Štvorročné dieťa rozpráva strašne hlasno. Čo s tým?

bridgetjonesova
21. nov 2013

Ahojte môj 4 rocny syn namiesto kludneho rozpravania ma hlas postaveny tak ze uplne krici...rozprava proste sttrasne nahlas. Aj ked mi vysvetluje, aj ked sa hrame, stale. Mna to velmi vysiluje, boli z toho hlava. Uz mije aj neprijemne ho napominat, aby sa necitil menejcenny. Hlas nema ani zacripnuty ani unaveny proste tak rozprava. Pocuje dobre. Ja neviem co s tym, neda sa to nejakymi cviceniami skorigovat? Dakujem za vase rady a skusenosti.

lenja123
21. nov 2013

@bridgetjonesova mala som doma niečo podobné, predpokladám že u nás to bolo spôsobené aj tým, že syn mal dvoch starších súrodencov, ktorých musel "prekričať" ak sa chcel presadiť. Samozrejme že si na to neskôr zvykol a kričal všade - v obchode, na ulici, doma aj keď sme boli sami. Pomohlo až keď som začala ja rozprávať úplne potichu. Kľudne aj šepkať, aby sa aj on musel stíšiť a počúvať. A samozrejme ticho v dome - žiadne rádio, telka,nič. Niekedy môžu deti kričať aj vtedy, keď chcú rýchlo povedať niečo dôležité, vtedy pomôže pozorne počúvať - nerobiť popritom nič iné. A bolo by fajn, keby na neho rozprávali všetci ticho - aj manžel, prípadne starí rodičia. V žiadnom prípade ho neprekrikovať, ak on rozpráva nahlas.

lucinocka
21. nov 2013

@bridgetjonesova pamatam si , ked som s mamou sla po brata do skolky a ucitelka vravela: vas syn je tak zlaty a poslusny...ale ten jeho hlas...:DD skripanie kriedy bolo suvix oproti tomu pistaniu, potom sa mu sam hlas znormalizoval🙂

eeffka
21. nov 2013

@bridgetjonesova no chapem ta, mam taku neter, doslova som z nej asi po 15min nervozna, lebo ona nielen ze krici ona este aj pisti fistulou... dlho bola jedinacik, takze nemala koho prekrikovat...teraz ma 8,5 a pisti nadalej a krici tiez
Zaver z toho je taky ze my co s nou nie sme kazdy den sme nervozny a rozboli nas hlava a jej rodicia maju na haku, asi vypnuty zvuk.
pomoct ti neviem, len verim ze je to unavne.. ale mozno casom prejdes do modu ze to nebudes vnimat... to zacal byt hlucny az teraz ? ci nema nejaky dovod ( skolku, kolektiv, snahu niekoho prekricat)

akiram
21. nov 2013

tak mi napadlo, či nahodou slabšie nepočuje, či nema uška zaľahnuté?

matozazzo
21. nov 2013

Ak su uska v poriadku, je to prirodzene, napr. v skolke ked sa chce presadit, musi zvysit hlas 🙂 Len ho upozornuj, ze je to prilis nahlas, nekric. Postupne to prejde 🙂

cerez
21. nov 2013

Moja 4 ročná neter hlasno rozpráva. Má tak prenikavý hlas, že neraz sme si s manželom pomysleli, či dobre počuje. Asi by som najprv vylúčila zdravotný problém.

dai
21. nov 2013

@bridgetjonesova ahoj,
takze ja mam s tymto 2 skusenosti - prva s mojim mladsim bratom - on bude sepkal alebo krical ako dieta🙂 ziaden zdravotny problem - svoj hlas sa naucil ovladat az niekedy okolo 10tich rokov
moja dcera - ona ani tak nekrici ako ma strasne prenikavy hlas. Ked sa narodila lekar mi ju podaval so slovami, ze sa mi narodila operna spevacka - nenormalny hlas😀 teraz ma 6 a este stale ma velke problemy hlas ovladat - ale znovu, nie je to ani tak tym kricanim ako skor ze ma ten hlas velmi prenikavy - priklad: byvame na 10tom poschodi, ona sa so starkymi vracia z vychadzky, normalne sa rozpravaju ( rodicia mi potvrdili ze rozpravali normalne ) a ja som ju zacula ked boli asi 200 metrov od nasho domu - pritom som mala otvorenu len vetracku... toto ma svoje vyhody - ked ju hladam staci sa zapocuvat a hned viem kde je, taktiez sa nestrati medzi inymi detmi😉 a nevyhody - ano, bboli z toho strasne hlava☹
ako som pisala, dcera teraz asi aj pod vplyvom skoly, zacina hlas lepsie ovladat, vie ho uz aj stlmit ked chce, ale teda chce len zriedka🙂 verim ale, ze podobne ako bratovi, aj jej sa ho podari dostat pod kontrolu - inak ten jej hlas je krasne zvonivy😉 je zdrava a pocuje dobre😉

monhla
21. nov 2013

U nás doma rozprávala nahlas celá rodina. Pri normálnej debate vyzeráme ako pri hádke. Jednoducho máme také hlasy / uši mame o.k. / Vraj aj môj dedko a pradedkomali "zvučné" hlasy.
Kd som bola malá bol to problém /hlavne v škole/. Ako učiteľke mi ten hlas pomáha - všetci ma zreteľne počujú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jaja28
21. nov 2013

@monhla u nas to iste, doslava kricime a ked nas je viac snazime sa prekricat jeden druheho 😀 😀 proste rozpravame straaaasne nahlas 😀

janinah
21. nov 2013

treba skontrolovať sluch,ak rozpráva nahlas stále....a ozaj ho nauč hovorižť normálne,mám kolegyňu 45r. a ona kričí stále e je to veľmi nepríjemné pre okolie