Strava v škôlke

ivulik2311
31. máj 2021

Prosim vas ako to mate v skolke so stravou? Napriklad take 3 a 4 rocne deti, kolko polievky sa im dava v skolke, alebo kolko chlebiku na olovrant? Dakujem

luccija
31. máj 2021

@ivulik2311 ked som robila polievky mala miska, chlieb olovrant cely krajec kto chcel viac dostal...kto nezjedol polievku nemohol mat duplu druhe🙂

janka54321
31. máj 2021

@ivulik2311 200 ml polievky a polka chlebíka cca 55 g

mogaa
31. máj 2021

@ivulik2311 v každom prípade sa nenútia jesť....keď nechce, bude hladné...

hennyinnsbruck
31. máj 2021

Tak toto som si nikdy nezistovala a popravde ani ma to nezaujíma 😂
Preco sa to pýtaš?

ivulik2311
autor
31. máj 2021

@hennyinnsbruck lebo mi.chodia zo skolky furt hladny, tak neviem uz kde je chyba.

janka54321
31. máj 2021

@ivulik2311 spýtaj sa v škôlke, teda ci dostávajú duplu, isto chlebík s pomazankou a polievka je k dispozícii ako dupla

jana_eyre_2
31. máj 2021

Podľa mňa deti chodievajú hladné zo škôlky, lebo málokedy zjedia naozaj všetko..

mogaa
31. máj 2021

@ivulik2311 v prvom rade sa spýtaj učiteľky či v ten deň jedli....ak napr.nemá rád chleba s pomazánkou - čo na olovrant väčšinou sú chleby s pomazánkou, tak je jasné že od obeda bude hladný...alebo nejedol obed, bolo niečo čo nemá rád.....nikto deti nenúti či zjedia alebo nie, stačí že sedí za stolom kde jedno dieťa povie fuj, toto nelúbim a tvoje to jesť nebude.....

luccija
31. máj 2021

@mogaa presne tak jeden nelubi maslo, druhy pomazanku dalsi puding.To, co som videla nebola jedenie.ked maju obed 11:30 a olovrant o 14:30 neviem kedy ich vyberas musia byt hladni, ked poobede behaju na dvore

janulik2008
31. máj 2021

@ivulik2311 malá bežne dojde domov a jesť pýta 😀

ukulela
31. máj 2021

aj u nas s porciami nie je problem - ale s jedlom, on nezje drozdovu/sardinkovu/mrkvovu/hocijaku pomazanku .... polievku "fialovu" !!!!! (nejaka cviklova) atd .... prve jedlo pri nastupe do skolky mali rybie file s nejakou paradajkovou omackou!!! v zivote sme take nerobili. k tomu dajme nejaku nivovu pomazanku a caj, ktory sa u nas nepije (len cista voda) - a dieta cely den nic neje ... ja uz neriesim, posledny rok mame "obedy zadarmo" - tak to aspon neplatim. ale luto mi to niekedy pride, ale co mam robit :(

petus998
31. máj 2021

@ivulik2311 strašne malé porcie mne deti sú naučené mať dvojnásobnú porciu doma oproti skolke stále mi chodia hladný a dováža sa im strava neveria tak majú presne mnozstvo

jankaalaci
31. máj 2021

Áno aj mne chodia obe deti strašne hladné zo škôlky a pani učiteľky tvrdia , že papaju všetko. Dcéra je predškoláčka a oni olovrantujú až o 14:45 pretože deti bývali do 16 tej kým šli domov znovu hladné.

enusamt
31. máj 2021

Co viem, tak im davaju ozaj male porcie..
Syn napriklad malokedy zje polievku, skor druhe.. Nie je nauceny na 2 chody (mavame len v nedelu) . Aj je niekedy priebercivy..
Ale dnes si napriklad vypytal duplu syrovych halusiek

hennyinnsbruck
31. máj 2021

@ivulik2311 aj moja 😂ale moja väčšinou preto lebo dačo nezje...😂
Popýtaj sa aké veľké sú porcie, resp koľko zjedia.

maris5
31. máj 2021

@ivulik2311 no, my jedavame razny chlieb.raz som ho priniesla neskor, kvoli nejakemu vysetreniu a cakala ho desiata. 1 sedvic potiahnuty florou a 2 kolieska uhorky. Vtedy som pochopila preco je stale hladny.

kika831
31. máj 2021

@ivulik2311 aj nas je stale hladny. Vyberiem ho na obed domov a ide rovno ku stolu a este spapa riadny obed. Ale ked vidim ten jedalnicek tak mi je do placu. Na ranajky gulicky v mlieku, na olovrant lupak s cajom. Tak sa ani necudujem.

zuzka102
31. máj 2021

Moja zje viac-menej všetko zaradom, ale tiez chodí zo škôlky hladná...

luccija
31. máj 2021

@maris5
@kika831 strava je otrasna.Maso su velke kusy nikto im to nenakraja tak jedia iba prilohy a to niektori nemaju radi stavu tak vyberaju iba suchu ryzu.Vela deti ani take jedla nepozna segedinsky, fasirku....

diewcatqoo
31. máj 2021

Ja neviem teda, ale parkrat som uz zo skolky vyzdvihovala obed, pretoze sme sa nestihli odhlasit den vopred z obeda. Mne tie porcie prisli normalne. Ked som polievku preliala z plastovej misky do normalneho taniera, tak tam bola taka porcia, aku si davam normalne pre seba a druhe jedlo detto.
Inak co sa tyka svaciniek, tak tam standardne dostavaju bud krajec chleba s natierkou alebo jeden rohlik s natierkou. Ak chcu duplu, pripadne niekto chce zamenit chlebik za rohlik, nie je problem. Vzdy ku kazdemu pecivu s pomazankou maju nakrajanu aj nejaku zeleninu + cely den maju k dispozicii ovocie.
Obcas su dni, ked syn pride zo skolky hladny, ale v nasom pripade to urcite nie je chyba skolky, ale jeho, pretoze mali jedlo, ktore nema rad a nechcel ho jest.

lucyl13
31. máj 2021

@ivulik2311 tak moja má veľa veľakrát dupľu pri všetkých chodoch a väčšinou je tiež hladná 😂

letfenixa
1. jún 2021

Syn chodí domov na obed, vraj vždy všetko zje, ale ešte v areáli škôlky je schopný zjesť celý banán/jablko a doma zje trochu obedu. Keďže vidím, aké porcie je bezne doma, tak si myslím, že v škôlke sú porcie pre bábiky. Nič s tým nespravím.

janka54321
1. jún 2021

@letfenixa ved v jedálnom lístku musia byť váhy uvedené, tak si to treba doma odvážiť a porovnať a taktiež sa popýtať učiteľky, či deti všetko zjedia...

mogaa
1. jún 2021

zase treba si uvedomiť aj sumu ktorú deti za stravu platia, lebo teda pri sume cca 1,25/za deň netreba čakať zázraky, v tom desiata,obed,olovrant....deti tam majú stále aktivity, doobeda, poobede sú vonku tak sú hladné...naša predtým chodila do súkromnej škôlky, tam mali ranajky, desiatu, olovrant, obedy im vozili zo ZŠ + stále tam mali vyložené piškóty(deti 2-3roky) - napriek tomu stále chodila odtiaľ hladná, ale bolo to presne o tom že veľa jedál (hlavne pomazánky nepoznala, tak to ani nejedla, že nelúbi.....teraz je v štátnej a teda väčšinou už po škôlke nič nechce až cca po 1-1,5hodine ....predtým chcela hneď zo škôlky jesť, takže som vedela že olovrant nejedla(nechcela chleba)....teraz ten chlieb na olovrant aj zje....

kiki68
1. jún 2021

Na to su normy, cize toho sa nebat. Skor asi nezje

heln
1. jún 2021

@ivulik2311 ahoj, kolko jedla dostavaju deti v skolke su urcene normami, otvor si webku hocakej skolky, rozklini si jedalny listok a tam su presne gramaze.