Ste spokojná so škôlkou na Západnej ulici v Bratislave?

hanica11
31. aug 2011

Ahojte, syn má v pondelok nastúpiť do škôlky na Západnej v Ružinove, posledná diskusia už je z roku 2009, a tam som sa veľa nedozvedela🙂 Na prvý pohľad škôlka vyzerá fajn, dnes sme sa stretli aj s učiteľkou. Rada by som ale mala aj zopár interných, rodičovských referencií. Samo je totiž prudký individualista a mám dojem, že v škôlke bude dosť stratený.. Ako ste (boli) spokojní? Poznáte niekoho, kto spokojný nebol? Ďakujem!

tweety22
31. aug 2011

@hanica11 Zapadna je elokovana trieda MS Piesocnej? moj syn chodil 1 rok na Piesocnu, v tom case bol tiez individualista, teraz sa mi zda, ze sa to uz zlepsilo... kazdopadne ucitelky nemali vobec pochopenie ani trpezlivost, posielali nas po roznych vysetreniach kde nam samozrejme povedali, ze je uplne v poriadku a mame zmenit skolku... tak teraz nastupuje inde, sama neviem ako to dopadne 🙂 drzim palce

hanica11
autor
31. aug 2011

Áno, je to "filiálka" Piesočnej. Kam teraz dávaš syna? Ja som si Západnú vybrala hlavne kvôli prostrediu/okoliu, veľký park v blízkosti a stromy v záhrade ma presvedčili. Učiteľka zatiaľ zanechala skôr taký ten typický dojem "stádo je ideál" a k tomu viditeľne vedú všetky deti. Kto vytŕča, má smolu. Pritom človek nečaká nič iné, len prirodzenosť a ľudskosť, tie decká predsa nie sú nastaviteľné mašiny. Ale za to sa paradoxne platia ťažké prachy a úspech aj tak samozrejme nie je zaručený. Rozmýšľala som ešte nad Waldorfom. Možno však nemám hneď "hádzať flintu do žita", snáď ma táto škôlka prekvapí.

tweety22
31. aug 2011

@hanica11 ved za vyskusanie nic nedas, mozno budes naozaj spokojna, ja nemozem povedat, ze som spokojna nebola, co sa tykalo aktivit a kruzkov to bolo fajn, aj na Vianoce mali decka peknu besiedku a dostali kopec darcekov ale ucitelky uz po tych rokoch na tie deti nemaju trpezlivost a pokial je niekto individualista nenechaju ho zit a vyvijat sa, nehladaju si k nemu cestu... ja idem dat teraz maleho do sukromnej skolky do Sadu Janka Krala, som zvedava ako to bude tam, nerada by som mu uz menila prostredie

hanica11
autor
31. aug 2011

@tweety22 Asi myslíš Berlitz, alebo je tam ešte nejaká iná škôlka?

tweety22
1. sep 2011

Berlitz 🙂