Sťažnosti v škôlke

zuzik1701
27. jan 2023

Dobrý deň
Ako by ste reagovali (už neviem čo robiť) na sťažnosti p. Učiteliek na syna... Papuluje, vyrušuje, saca do deti....

pribinak
27. jan 2023

@zuzik1701 aké veľké dieťa? Kolko už chodí do MS? Má súrodencov?
Ak to trvá dlhšie a je to intenzívne tak Neuvažovala nad detskou psychologickou?

nelca0510
27. jan 2023

@zuzik1701 riešila syna,nie učiteľky. Čo majú byť ticho keď tvoj syn je takýto?

zuzik1701
autor
27. jan 2023

@nelca0510 samozrejme ze s nim, ale ci dat trest alebo ja fakt neviem

zuzik1701
autor
27. jan 2023
syslik81
27. jan 2023

porozpravat sa s nim preco je taky .. ak sa bude opakovat trest -vziat tablet pc alebo co ma rad ...

vreckovka2
27. jan 2023

Za to, co dieta vyvedie v skolke je nezmysel davat mu trest doma. Celkovo som sice proti trestom, ale takto je to uplne absurdne. Ako sa sprava doma? Celkovo si napisala velmi malo informacii.

nikdenikto
27. jan 2023

Môj to isté, učiteľky sa ani nesťažujú už väčšinou. On sa doma prizná že bol za dverami že robil zle. Ale tento týždeň povedal učiteľke že "ty mi nebudeš rozkazovat".

Dostal trest už aj doma: odobrali sme mu tablet, tiež v tv žiadne blbosti ako Spiderman a podobne, pozerá Spievankovo. Obmedzenie sladkostí, skorší spánok.

anamaria75
27. jan 2023

opytat sa syna, ci mu v skolke nevadi nieco konkretne, (napriklad spoluziak alebo len niektora ucitelka). to konkretne sa potom lahko riesi, horsie ked nenajdes preco je taky.

zorkahorka
27. jan 2023

skus mu pohrozit, že neodstane niečo, čo má rad, ak to budeš ešte počuť od p. učiteľky a vysvetli mu, prečo sa tak nemá správať.
na druhej strane - nestresuj sa kvoli tomu, je to chlapec, chlapci radi vyvadzaju, vyrastie z toho. stavaju sa aj horsie veci, tieto jeho klukoviny su vlastne ešte take nevinne 🙂

angel993
27. jan 2023

@zuzik1701 doma by som to absolútne neriešila, také dieťa si to neuvedomí, že mu dávaš trest za to, čo sa stalo pre neho dávno. Učiteľky by mali byť natoľko vyškolene, že si s tým poradia v danej situácii.

nelca0510
28. jan 2023

@angel993 učiteľky majú na starosti x deti a nie neustále riešiť dieťa,ktoré vyvadza. Veď deti sú zrkadlom rodiča,musí toto robiť aj doma.

angel993
28. jan 2023

@nelca0510 nie nemusí to robiť aj doma, dieťa na to čo robí má vždy aktuálny dôvod. Môže to byť tisíc dôvodov od toho že skrátka ešte nie je na škôlku pripravené až po to že mu niekto ubližuje a učiteľky to nevidia. To že sa tak musí správať aj doma je najväčšia hlúposť akú som kedy čítala, veď aj dospelý človek sa prispôsobuje prostrediu a nespráva sa všade rovnako.

vreckovka2
28. jan 2023

@nelca0510 doma sa tak vobec nemusi spravat. Prave to, ci sa tak sprava aj doma, alebo len v MS moze vela napovedat o tom, kde moze byt problem. Treba riesit pricinu problemu, nie zbytocne dieta trestat.