Správanie 6 ročnej

carinka888
17. apr 2022

Môžem sa spýtat, prosím bobé komentáre si nechajte… Mám doma dcérku ktorá bude mat onedlho 6 rokov.. pred 3 tyzdnami sme mali covid … neviem cím to je ale predtým sa takto nesprávala. Od covidu je nervózna, stále hovorí ze neznervôznujte ma, nevie vecer zaspat a pripadá mi akoby bola občas mimo… akoby nedokazala korigovat avoje nervy a správanie.. alebo mali sme oslavu bolo nas vela, a kazdeho posielala prec ze chce byt sama a trucovala bola nervozna… akp to riesit čo s tým? Ďakujem

pribinak
17. apr 2022

@carinka888 neviem či by som toto pripisovala covidu

pininka1
17. apr 2022

Ja si tiez myslim ze pricina bude zlozitejsia ako covid. Treba zrejme patrat ci sa nieco nestalo, u nas sa to tiez stalo a pricina bola nakoniec v skolke. Ak nastala zmena takto zrazu, muselo sa nieco stat.

mogaa
17. apr 2022

@carinka888 6ročné dieťa ešte nevie pochopiť čo je to nervozita, takže to neznervózňujte ma to musela počuť od vás....ale problémy so spánkom pri covide a aj po covide sú časté, rovnako covid môže ovplyvniť psychiku.....je to vírus a vie "sadnúť" na ktorýkoľvek orgán - na plúca, na obličky, pečeň a aj mozog....treba jedine čakať, ľudské telo a hlavne to detské má neuveriteľnú schopnosť regenerácie.....na spánok môžete skúsiť melatonín, na skludnenie bylinkové čaje alebo homeopatiká....to že posielala pri oslave hostí preč nie je z nervozity, ale skôr nevychovanosť

carinka888
autor
17. apr 2022

@mogaa nemyslim si ze je nevychovana nakolko toto sa nikdy predtym nestavalo.. odkedy sme mali covid sa takto sprava… nehovorim ze je to od toho ja len poukazujrm od kedy to je… snazim sa to riesit v klude ale nie vzdy sa to da

atafrog
17. apr 2022

@carinka888 podla mna to moze byt aj covidom, ak sa dovtedy tak nespravala, kopu divnych nasledkov to zanechava aj na dopelych... Skus doplnit vitaminy napr Bkomplex, aj magnezium prospeje. Ak to bude pretrvavat dlhsie, riesila by som to s pediatrickou, pripadne zavolaj do postcovid ambulancie, ci sa s tym nestretli a nech ju vysetria. Drzte sa 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karhu
17. apr 2022

skuste vitamin Bkomplex, magnezium, slnko, exra vyzivna strava, dat telo po zime a covide do poriadku

lavinis
17. apr 2022

@mogaa jasne, kazde dieta, ktorá sa nesprava podla vzorca, je hned nevychovane🤦‍♀️

lavinis
17. apr 2022

@carinka888 patrala by som po pricine, kludne to moze súvisieť s covidom, daj si do googlu "long covid u deti:

Mezi nejčastější projevy post-covidového syndromu u dětí patří:
únava
poruchy soustředění
dušnost, kašel, ucpaný nos
bolesti svalů a kloubů
bolesti hlavy
nespavost
kožní projevy (vyrážka, covidové prsty)
Mnohé příznaky spontánně vymizí během několika týdnů, zatímco jiné vyžadují dlouhodobější léčbu. V každém případě není důvod bát se, že by děti byly tzv. infekční a mohly onemocněním COVID-19 někoho nakazit.

diamond007
17. apr 2022

@carinka888 veď nemusí byť na oslave, nenutila by som ju. Moja je mladšia ale keď nechcela ísť za návštevou tak sa hrala v izbe a keď chce tak vyjde.
Keď nevie zaspať, má cez deň dostatok pohybu?
Slovo neznervoznujte má ste asi použili a opakuje po vás lebo zaberá. Skôr by som sa na to pozrela ako na komplex chovania a výchovy. Možno ozaj stačil covid a spustili to u nej nejaké reakcie.

carinka888
autor
17. apr 2022

@diamond007 nejde o nutenie, absolutne som ju nenutila a boli to ludia ktoruch pozna… len ona akoby naschval robila, plakala, proste citovo ina…ona ma az priliz vela pohybu chodime na dvor na prechadzky plavat cize pohybu ma vela…

bucko555
17. apr 2022

Môže to byť s covidu ja som po prekonaní tiež začala pociťovať zvýšenú nervozitu, nespavosť našťastie sa mi to už vrátilo do starých koľají ale mesiac som mala lieky na noc na spanie aby som sa dokázala vyspať a oddýchnuť si

saxana000
17. apr 2022

Vela ludi v mojom okoli ma po covide neurologicke problemy.problemy so spankom poruchy sustredenia bolesti hlavy zvysene napatie nervozita stres.

diamond007
17. apr 2022

@carinka888 držím palce. Tak ju len podporovať a prečkat, dúfať že to prejde.

katkasbaby
18. apr 2022

@carinka888 normálne by som s ňou zašla za odborníkom, psychológom. U malých detí netreba takéto prejavy podceňovať a riešiť ,,domácou alternatívnou liečbou", po takom niečom by som šahala len v prípade, ak by všetky ostatné vedecky overené postupy zlyhali.

Okrem toho, možno len nechápe ako je možné, že dva roky sa nemohla s nikým stretávať a zrazu došlo k vám množstvo ľudí. Možno len mala strach, že opäť dostane covid, alebo prípadne, že niekoho nakazí, lebo nerozumie tomu, že už nie je infekčná a nevedela to povedať inak, len nech idú preč.