Správanie 5,5-ročnej dcéry

9. dec 2023

Ani neviem, čo chcem počuť... žiadne extra zmeny nenastali, ale to, čo máme doma posledné mesiace je 👿, naozaj. Ako bábätko bola náročná, vzdor katastrofa, ustáli sme to, bola miliónová, kamoška, slušná. Od septembra je v predškolskom ročníku, v MŠ nemá problém ale doma je nonstop drzá, trucovitá, rozhadzuje rukami, vrčí, dupe, rozkazuje. Od samého rána. Už sa to nedá ani počúvať. Je to "prvá puberta" alebo aký fras?!?! Čo s ňou mám robiť? Má ešte takmer 2r brata a sú neustále v sebe... Venujeme sa jej dostatočne aj osamote. Ďakujem

veklipo
9. dec 2023

Ak je všetko ostatné v poriadku, zmier sa s tým, ze máš asi doma divokého mustanga. Nie je to zle, presne takéto deti, keď sú pochopené, bývajú v živote úspešne. Treba určiť hranice, ze toto už určite nie. Ale neočakávať, ze bude “poslušná”. Lebo nikdy ani nemoze byt.

jesenzima
9. dec 2023

Aj naša je taká, oprsknutá, jedovita... Ja som sa rozhodla rešpektovať jej nálady, veď ani my nemáme každý deň ružový... Pravidlá sú nastavené, kým ich nejako zásadne neporušuje, môže byť "sama sebou" aj so zlou náladou ...

nikpa
9. dec 2023

Toto nastalo keď nastúpila do škôlky? Ak áno, tak je to bežné. V školke poslúcha, robí čo treba ,,pretvaruje sa,, nie je úplne sama sebou. Príde domov, k rodičom kde si dovolí popustiť uzdu a správa sa prirodzene, všetko to čo v škôlke potláčala, pri vás dá doma zo seba von. Stáva sa, že deti sú po nástupe do škôlky takéto, doslova neznesiteľné.
Alebo to je proste len obdobie a časom prejde. Veľa trpezlivosti 🙂 tiež to poznáme.

cimage
9. dec 2023

Moja sesternica bola takato. Rano mala ist do skolky, tak to bol des, toto si neoblecie, neucese, jest nebude. Samozrejme mala najhorsich rodicov, celu cestu oduta a ako vosla do skolky, tak usmevy, Dobry den, zmena o 180stupnov. Aj v skole bola najlepsia z triedy. Doma stale ofucana, na vsetkych stekala, ked dosla na navstevu, tak sa ani z chodby nechcela pohnut, ze ona nechcela dojst, ale musela🤦🏽‍♀️. Rodicom fakt nezavidim.

autor
9. dec 2023

@nikpa
Práveže nie, chodí 3.rok ☹ bola najposlušnejšia z triedy, milá, zdravila sa každému, rešpektovala pravidlá. Zmenilo sa to cca keď mala 5r., začala byť drzá, ukazovať jazyk,húkať, dupať, rozkovať...

kikulienkadd
9. dec 2023

Ahoj,mám doma podobnú osobnosť 🤭 Môj mladší syn je ako tvoja dcéra, opis na neho sedí. Najhoršie je,že mám ešte aj 12r pubertaka a malý od neho chytá ťahy,ako sa s nami rodičmi rozpráva veľkáč. Niekedy mi je do plaču, ale inokedy sa musím smiať. Je to len obdobie, snáď to prejde.

januska12323
9. dec 2023

Áno volá sa to prvá puberta. Treba len vydržať a trvať na pravidlách.

elmivelmi
9. dec 2023

No to tak je ,a smor strasi surodenci a jedinacikovia su taki rozkozovacni,jedinacik rozkazuje len rodicom,starsi aj rodicom aj surodencovi.To podla mna tieto deti su vsetky take.

lenka_vi1
9. dec 2023

Aj u nás je to takto....taktiež má 5,5 - chlapec. Tiež bol ukážkový predtým.

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasitimi17
9. dec 2023

Tiež tak... čistý des

kacena4
9. dec 2023

najlepsie je zhodit to na pubertu 👎 za mna skusa hranice, v skolke si nedovoli prekrocit ich a doma evidentne ano a prechadza jej to. takze nastavit hranice a dodrziavat ich. drzim palceky

terka224
9. dec 2023

Toto máme presne aj my doma 😃 no čo už, je taká povaha. V škôlke poslúcha a mne to príde tak, že sa potom musí doma vyventilovat 😃

yvanielka
9. dec 2023

@cimage a aká je teraz ako dospelá?

cimage
10. dec 2023

@yvanielka casto sa s nou nestretavam, ale taka v pohode. Neviem ako to ma v praci, alebo s ludmi s ktorymi sa stretava denne.