Správali sa vaše 4,5-ročné deti takto?

11. jún 2024

Ahojte už nejaký ten čas pozorujem, že naše o mesiac 4,5 ročné dieťa (chlapec), keď príde na ihrisko, pozdraví iné dieťa štýlom takým, že príde pred to dieťa cca 0,5 m a zakýva mu ako keby do tvare, že ahoj, to ahoj mu aj povie.
Potom je ďalšia vec a to je to, že vlastne veľa ľudí ktorých nepozná pozdraví, co je asi v poriadku, no napríklad sme v obchode platíme a vedľa je niekto koho uz pozdravil, no ale už odzdravil aj ten človek, tak syn ho znova pozdravi.
Ale on zdravi ludi uplne random. Ci pozna ci nie.

Mate s tym skusenost? Neviem, ci ja som taky nevsimavy, ze to robia i ine deti alebo je to neobvykle.

Diky za nazory

deedol
11. jún 2024

mam skusenost, ze niektore to robia. presne aj s tym neodhadnutim blizkosti a mavanim pred ocami. (moj syn to nerobi, ten ma zas opacny "problem", ze moc zdravit nechce.)

danica2711
11. jún 2024

moja dcéra keď sedela vo vozíku v samoobsluhe, zdravila každého, koho sme stretli (a že v samoobsluhe sa okolo vás popremieľa ľudí), keď jej niekto neodzdravil, aj ho napomenula "Hej, teta, ahoj, ahoj!" Trvalo to asi pol roka

tanyan
11. jún 2024

Naša dcéra má skoro 10 rokov a niekedy má takú dobrú náladu, že sa zdraví každému. Napríklad keď sa ideme previezť na kolobežkách, tak ona zdraví aj ľudí v záhradách, okolo ktorých ideme. A potom idem po sídlisku aj bez nej a úplne cudzí ľudia sa mi s úsmevom zdravia. 😀

cookie29
11. jún 2024

To su obdobia. Moje to robilo a zdravilo uplne cudzich ludi a este sa aj rozculovalo ked ti cudzi neodpovedali, zrejme boli chudaci zaskoceni 🙂

lauriik
11. jún 2024

Moja dcera 4 rocna tiez mava kamaratom skoro az pred ocami. 😂 Nikdy ma nenapadlo, ze by to malo byt nieco nenormalne 🤷🏼‍♀️

autor
11. jún 2024

Nestretli sme sa s tym, preto sa na to pytame. 😉. Nikto nevravi, ze to nie je normalne. Vy ked nieco neviete alebo ste sa s niecim nestretli, tiez vam to moze prist neobvykle, ale ini ludia sa s tym stretavaju denne, a tiez to pravdepodobne nebude hned nenormalne.

januska12323
11. jún 2024

Niektoré deti sú extra priateľské a iné sa nepozdravia ani rodine, ani jedno nie je nič výnimočné.

lucka2303
11. jún 2024

joj, to presne ako môj syn. Má 4 roky a 3 mesiace a zdraví úplne každého. Ideme na bicykli po chodníku cyklistickom a každému hovorí Dobrý. Polovica ľudí sa mu neodzraví, ale jemu to nevadí. Aj mu vravím, že sa nemusí zdraviť úplne každému, ale on chce. A aj s tým zdravením iných detí to máme rovnako. Postaví sa rovno pred nich a niekedy ich aj chytí a povie im Ahoj. ale veľmi to neriešim, myslím, že je to len fáza a že ho to časom prejde. On je celkovo taký mojkáč. Aj učitelky v škôlke vždy vystíska. 🙂

kshu21
11. jún 2024

Odveci ale pripomenulo mi to bývalého kolegu 😃 keď sa so mnou rozprával tak sa vždy (nepreháňam) postavil tak, že sme mali tváre pár cm od seba 😆 samozrejme že mne to bolo nepríjemné, tak som o krok cúvla a on zase bližšie ku mne 😃 takže niekomu toto vydrží aj do dospelosti

tiika
11. jún 2024

Moja ma obdobie, že tiež priveľa zdraví cudzích ľudí a často sa s nimi pustí i do debaty 😉
Deti sú rozdielne (ako i my dospeli), skúšajú reakcie, testujú. Je to senzitívne obdobie na správanie /Zdvorilosť (od dvoch do šiestich rokov) deti pozorujú a imitujú správanie dospelých a toto správanie si osvojujú.

ivangeline
11. jún 2024

Nie. Moje dve v tomto veku sa správali v celku normálne pri pozdrave, len nevedeli rozlíšiť, že ten druhý nemá záujem o konverzáciu.. lebo sa pomáhala, či jednoducho nechce..

autor
11. jún 2024

@ivangeline prepacte, vobec nerozumiem co ste chceli povedat

ivangeline
12. jún 2024

Že sa tak nesprávali moje deti. Jediný problém ešte je, ze nie sú tak sociálne zruční,aby pochopili, keď daný človek nechce pokračovať v konverzácii, a ze ho to otravuje, keď sa pýtajú a rozprávajú ďalej.. 4 a 5 r majú.

autor
17. jún 2024

Ďakujem za odpovede.