Spádová škôlka

bbyy3
23. máj 2023

Ahojte Baby mam jedno dieťatko tak ešte sa nerozumiem v niektorých veciach chcem sa len spýtať čo je spadova škôlka? Či je to normálna škôlka alebo niečo iné? ĎAKUJEM pekne za každú jednu odpoveď budem vďačná 🙏🙂

mondolina
23. máj 2023

@bbyy3
Spádová škôlka je normálna škôlka, ktorá je v rámci vášho bydliska- podľa ulice, obce.

hradnapani
23. máj 2023

normalna statna skolka, do ktorej patrite podla bydliska

bbyy3
autor
23. máj 2023

@mondolina ďakujem 🙂

bbyy3
autor
23. máj 2023

@hradnapani ďakujem 🙂

babulkomale
23. máj 2023

@bbyy3 ako spádový pediater napríklad - spadáš tam podľa bydliska napríklad.

nanka3
23. máj 2023

su spadove skoly, kam podla bydliska patris, ale spadova skolka neexistuje, tu neplati zakon ako pri ZS, je na skolke ci dieta vezme alebo nie, bez ohladu na to, kde trvale bydlisko mas

hradnapani
23. máj 2023

@nanka3 no neviem, ci mas uplne pravdu. V nasej m.c. mame urcene vo VZN spadove skolky podla ulic (ale je pravda, ze sa to tyka predprimarneho vzdelavania - predpokladam, ze to teraz bude platit aj na nizsie rocniky). A aj v suvislosti s tym predlzovanim RP sa vsade operuje pojmom spadova skolka.

nanka3
23. máj 2023

@hradnapani na 99,9 % to platilo pred 5 rokmi a plato aj teraz, je na skolke, ake dieta z akej oblasti vezmu…. je mozne, ze odkedy je zavedena povinna predskolska priprava, tie deti maju prednost, inak nie, ozaj je to na skolke, koho vezmu, mozes byvat aj 2 metre a nemusia dieta zobrat…. pozerala som to toho casu v zakone, aj pisala na mesto…. a odpoved nola 4 roky dozadu, ze skolky nemusia brat deti podla bydliska

nanka3
23. máj 2023

@hradnapani len skola ma dane zakonom vziat dieta zo spadovej oblasti

hradnapani
23. máj 2023

@nanka3 ja som si to teraz zistovala ohladom skol, lebo hrozilo, ze nasho mozno nevezmu kvoli kapacite. Ak by nevzali, ponukli by nam inu skolu na okoli, ktora miesto ma. t.j. nie je spadova.
ohladom skolok sa tie veci pomenili ako nastupilo povinne predprimarne vzdelavanie a tie spadove obvody naozaj vznikli. (u nas vyslo to VZN pred rokom, kde su definovane ulice a skolky), ale stale plati, ano, skolka moze vziat aj dieta z mimo obvodu.

titla
24. máj 2023

@nanka3 Spadova skolka existuje ale tyka sa len povinnej predakolskej dochadzky.
Na deti vo veku 3 a 4 rokov sa to nevztahuje (skolka moze mat vo svojoch internych predpisoch, ze pri prijimani deti uprednostnuje deti s trvalym bydliskom v spadovej oblasti, ale toto kriterium moze uplatnit az potom co prebehla selekcia podla zakonom stanovenych kriterii.)

evkamotka
24. máj 2023

Spadova skolka samozrejme existuje a tyka sa predskolakov.
Mladsie deti hlasis kde chces. Ak mas predskolaka, ktoty este nikde do skolky nechodil, mozes ho prihlasit kam chces alebo do spadovej. Spadova ma povinnosť ho prijat

mamina7070
24. máj 2023

podla trvaleho bydliska cieze nie tam kde byvas ak si tam neni prihlasena

mamina7070
24. máj 2023

tu si precitaj klikni na to pdf a dozvies sa
berie sa adresa Trvaleho pobytu
https://www.sliac.sk/vzn/vzn-04_2022_o-urceni-s...

mamina7070
24. máj 2023

@nanka3 toto uz neplati tj to co si napisala neni pravda aj MS maju spadovost uz

ajka0207
24. máj 2023

@nanka3 odkedy je povinné predprimárne vzdelávanie tak Spádová škôlka musí dieťa prijať.

ajka0207
24. máj 2023

@nanka3 pred štyrmi rokmi ešte nebola povinná predškolska dochádzka