Som zlá matka, keď sa teším, že dieťa ide do škôlky?

22. aug 2024

Mala 3 roky nastupuje o tyzden do skolky a ja sa taaak tesim. Mam este 5 mesacne babo a tie dni ked som s nimi sama mi davaju fakt zabrat. Tesim sa ked budem moct byy iba s babom a plne sa venovat jemu. Dcerku lubim, vsetko by som jej dala, ale som velmi vycerpana, viem ze aj jej bude v skolke dobre. No okolie na mna pozera ze ako sa mozem tesit, naznacuju mi co som z matku atd. Napidete mi vase skusenosti? Dakujem

doriiis
22. aug 2024

Nepoteším ťa.Prve mesiace,rok bude kvôli chorobám viac doma,ako v skolke

egonsk
22. aug 2024

praveze normalna matka sa potesi, ze dieta uz ide do skolky, lebo tam ziska novych kamaratov, spozna novy kolektiv, nauci sa nove veci, proste zacne mu nova etapa v zivote.

basulaak
22. aug 2024

Aj ja sa mega tesim, 3 rocni to uz potrebuju. Ja zas nemam babo ale pracu a mega sa tesim ked budem doma na HO a budem mat klidek. Ale tie choroby…len aby mi tyzden vobec vychodil. V jasliach chytil po prvom dni teploty. 😅 drzme si palce, bude to aj tak super!🍀👏

lauriik
22. aug 2024

@doriiis toto neni pravidlo 😏

lauriik
22. aug 2024

Ja som sa moc netesila, ked isli deti do skolky ale asi preto, ze ja som isla do prace 🤷🏼‍♀️ Ja by som aj teraz najradsej bola s nimi doma. Len keby mi za to niekto platil 😂

mamickalisticka
22. aug 2024

Tak ja odratavam sekundy. Tieto prázdniny sú nekonečné s týmito mojimi. Všetci traja budú konečne v škôlke, lebo to už potrebujú oni aj ja 🫶🏽 hneď prvý deň škôlky ideme s mužom do wellnessu 🙃

doriiis
22. aug 2024

@lauriik ....no nie je,ale treba s tým rátať.

11bodka11
22. aug 2024

Zavidim ti ze sa tesis, aj ja by som to tak chcela mat. Mne je praveze smutno. Ale syn ked zacal chodit do skolky tak vydrzal 4 dni a uz bol so soplami doma 2 tyzdne. Takze ma to caka znova predpokladam. Aj minuly rok v nasej skolke boli nonstop deti chore, casto aj zavreta skolka byvala kvoli chorobnosti.

lucka_ke
22. aug 2024

dopriala by som ti, ale realita bude taká, že bude choré doma a ešte nakazí aj menšie...

gab1sol
22. aug 2024

Ja som sa tiež tešila. A to nerobí z nás horšie, či zlé matky. A malá sa tešila tiež, mala rada spoločnosť iných detí… Pri druhej to bolo rovnaké, tešili sa deti, tešila som sa s nimi aj ja. A choroby? Záleží od imunity dieťaťa, naše choré nebývali…

es2021
22. aug 2024

Mam to presne ako ty, aj vek deti sedi 😅 a vobec sa za to nehanbim.. detom to prospeje a matky tiez niesu stroje

rfrd12
22. aug 2024

Ja napriklad toto nechapem, ale to neznamena, ze Ty si zla mama. Kazdy to mame inak.

zorkahorka
22. aug 2024

Tak sme dve 😅 mam dvoch sarvancov a furt su v sebe. Akurat tie rana, kym ich vyatrojim, ma desia 🤨

lonely66
22. aug 2024

si normálna. okolie nie je normálne.

maryetta
22. aug 2024

My sa doma vsetci tesime. Moj uz ale bude mat coskoro 4 a kolektiv mu chyba. On sa kazde rano pyta ci uz ide do skolky.

patta89
22. aug 2024

Suhlasim s Tebou...moj syncek ma 4r, od 2r chodil do jasliciek, teram mam doma aj 10m dcerku, ale tesim sa ze chodi do skolky...😉...a to som si ho tiez mohla minuly rok nechat doma, ved som na materskej, ale nie...nech pekne chodi, kolektiv a deticky mu daju viac 😉

kiki68
22. aug 2024

😂😂😂 ne, vsetci sa tesime

danyelia
22. aug 2024

Ja sa teším tiež 🥳

zuzana92521
22. aug 2024

Ja mám doma 11,9, 5 ročných a 5 mesačné bábo a úprimne? Už sa neviem dočkať, kedy pôjdu do školy a škôlky 🤣🤣🤣..milujem svoje deti nadovšetko, ale pobyt v škole a škôlke im prospieva, sú medzi rovesníkmi a učia sa vždy niečomu novému. Moja 5 ročná chodí od 3och rokov do škôlky a ak môžem porovnávať,tak oproti najstaršiemu, ktorý bol do 4roch rokov doma je na úplne inej úrovni. A nie, nie je to zle sa tešiť, že dieťatko ide do škôlky. Aj keď je pravda, že ako píšu ostatné kým si jeho imunitný systém zvykne, bude určite častejšie doma kôli chrípkam a nadcham ako doteraz. Hoci česť výnimkám,no moji boli a sú vtedy viacej chorlavejsi.

biglovemom
22. aug 2024

@egonsk uuuplne suhlasim…
To len precitlivele extremne naviazane matky revu viac ako decko, a prezivaju to akoby uz v zivote to dieta nevideli🤣🤣🤣
A choroby bud alebo.
Moje zacala v 2r s jaslami,bude mat 6r
Je chora 2-3x rocne

amelie2017
22. aug 2024

U nas zacina skolka az 9.9. a ja uz odratavam sekundy, kedy ich tam oboch necham. Dceru v skole a maleho v skolke. Deti lubim, uzivam si dni, kedy sme doma a extra sa netesim na ranne vstavanie, chystanie desiat a behanie hore dole, ale na to, ze budem mat chvilu pre seba. Ja pracujem odkedy mal maly 9 mesiacov, vacsinu casu sme sa pri detoch s muzom striedali, musela som bravat poobedne smeny, ktore mojmu organizmu absolutne nevyhovuju..teraz budem robit tyzden rano a tyzden poobede. Tych 5 dni, ked budem rano sama je pre mna vykupenim. Oddychnem si, v klude upracem, budem mat cas na cvicenie..ja tam na dvore asi buchnem sampano..a ako zla matka sa necitm. Len velmi unavena matka s takmer nulovym casom pre seba. Maly sa do skolky nevie dockat, aj ked uvidime, aka bude realita...ale skolka je ozaj uzasna, skvele aktivity, na ktore ja uz nemam doma nervy/energiu.

zuzana92521
22. aug 2024

@maryetta moja 5 ročná už týždeň chodí a pýta sa: Mamina, ešte koľkokrát sa musím vyspať, aby som mohla ísť do škôlky? Ešte dvakrát? Tak každý deň je ešte dvakrát 🤣🤣

nurielka
22. aug 2024

tesila som sa tiez, a dieta nebolo casto chore, kolektiv super.. ako som sa napocuvala, že načo a prečo.. a bude casto chore - rob ako citis, ako keby mi niekto platil tak ako v praci, kludne aj do 10 rokov, aj ucit ich budem 😀 😂

banalu
22. aug 2024

Aj my sa s muzom tesime, ze ide mala do skolky a necitime sa ako zli rodicia. S malou som ostala 3 roky doma, venovala som sa jej, aj sa jej venovat budem (po skolke/po praci). Neberiem to ako "odlozenie" dietata, ale prirodzeny cyklus zivota.

11bodka11
22. aug 2024

@patta89 preco myslis ze kolektiv a deti mu daju viac ako mama? Do 3 rokov mu urcite neublizi byt doma s mamou.

patta89
22. aug 2024

@11bodka11 ved ty si bud doma dokedy chces, ja som ho dala do sukromnych jasliciek ked mal 2r4m...a naucil sa tam toho veeelmi vela, ja som musela do prace...potom o rok uz isiel do statnej skolky a vedel toho ovela viac, ako deti, ktore boli dovtedy doma...ucitelky mi doteraz hovoria, ze patri medzi najsikovnejsie deti 😉...takze ja nelutujem, ze isiel tak skoro, ale je to kazdeho osobna vec, kedy da do skolky a ze sa tesi...ano, ja sa tesim, ze tam chodi a som iba s dcerkou doma

11bodka11
22. aug 2024

@patta89 moj syn isiel ako 3 a pol rocny. A tiez patril vzdy medzi najsikovnejsich. Plynule cita od 5 rokov. Uz je skolak a ani ucit sa nemusi doma.

patta89
22. aug 2024

@11bodka11 som rada, ze mas sikovneho syna 🙂

11bodka11
22. aug 2024

@patta89 to je vrodene a je uplne jedno ci ide to dieta do skolky 2 rocne alebo 5 rocne. No z tej emocionalnej stranky je pre dieta lepsie byt s mamou do 3 rokov.

martina1985ba
22. aug 2024

jasne ze sa tesis - znamena to, ze si zo seba za posledne roky vydala pre dieta velmi vela ako spravna mamina