Smútok z konca škôlky

28. jún 2024

Ahojte,veľmi mi je clivo za škôlkou a pani učiteľkami.Dnes bol posledný deň a budúci bude skola.Podotykam,som matka.Je to normal.reakcia?Či preháňam?

anjelicek26
28. jún 2024

Každá etapa raz skončí a je normalne cítiť ľútosť.. ale zacina ďalšia, rovnako intenzívna,zaujímavá a a obohacujuca.. ako sa vraví treba vidieť kalich polo plný a nie polo prázdny.

autor
28. jún 2024

@anjelicek26 ďakujem😊,aj som si poplakala,priznávam🙃

anjelicek26
28. jún 2024

My sme mali teraz rozlúčku syna zo ZS.. plakali všetci vrátane učiteľky.. je to také,ze posledný raz..

slovakboy
28. jún 2024

Áno aj mne bolo veľmi smutno keď deti šli do škôlky, keď končili škôlku aj keď ja som končil škôlku alebo školu. Aj keď sa končil školský rok. Asi az tak hrozne nebolo v tom nedobrom školskom systéme 😊

autor
28. jún 2024

@anjelicek26 áno,dojímavé určite,verím

dominikamacakova
28. jún 2024

Ak ste mali dobré vzťahy tak je to normálne

autor
28. jún 2024

@slovakboy veru,keď máš pocit,že tam majú dieťatko radi,tak sú to potom silnejšie emócie určite 🤔

autor
28. jún 2024

@dominikamacakova ok,nečakala som,že to buď tak prežívať,že mi bude smutno🤔😊😊

nikha2809
28. jún 2024

Ja som sa totálne zrevala keď som išla pre dcéru posledný deň škôlky.Mala perfektne pani ucitelky

slovakboy
28. jún 2024

Keď to tak rýchlo ide. Asi práve prežívaš najkrajšie obdobie v živote. Viem aky som bol smutný keď som prechádzal na vysokej z ročnika do ročníka, lebo som si uvedomoval že sa pobyt v raji skracuje. Pomôže si uvedomiť, že všetko je len dar a všetko skončí a je to len požičané. A vrátime sa do raja, po ktorom tak túžime. Nechcel som odbočiť do filozofie ber to podľa seba, ale mne to pomáha pustiť aj pekné chvíle. Keď som chodil po svete služobne niekde bolo krásne a vedel som že to už možno nikdy nenavštívim, že na tej hore som bol, ale na tú vežu už nestihnem. Nevadí. Beriem to ako bonus, ako dar. A aj ako bonboniéru z filmu Forrest Gump. Po jednom cukríku príde ďalší. Ďalšia radosť alebo aj nie.

lucia13022023
28. jún 2024

Ja som revala keď synovca pasovali za školáka, aj keď išiel do škôlky, pamätám si, že ja som plakala za skolkou, základnou od šťastia ze tam už nikdy nevkrocim, a keď som končila strednú, zmaturovala som, prišiel pre mňa otec a ja rev, on sa ma pýtal, ze ci som to nedala a ja s revom hovorím, ze dostala som jednotku ale nechcem aby to skončilo. Na rozlúčke sme plakali všetci. Rodičia, učitelia, my... Stále keď na to spomínam mam slzy v očiach. Možno pre niekoho preháňam, ale ja som citlivý človek co veľa veci prežíva too much 🤣🤣

14petulka88
28. jún 2024

Mna tirz dnes dojalo, ked moja 9tacka odchadzala zo skoly. Vyetky tie spomienky na prvy den ked bola drobna mi prebehli hlavou 😌

vyrovnanaosoba
28. jún 2024

My ešte máme 2 roky pred sebou... Ale bolo to dojímavé keď ráno niesli kvietky. A najväčšiu radosť mala kuchárka, bola prekvapená, že moji jej dali tiež kvietky, vraj za čo. A syn jej hovorí, budete mi chýbať. Mala slzy v očiach a priznám, že ja tiež.

autor
28. jún 2024

@slovakboy ok,pekne napisane

autor
28. jún 2024
stanulienkat
28. jún 2024

Aj myvsme to prezivali. Ukoncilo sa jedno obdobie v zivote nasho maleho cloviecika. Bolo to prekrasne obdobie. Uzasne ucitelky sme mali. Skoncilo bezstarostne detstvo a nastupili skolske povinnosti. Ale tak to ma zrejme byt...🙂

autor
28. jún 2024

@stanulienkat áno,chapem

autor
28. jún 2024

Ďakujem pekne za odpovede😊🤗😊

dominikamacakova
28. jún 2024

@autor možno máš len PMS

luccija
28. jún 2024

Vždy som plakala či v škôlke, škole pri príhovore na začiatku roka..keď som odchádzala z práce...mňa tie emócie vždy prevalcujú.Sme ľudia je to prirodzené.U nás sa aj riaditeľka na ZŠ rozplakala pri príhovore ona nemá deti a škola a deti sú "jej deti"

nikaeli
28. jún 2024

Ja to mám dvojmo - ako matka predškoláka, aj ako učiteľka predškolákov. Dnes bol pre mňa emočne nabitý deň.....

nikpa
28. jún 2024

Mam to rovnako, dokonca na rozluckovom programe som si aj poplakala. Jedna dôležitá etapa pre moje dieťa sa skončila a proste som si uvedomila ako neúprosne ten čas letí...

bublinka1426
28. jún 2024

mam to iste. :(

bublinka1426
28. jún 2024

@stanulienkat ved prave ze to uz bude cele o inom, sladke nicnerobenie ide menit obodbie povinnosti, och

millenam
28. jún 2024

Moja dcéra sa lucila zo školkou pred 3 rokmi. Mali krásne záverečné vystúpenie....okrem ineho tancovali aj na Jarosovu pesničku "Do školy sa teším". Aj teraz keď ju počujem, tak revem a spomeniem si na pani učiteľky a detičky.

iwanka222
19. júl 2024

Jooj ja dnes to iste. Posledny den v letnej skolke a v septembri skola. Tiez placem doma. Pani ucitelky boli uzasne aj syn predvcerom plakal ze on nechce ist do skoly ze chce byt v skolke so svojimi pani ucitelkami. Ked dal jednej pani ucitelke kvietok a druha pani ucitelka akurat nebola v triede tak som sa podakovala a odisla lebo uz mi bolo smutno ze to konci a teraz doma placem.