Skúsenosti so škôlkou Kickovo v Žiline

llia
23. mar 2015

Ahojte, prosím Vás uvažujeme o tom dať syna do súkromnej škôlky KICKOVO v Žiline, kde sa mu dostane pochopenie a individuálny prístup. Táto škôlka je taká rodinná a chodí tam málo detí, tiež chcem, aby bola v materskom jazyku. Maminky, ktoré máte skúsenosti z touto škôlkou napíšte mi, prosím, vaše referencie. Syn nezvláda veľkú komunitu detí, vo veľkej skupine sa prestáva koncentrovať a uzatvára sa do seba, nespolupracuje a nenapreduje so spolužiakmi, hľadáme riešenie a chceme sa dobre rozhodnúť, aby sme ho nemuseli zase niekam prekladať. Bol sa tam už pozrieť, mne sa to celkom pozdáva. Ďakujem za odpovede.

verfran
18. feb 2016

Ahoooooj, neviem, ci mi odpises na takmer rok stary prispevok, ale velmi ma zaujima, ci ste sa pre kickovo nakoniec rozhodli a ake mate skusenosti... ja by som tam tiez chcela dat syna, no maju stale plny stav. Riaditelka mi spominala, ze by chceli od aprila otvorit druhu triedu. Tak uvidime... tiez potrebujem pre maleho mensi pocet deti a individualnejsi pristup.

llia
autor
19. feb 2016

Ahoj, syna sme tam dali. Chodil tam 3 mesiace, potom sme ho vrátili späť do pôvodnej školky,lebo sám chcel. Napíšem ti všetky klady aj zápory Kickova. Čo sami páčilo je, že tie detičky to majú tak rodinne a zapájali sa aj do ronovácie školského dvora, ktorý majú mimochodom super,. Majú triedu vonku, kde sa učia za každého počasia, teda od jari až do leta...pokiaľ je teplo. Majú tam tie hmatové hračky a tak. Tiež odceňujem, že majú aj učiteľa, ktorý tam chodí, hrá tam na gitare a učí ich anglinu., takže chalani majú aj mužský vzor.Tiež strava je fajn, majú oproti normálnej škôlke ovocie na olovrant a riaditeľka tam varí, ževraj aj deti sa zapájajú do prípravy jedla občas, ale malý vravel, že nie. Ale bolo to také domácke, že detská sa vonku hrali a riaditeľka zemiaky tam škrábala. Zápory ale vidím v tom, že som nevidela žiadne práce, ktoré malý robil, čosi tam mali vystavené, ale moc sa to nemenilo. A mám pocit, že do tej triedy skôr chodia deti, ktoré zaostávajú nie napredujú. Malý tam bol skôr s deťmi mladšími a moc nenapredoval, začal sa maznať a podobne. To mi dosť vadilo. Deti bolo ročník 2011 ale koniec roka a náš začiatok roka dokonca aj mladšie aj o 1,5 roka a tým sa aj vyučba musela prispôsobiť. Možno mal individuálny prístup, ale to neviem...Ak ho tam chceš dať, zisti si hlavne aká veková kategória bude v triede, je to dosť dôležité, pretože dieťa v takomto veku potrebuje deti seberovné alebo staršie, aby ho ťahali dopredu. Všimla som si, že veľa z tých deti malo výraznú rečovú vadu. Náš má tiež ale nie z výslovnosťou, ale z rozvojom reči a tam tie malé deti šušlali a maznali sa. Dúfam, že som pomohla. Ak by ťa napadlo, čo by si sa chcela opýtať, daj vedieť. Rada pomôžem. PA

verfran
25. feb 2016

@llia moc dakujem za odpoved. Ta rodinna atmosfera, ako si to popisala, sa mi velmi paci. Ide o to, ze moj Risko nie je uplne standardne trojrocne dieta. Rozprava len zakladne slovicka a potrebuje maly kolektiv deti. Kickovo mi odporucila jedna pani kvoli malemu poctu deti a individualnejsiemu pristupu. No zial maju stale plno. Som na materskej s mladsim synom, takze nevadi, ze Risko este nie je v skolke, no vsetci odbornici, s ktorymi spolupracujem, nam radia pre Riska kolektiv. Preto zhanam info. Riaditelka mi vravela, ze od aprila by chceli otvorit dalsiu triedu, no uvidi sa, ci sa im to podari.

verfran
25. feb 2016

Akurat pozeram, ze som ti uz nejake veci napisala dvakrat. Prepac, uz som zabudla, co som predtym pisala a teraz tukam na mobile, takze som ten predosly prispevok ani nepozrela....

llia
autor
27. feb 2016

jasné v pohode, tak to si myslím, že by bolo pre neho fajn. Učiteľka aj riaditeľka je moc milá, inak je tam viac detí, ktoré majú nejaký problém s rečou alebo iný. DAj vedieť, ak tam pôjde ako ste spokojný. pa

verfran
27. feb 2016

@llia jasne ozvem sa, ak budeme mat skusenosti 🙂

noname26
18. mar 2016

ahoj ja som dostala odporucanie na tuto skolku, lebo dcerka je introvert a neciti sa dobre vo vekych skupinach. je vsak velmi sikovna, hlavne recovo a potrebuje vela podnetov. lakaju ju starsie deti, nie rovesnici. tak teraz neviem, ci sa o to zaujimat. co by si povedala ty s vasimi skusenostami?

verfran
18. mar 2016

Od 1. maja otvaraju novu triedu, my sme uz zaniesli prihlasku aj so zalohou, som zvedava. Risko ma tiez radsej starsie deti, ale oed ho neodpisu rovesnici, aj s nimi sa rad pohra. Risko nema ani az take standardne zaujmy ako rovesnici, vie sa aj s hrackami zahrat, ale radsej ma dospelacke cinnosti, pri ktorych moze asistovat.

verfran
18. mar 2016

@noname26 tak take vyrecne dievcatko by sa k Riskovi hodilo, mozno by ho potiahla 😉

mirreckall
18. mar 2016

ja som tam chcela dat baby tiez a dostala som odpoved, ze uz maju plny skolsky rok 2016/2017... tak skoncili inde 🙂

verfran
18. mar 2016

@mirreckall a kedy si sa informovala? Lebo ja som prihlasku zaniesla v pondelok a este urcite nemali plny stav v tej novej triede...

mirreckall
18. mar 2016

@verfran este v novembri 2015

verfran
18. mar 2016

@mirreckall tak to ano, to mali plno. Baby su dvojicky? A su spokojne so skolkou, ktoru navstevuju?

llia
autor
18. mar 2016

@noname26 Ahoj, on ak je veľmi šikovná a má rada staršie deti, tak by som to najskôr skúsila na dva - tri dni ju tam dať a nech sa rozhodne, či sa jej bude páčiť. Viem, že tak aj divadlo tam hrávajú aj nádhernú triedu vonku na dvore a tam sú skoro stále ak je dobré počasie a teplejšie. Ale ber do úvahy, že je tam veľa deti s rôznym postihnutím a tým pádom je vyuka prispôsobená. Veľa sa zapájajú do prác okolo dvora. Neviem, treba skúsiť. Ja osobne, ak by som mala nadané dieťa a je introvert, zvolím inú škôku, možno anglicku, keď je rečovo tak dobre. Sú aj malé kolektívy. Keď bola besiedka, tak to mala takú jednoduchosť, tam kde mi teraz chodí malý, do štátnej škôlky, tak čo sa týka programu a tak, tak jednoznačne vyššia úroveň tých besiedok ako tam. Ale má to zase iné výhody...

llia
autor
18. mar 2016

@noname26 Ahoj, on ak je veľmi šikovná a má rada staršie deti, tak by som to najskôr skúsila na dva - tri dni ju tam dať a nech sa rozhodne, či sa jej bude páčiť. Viem, že tak aj divadlo tam hrávajú aj nádhernú triedu vonku na dvore a tam sú skoro stále ak je dobré počasie a teplejšie. Ale ber do úvahy, že je tam veľa deti s rôznym postihnutím a tým pádom je vyuka prispôsobená. Veľa sa zapájajú do prác okolo dvora. Neviem, treba skúsiť. Ja osobne, ak by som mala nadané dieťa a je introvert, zvolím inú škôku, možno anglicku, keď je rečovo tak dobre. Sú aj malé kolektívy. Keď bola besiedka, tak to mala takú jednoduchosť, tam kde mi teraz chodí malý, do štátnej škôlky, tak čo sa týka programu a tak, tak jednoznačne vyššia úroveň tých besiedok ako tam. Ale má to zase iné výhody...

noname26
20. mar 2016

@llia moc pekne ti dakujem. sme v bilingvalnej, anglicku nechcem. volala som do tejto a pani na telefone povedala ze idu otvarat dalsiu triedu a maju sikovny rocnik o rok starsi od malej. ale priznam sa, toto povazujem za negativum. dcerka nie je daka talentovana, ci mimoriadne nadana, proste sikovne dieta, ale normalne. potrebuje vela podnetov, je zvedava. jedno pomalsie dieta v kolektive mi nevadi, ved nech sa uci vychadzat s ludmi takymi aj takymi, dokonca je to fajn. ale ak by ich malo byt viac a vyuka sa podriadovat im, nepacilo by sa jej to.

mirreckall
20. mar 2016

@verfran nie su dvojicky, je medzi nimi rok rozdiel, jedna ma 2 a druha 3 🙂 a su spokojne a ja tiez 🙂

llia
autor
20. mar 2016

@noname26 určite vyskúšaj možno ak otvárajú dve triedy, tak to možno spravia tak, že tá jedna trieda budú deti bezproblémové, kde budú rýchlo napredovať a druhá trieda s deťmi, ktoré potrebujú pomoc pri učení. Aj môj syn má problémy s rečou a ako som už písala, problém bol, že bol s mladšími a reč na nezlepšovala a začal šušlať a maznať. Ale bolo tam aj veľa super podnetov a aktivít.

verfran
20. mar 2016

@llia otvaraju len jednu triedu, takze so sikovnymi detickami 🙂 ale tak podla mna su tam vsetky deticky sikovne, len kazde je vynimocnejsie a sikovnejsie v niecom inom 🙂

llia
autor
20. mar 2016

@verfran veď určite, tie detičky boli veľmi zlaté, ja proti tej škôlke absolútne nič nemám, len mám pocit, že naše dieťa s jeho diagnózou jednoducho potrebovalo niečo iné. Deti o krok pred ním, tak ako je to teraz v škôlke kam chodí. To je všetko

verfran
20. mar 2016

@llia mojim najvacsim snom je, aby sa tam Risko bez problemov adaptoval, lebo ked sme skusali Maleho Montyho, nedopadlo to dobre. Tam ale bolo v triede 25 deti... Do Kickova vkladame nadeje :D

noname26
21. mar 2016

my tak isto. isli sme do skolky s tym,ze ich tam bude max. 15 a zrazu hadam 25. a to uz dcerke nerobi dobre. ako nemam problem s "inymi" detickami, dokonca je super, ked sa roznosti uci uz od malicka. vitam to. ale ak by malo byt tempo alebo aktivity prisposobene jednej urovni, a zrovna im, tak by jej to neprospievalo. myslim, ze sa vela veci da robit rozne a na roznej urovni. ze mozu robit spolu aj deti mensie a vacsie pomalsie ci rychlejsie. vzdy tam niekto z nich moze v tej svojej oblasti vyniknut. ale treba to s citom a zretelom

emma12345
27. jan 2017

Ahojte, nema niekto nejake nove referencie/skusenosti ohladom Kickova?
Dakujem 🙂