Skoro 4-ročné dieťa má strach z petárd

30. okt 2023

Ahojte maminy, ak sa vaše deti báli petárd poradíte čo pomohlo? Malý mal minulý rok 2 roky a 10 mesiacov, to bol prvý Silvester, ktorý tak viac vnímal. Strašne sa bál petárd, celú noc som s ním spala, často sa budil a bál sa. Bývame na sídlisku čiže toho bolo dosť. Ešte k tomu ten týždeň prišiel k susede nad nami starší vnuk a suseda ma podlahy a volnu izbu rovno nad nasou detskou. Samozrejme drevena podlaha tak netlmi ako koberce a chlapec sa hral s gulickami, autickami vzdy ked sme ukladali, proste sa hral ako kazde ine zive dieťa len ten hluk bohužiaľ prilial k tomu strachu z petárd. Uz teraz maly spomina petardy s plačom a strachom. Veľa sa rozprávame, vysvetľujeme ale chcela by som mu ešte nejako pomôcť. Máte nejaké rady?

tosomja
30. okt 2023

Štuple do uší?

veronikaszabova
30. okt 2023

Moj 9r syn doteraz neznasa petardy. Na ohnostroj nema problem sa ist pozriet, ale neznasa nezmyselne hadzanie petard kade tade.

mamamasama
30. okt 2023

My sme kúpili deťom izolačné slúchadlá. Berieme na svadby, festivaly a využívame aj počas Silvestra.

klip0
30. okt 2023

Ja ako dieťa čo sa balo petard odpoviem. Bála som sa od malička a nepomohlo nicovite nič. Ešte v 12r si pamätám že som plakala pod dekou schovaná s mamou na Silvestra.
Neskôr v puberte keď som Silvester trávila s kamošmi, tak to bolo obrovské sebazaprenie a strach a stres.
Teraz som dospela, neznášam to, nevyhľadávam a vďakabohu to moje okolie rešpektuje. Ale za mňa poviem, že nepomohlo nič. Pomohlo mi keď boli rodičia somnou ako s malou, že ma neposali niekam do izby že nech nevymýšľam a nebojím sa atď.
Ale ja som mala aj zlý zážitok v rannom detstve.
Skúsila by som zapnut biely šum v spálni na noc na Silvestra

mikadooo
30. okt 2023

Áno, choďte na nejaké tiché miesto do hôr, nejakú chatu. Petardy sú nepríjemné aj veľa dospelým, ja ich vyslovene neznášam, neviem, z ktorej strany to treskne, no, vôbec sa malému nečudujem. Keď sme boli niekde v horách, tak tam sa netrieska. Takisto aj niektoré dediny zvyknú byť relatívne tiché, mladí idú na zábavu do mesta. Odporúčam. Pozrite nejaké ubytovania v hornej dolnej na samote a rezervujte si tam pobyt a spravte si príjemný a pokojný Silvester a Nový rok...

milanemila
30. okt 2023

Ja ich tiez neznasam, nechapem preco sa to uz konecne neprestane predavat. Ohnostroj este pochopim to je aspon vizualne pekne, ale sproste delobuchy co iba hucia to je cele zle :/
Asi len stale dookola vysvetlovat, ze co to je a ze je to neprijemny zvuk, ale je to daleko a nijako mu to neublizi 🤷🏼‍♀️

ivangeline
31. okt 2023

Njn. Hned ma napadlo sluchadla pre deti.. Moje sa ani nezobudia v noci. :D

trojnasobnamama
31. okt 2023

Nema to byť uz zakazane?

michellemary
3. nov 2023

Ja mám 35, doteraz ich neznášam...

lucinkak87
31. dec 2023

Tých čo hádžu petardy by som poslala na frontovu líniu, nech sa vyliečia 😑 náš psík to znáša veľmi zle, aj sa pokúšame aby si na to zvykla (púšťam z ytb výbuchy ohnostroje) ale márne, ak vám nejaký kkt rovno za chrbtom hodí petardu. A čo sa týka predaja, ako som počula tak ľudia o tom vedia a predzasobujú sa dopredu... Takže po iné roky to bude trieskať rovnako ak nie ešte horšie 🫣 a zákaz predaja síce na SR je ale v okolitých krajinách nieje a dovoz zakázaný nieje tak si to spočítajte 🙄