Škôlkari nechodia von. Mám sa ozvať?

andrea_ff
26. nov 2020

Dobry vecer mamicky. Chcela by som sa opytat, co robit? V nasej skolke od kedy sa ochladilo...cca 5-6 tyzdnov dozadu prestali s detmi chodit von. To znamena, ze deti v skolke su cely den vo vnutri. A kym sa dostaneme domov, vonku je uz tma.
Dost ma to hneva, lebo si myslim, ze deti potrebuju otuzovanie na cerstvom vzduchu. Ja som s nimi vonku bola aj budem za kazdeho pocasia.
Co mam robit? Bojim sa, ze ked sa ozvem, budu nedajboh robit prieky mojmu dietatu.... prekladat ho do inej skolky urcite nechcem, bolo by to komplikovane.
Budem rada za vase nazory.

iiika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
26. nov 2020

@andrea_ff
Porozprávať sa s riaditeľkou, vyvenčiť dieťa po škôlke, a čo keď je tma?

ssorayaa
26. nov 2020

aj nas bol v takej skolke...ozyvala som sa kazdy den a aj tak sa nic nezmenilo...zmenili sme teda skolku

bucko555
26. nov 2020

U nás sú stále.vonku aj keď poprcha

deti95060810
26. nov 2020

ja by som aspoň učiteĺke pripomenula že prečo nechodia von...😉

poopsie
26. nov 2020

Z programu predprimarneho vzdelávania vyplýva POVINNOSŤ chodiť s deťmi von za KAŽDÉHO počasia (okrem zdraviu ohrozujúceho tj. silný vietor, silný dážď)

maminkasisa
26. nov 2020

V skolke sa ma chodit von za kazdeho pocasia, treba sa informovat aj u riaditelky aky maju dovod

hradnapani
26. nov 2020

a to len ta konkretna trieda nechodi ci cela skolka? Je to cudne, bezne sa chodi aspon na prechadzku, ked je horsie pocasie (samozrejme, v lejaku alebo silnom vetre sa obvykle nechodi).

jany149
26. nov 2020

@andrea_ff opýtať sa prečo....naša pani učiteĺka z našej MŠ povedala,že majú príkaz stále chodiť von okrem silného vetru,dažďa....naši chodia doobeda,po obednom spánku už nie..ale príde jar a budú aj poobede ,to ho vždy beriem domov z dvoru,nikdy nie sú v triede

andrea_ff
autor
26. nov 2020

Dakujem mamicky za odpovede. Planujem sa opytat riaditelky, aky maju dovod? Len to chcem opatrne, lebo naozaj nechcem, aby sa nedajboh potom na synovi kompenzovali .....
Na jesen chodili doobeda a poobede sme si vyzdvihovali deti na dvore. Ako zacali opatrenia ohladom korony, vtedy to nejak zacalo, ze nechodili. Ani doobeda, ani poobede. V ramci opatreni mame zakaz vstupit do skolky a tak rano dieta odovzdame vo dverach a poobede ich oni oblecu a beru rodicom.... akoze chapem, ze maju robotu navyse s tym obliekanim....ale mohli by ich aspon poobede pred tretou obliect vsetkych a brat na dvor..odkial by sme ich vyzdvihovali...
Samozrejme, budem to riesit po vlastnej rezii...rano ide autom, to nezmenim. Ale poobede chodime peso domov...cca 25 minut to mame. Kym prideme domov raz dva je tma.... takze aspon ta mini prechadzka vonku cez tyzden.
No skoda, luto mi je....

dzina007
26. nov 2020

@andrea_ff ale isto nechodia ani doobedu? poobede je pochopitelne ze deti von nechodia lebo je chladno skor sa stmieva... a keby vzali deti von od pol tretej a niektore by sli domov az pred stvrtou tak by riadne vymrzli...

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@dzina007 to je pravda...ale co robit? Ved teraz celu zimu budu cucat vo vnutri...este aj triedu maju na severnu stranu 🤷‍♀️🤦‍♀️ a bude vonku iba co pojdeme domov?? Alebo sa teraz kvoli tomu po tme ponevierat vonku?? Nechapem nechapem nechapem....

tatisna
26. nov 2020

@andrea_ff tak to je dost problem, taka skolka... neviem preco ich musia odovzdavat oblecene, potom jasne ze sa im nechce absolvovat obliekanie viackrat...ale je to na hrane, lebo ked len sedia vnutri, imunita ide do kelu... A je to statna skolka?

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@tatisna statna. A presne...ze je to vyborne na imunitu..
Ale oblieka ich upratovacka....chuda.... tak sa namaka...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_ff
autor
26. nov 2020

@elizabet173 ano, az teraz vidis.... lebo do teraz som bola v tom, ze asi mi syn nehovori pravdu....kedze nepovie, co robil, co jedol, ci spal....tak som to nebrala vazne...
A pre mna neuveritelne je, ze deti nenosia von...to treba riesit....a nie rodicia sa maju ozyvat.... to na byt zakladna vec v skolke pre tie deti.
A mne je tiez cudne, ze kazdy je ticho!

h2
26. nov 2020

@andrea_ff To myslíš vážne, že sa bojíš opýtať, lebo potom si to odnesie Tvoje dieťa? Akože čo myslíš, že mu budú robiť za to, že sa ozveš? Určite by som sa ozvala. A nie len opýtala. Trvala by som na tom, aby deti chodili von aspoň doobeda.

mondolina
26. nov 2020

@andrea_ff
Veď aj ty si ticho tak ako ostatní.

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@h2 nepisem, ze sa bojim opytat...pytat sa budem riaditelky. Len musim byt opatrna ( vazit slova) , aby to nedajboh okorenili synovi.... ty si naivna, ked si myslis, ze to nemozu dat pocitit synovi...ano, bohuzial, ako rodic taham za kratsi koniec....staci, ze mu von nedaju sal a on bude potom napriklad chory....alebo xy inych "drobnosti"

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@mondolina preto som zalozila diskusiu, aby som prezistila, ako to maju v inych skolkach....a kedze vidim, ze to takto nie je v poriadku, idem to riesit.....co mam spustit peticiu????

veverickav
26. nov 2020

Presne ako v nasej skolke... ak idu von, je to naly sviatok. Pytala som sa riaditelky preco...a ze preto, lebo im to dlho trva a teraz su vzdy mlaky a nie kazde dieta nosi nepremokave oblecenie lebo na to rodicia nemaju a teda by sa zamocili a to radsej ostanú dnu. Ale tam sa zial vyhovaraju na viacero veci.

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@h2 a povedz mi, ako konkretne by si trvala na tom.... ako a co by si robila?

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@veverickav toho sa aj ja obavam, ze sa budu vyhovatat....

mondolina
26. nov 2020

@andrea_ff
A čo si nervózna? Sa čuduješ, že ostatní sú ticho a ty si tiež.
Keď sa mi niečo nepáči tak sa opýtam ozvem.
A že sa budú odbavovať potom na dieťati aj tak neovplyvníš. To už je o charaktere.

sisska
26. nov 2020

ahoj, ja ucim v statnej skolke na dedine a s detmi veru chodime von kazdy den (samozrejme s vynimkou extremneho pocasia 🙂 ). Deti si s kolegynkou aj same poobliekame, vsetko sa da v pohode zvladnut 🙂 Pobyt vonku vyuzivame aj na rozne edukacne aktivity a je krasne sledovat, ako to u deti funguje. Pozorujeme koru stromov, hladame prirodniny, pocitame kamienky, meriame pomocou paliciek, porovnavame predmety v okoli... Ani trieda plna hraciek detom nenahradi pobyt na cerstvom vzduchu ;) Drzim palce, nech sa tato situacia vo Vasej skolke vyriesi...

alexk12
26. nov 2020

@andrea_ff ja si myslím ze si si aj sama odpovedala neviem síce ako sú to malé deti ale nechce sa im ich obliekať a vychystavat preto je jednoduchšie sedet s nimi v škôlke 🙄

h2
26. nov 2020

@andrea_ff Urobila by som to, čo som urobila pred pár týždňami, keď som sa dozvedela, že v triede, do ktorej chodí môj syn (4. ročník ZŠ), majú deti cez prestávky zakázaný pohyb s výnimkou návštevy WC, čiže sedia celé prestávky v laviciach. Oslovila som ostatných rodičov s prosbou o vyjadrenie a následne na druhý deň som napísala veľmi slušný mail učiteľke so žiadosťou o vysvetlenie a o zrušenie tohoto príkazu. Vyhovela mi okamžite. 😉 A nebolo to prvýkrát, čo som takto niečo "vybavila" celej triede. Netreba sa báť ozvať v záujme vlastného dieťaťa. (Samozrejme, synovi nikto za to hlavu neodtrhol. Osobne si neviem predstaviť učiteľku v škôlke, ktorá úmyselne nedá dieťatku šál, aby prechladlo, lebo akčná mamička si dovolila sa ozvať.)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzina007
26. nov 2020

ako prve by som si precitala aj skolsky poriadok a argumentovala aj nim.
my to mame aj v skolskom poriadku:
Vzdelávacia aktivita, osobná hygiena, príprava na pobyt vonku, vychádzka so získaním
poznatkov o okolí, prírode, doprave, hry na školskom dvore

Pobyt vonku sa uskutočňuje každý deň. V súlade s § 7 písm. b) vyhlášky MZ SR č.
527/2007 Z. z. o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež, pobyt vonku môže byť
skrátený alebo vynechaný pri mimoriadne nepriaznivých meteorologických podmienkach,
ktorými sú víchrica, prudký dážď, teploty pod -10o C, nadmerné znečistenie ovzdušia.
V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom na intenzitu slnečného žiarenia
a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších i odpoludňajších hodinách. Pri vysokých denných
teplotách musia mať deti hlavu krytú vhodným doplnkom (klobúkom, šiltovkou a pod.), aby sa
predišlo úpalu. Ak majú v skrinke ochranný opaľovací krém a učiteľka je o tom informovaná, pred
odchodom von ho dieťaťu pomôže použiť. Deti majú v plnej miere zabezpečený pitný režim, za čo
zodpovedá učiteľka.

andrea_ff
autor
26. nov 2020

@sisska a ak ta mozem poprosit, co mi odporucas podniknut? Ja som sa uz raz pytala, vtedy mi povedala ucitelka, ze trosku mrholilo....ok....
Potom isli dni a tento tyzden zase som sa pytala syna a on mi povie, ze neboli vonku, lebo vonku je zima....
Jednoznacne suhlasim, ze pobyt vonku je pre kazdeho potrebny....aj keby iba na pol hodinu. Ved ked su deti dobre oblecene, tak im zima nemoze byt.
Dakujem

weronika171717
26. nov 2020

@h2 ja som pocula uz aj o skolke, v ktorej ucitelky schvalne nechavali otvorene okna dokoran v zime, aby deti ochoreli, aby ich bolo menej v triede 😕