Škôlka - dva týždne sú pre mňa utrpenie

maca2020
11. sep 2023

Ahojte baby tieto dva týždne sú premna utrpenie.. minuly týždeň dcérka nastúpila do škôlky bola do obeda ako tak sa to dalo ráno plakala potom prestala..ide o to že dnes už bola dlhšie ..a nechce mi tam spať pani učiteľka povedala že je unavená z nej že všetky detí budila ..tak čo mám robiť musím chodiť do práce nemám ju kde nechať..myslíte že si zvykne ..a tá učiteľka mi od začiatku nesadla..nemám z nej dobry pocit

mogaa
11. sep 2023

@maca2020 pokiaľ bude plakať a bude budiť všetky deti, tak jedine ju dávať na pol dňa...a nech po nu ide babka alebo si nájdi študentku či dôchodkyňu a toho pol dňa...ale ešte počkaj...možno začne z únavy spávať....

misana84
11. sep 2023

Za mna bola chyba dávať prvý týždeň na pol dňa…my sme boli od začiatku do pol 4 lebo tak to je a tak to funguje v škôlke… teraz už len jej to vysvetľovať

janka_266
11. sep 2023

@maca2020 treba vydržať, aj mala skúša, čo si môže dovoliť. Môj tiež, on už spi od minulého týždňa a každý. Dnom lepšie, dnes si už sám ľahol a spal😃 dnes už aj jedol, čo minuly týždeň nehrozilo 😃

lenuska9999
11. sep 2023

@maca2020 daj tomu čas, pre dieťa je to všetko nové. A musíš chvíľu počkať kým nabehne na ten systém. Dávaj ju tam ale na celý deň, aby sa tam naučila spať. Učiteľka by mohla byť tiež trocha empatickejsia , pre dieťa je toto nové prostredie niekdy aj stres. Môj syn napríklad išiel do škôlky úplne odplienkovany ( nemal plienku ani na noc ) a v škôlke sa začal pocuravat.. trvalo to asi mesiac kým si zvykol úplne

zorkahorka
11. sep 2023

Moj syn je od začiatku na cely den, ale este tam poriadne nespal. Dnes napriklad ano. Ale pekne ticho lezi, urobili si s nim poriadok, ked v prvy den v posteli plakal

zofizulka
12. sep 2023

To chce čas, určite si zvykne. A učiteľky sa v škôlke nestriedaju? U nás sú dve, jedna doobeda druhá poobede a striedajú sa každý týždeň. Budúci týždeň možno budete mať inú učiteľku na poobedie a bude to lepšie. Ale chcieť od malého dieťaťa aby si za 7 dní čo bolo dokopy v škôlke už na všetko zvyklo, to je sila. Hlavne od učiteľky. Keby si za mesiac- dva nezvykla, tak by to mala riešiť. Vôbec sa ňou nenechajte stresovať. Ďalšia vec je, že ako to vy máte riešiť, keď tam s dcérkou nie ste? To už je jej praca. Nie je to prvé ani posledné dieťa, ktoré nevie zaspať, skúsená učiteľka by to mala zvladnut. Ak máte možnosť a potrebu, porozprávajte sa o tom ešte s tou druhou učiteľkou alebo s riaditeľkou, čo si ona o tom myslí, či je to problém.