Škôlka Botanická - aké sú vaše skúsenosti?

gabcurka6
11. sep 2019

Ahojte mamičky, prosím vás je tu niektora, ktorá vie niečo viac o škôlke Botanická v Trnave? Je taká maličká, tak ma zaujíma názor, aký tam majú p učiteľky prístup atď. 🙂 Dakujem

monika_35
23. sep 2019

@gabcurka6 zdravim vás
Mne tam chodí syn už tretí rok a chválim
Je tam dvojtriedka teda deti 3-4r a 5-6r
Opýtajte sa rada odpoviem ak chcete niečo konkrétne
Syn prešiel zo súkromnej do statnej škôlky a viac sa mu tam páči

alenocka88
13. máj 2020

@monika_35 prosím Vás a podla čoho ste si vbrali práve botanicku na prengu? a tiež nás čaká to isté prechod zo súkromnej do štátnej (snád) viete mi dať nejaké odporúčania na školky štátne v TT? Ďakujem

monika_35
14. máj 2020

@alenocka88
Odporúčania od známych a kolegýň,uvažovali sme aj o mš na Čajkovského ale tam vtedy nebrali 3,5r deti a tak že uvidíme ci nás zoberú niekam... a zobrali nas na botanickú aj na Beethovenovu,bola som sa predtým kuk ako to tam vyzerá a nebol problém čo teraz môže byt ... a rozhodli sme sa pre Botanickú,je tam síce menej deti a takého rodinného typu mš... staršie pani učiteľky čo pre mna znamenali ako mamy lebo v súkromnej boli mladé a deti nemali take skúsenosti ale verím že sa o deti starali ako vedeli ale tu pani učiteľky detičky potulili,pomojkali,lepšie obliekli von,lepšie info mi podali čo maly robil cez deň,v čom treba sa zlepšiť,komunikácia lepšia s personálom ... ale 100 ľudí 100 chuti,tým že mám starsiu dcéru a vtedy pred xy rokmi neboli súkromné škôlky,tak mne lepšie vyhovoval ten režim v štátnych škôlkach,program od rana podľa ktorého sa išlo lebo v súkromnej mš mali voľnosť,že nech sa ukážu,prejavia a to mne nejako vadilo keď som tam prišla a kazde dieťa si robilo čo chcelo,neviem ako iné súkromné škôlky,ale drobec vtedy dvrdil že tu v statnej sa mu viacej páči a že majú lepšie hračky a pani Ucitelka je ako ja pekna...je to o pocite dieťaťa ak sa jemu tam páči tak som bola spokojná aj ja
Ale je rozdiel dieťa a dieťa,ak by tam bol nespokojný tak sa vrátime naspäť ale dieťa sa rýchlo prispôsobí ak mu to rodič podá dostatočne zreteľne na svoj vek ... po case fakt mš botanická super,prišli dve nové pani učiteľky a tie si deti rýchlo obľúbili,aj pre rodičov super program býva ako tvorivé dielne,vystúpenia a programy ... rozlúčky zo škôl.rokom na dvore,s programom,krúžkov veľmi veľa,tematické divadielka,a plus plávanie vo vyššej triede,Logoped a špeciálny pedagóg je súčasťou a strava sa zlepšila za posledné dva roky,fakt chutne jedla a viac ovocia ale záleží od dieťaťa aký je papkác...😉
Tak držím palce v rozhodovaní