Školka a strach

28. aug 2024

Najde sa tu nejaka maminka,ktora ma strach ,ako to dietatko v skolke po prvykrat zvladne?Dietatko mladsie ako 3r....mne nastupuje prvy krat a to co prezivam sa neda ani opisat,ani jest mi nechuti :(
Ked vidim ako bude plakat ,ide ma roztrhnut.Musi do skolky,hoc ma len 2.5r ,lebo som sama nanho a musim nastupit do prace

nikol789
28. aug 2024

Mne mala mala teraz nastúpiť ako 2,5 ročná v septembri , ale nakoniec ide až v januari(nevidím nejaký rozdiel)
Potrebuje kontakt s deťmi,skôr či neskôr by to prišlo.
Podľa mna jej to len prospeje, určite si zvykne 🙂
Ja sa tiež “bojím” ale viem že už som jej nestačila a určite bude spokojná v škôlke 🙂

lulu0123
28. aug 2024

Ano, ja som mala tieto pocity pri vsetkych 3 detoch. Ale nikdy to nebola ziadna drama. Skolku mali radi a mali sa tam dobre.

martyzpp
28. aug 2024

Len opatrne s tymto, lebo to dieta z Teba vyciti. Zaciatky budu vselijake ale ked si zvyknete, bude to ok. A navyse, aj tak bude velmi casto doma. U nas to bolo tyzden v skolke a dva doma 🤷‍♀️, cize sme stale zacinali odznova 🙄.

autor
28. aug 2024

@martyzpp ano s tym pocitam,mam kamaratku,ktora s nim bude ,ona je doma a pomoze mi,ale och ten strach :(

autor
28. aug 2024

@nikol789 tak uz bude mat tvoja 3 bude to mozno ine a nbudu vsetky deti plakat

danielahamar
28. aug 2024

Si myslím, že viac budeš mať problém ty, ako dieťa a to je nebezpečné veľmi skrz emócií dieťaťa 😉

otvorena
28. aug 2024

Som na tom podobne 😐vyskusame uvidime. Poplaceme . Ja uz som si aj

autor
28. aug 2024

@danielahamar ale ja sa tvarim pred nim ze som ok,len v pondelok uz o 7 ho musim dat a utekam do prace :(
@otvorena och napis potom,ake stare dieta mas?

danielahamar
28. aug 2024

Dieťa cíti, nemusí vidieť

autor
28. aug 2024

@danielahamar skusim si dat nieco na strres

danielahamar
28. aug 2024

Hlavne sa s ním dlho nelucoit, aj tak zlom uvedomenie príde až 3den😉 takže drží palce

otvorena
28. aug 2024

O necely mesiac 3 r. Ak chces napis správu. Tie deti su kazde ine . Boli sme skusobne v skolke . No dnu to šlo s plačom .. potom sa trochu pohral ale videla som ze je tam strach ale ja som bola v pohode teda no ale zle sa mi spalo veru tu noc

autor
28. aug 2024

@danielahamar dakujem

danyelia
28. aug 2024

Ale nepreháňaj, lebo si vydesíš dieťa 🙄...aj moja mala cca toľko rokov keď nastúpila do škôlky a strašne sa tešila, ja som jej hovorila, čo všetko super tam zažije, bude sa hrať, kresliť, lepiť, vystrihovať, pozerať rozprávky, počúvať pesničky, nájde si nových kamarátov...Prečo by mala plakať? To sú len Tvoje predstavy a zbytočné obavy...a že neješ a ide Ťa roztrhnúť 🫣 Prosím Ťa, fakt nepreháňaj...

autor
28. aug 2024

@danyelia tak prepac,som na dietatko naviazana,nakoolko sme sami

danyelia
28. aug 2024

Nemyslím to vôbec v zlom, len dopredu sa desíš niečoho, čo pravdepodobne vôbec nenastane, pozitívne motivuj dieťatko aj seba, zvládnete to v pohode obaja, uvidíš 😊

autor
28. aug 2024

@danyelia dufam

siska53
28. aug 2024

Hlavne sa dlho nelucit a neplakat pred tym dietatom. Ale poviem ti, starsie som si osplakala, hoc siel az ako 4,5 rocny...mladsia hned ako mala 3 roky. Ale ona si nevedela zvyknut vobec.. este ako stvrtacku na zs sme ju vsuvali do skoly po dlhsej pauze ( vikend, choroba, prazdniny).
Ale vseobecne to viac prezivaju maminky, nie deti.

slovakboy
28. aug 2024

Aj mne je smutno tu znova po roku čítať septembrové trápenia detí v škôlkach. Keby bola staršia, tak ti poviem aby si sa nebála, ten plač jej neublíži. 2,5 roka je žiaľ ešte málo. No ja som bol v jasličkách už od 1,5 roka. Moje deti od 4 rokov aj tak plakali. Plač 4 ročného mu neublíži a zvykne si. Plač 2 ročného mu môže uškodiť. Ona nebude vedieť, že ty sa vrátiš. To je to najhoršie. Nechcem strašiť. Jej v tej škôlke bude o hodinku dobre, ale každé ráno bude pre ňu ako rozlúčka nafurt. Mne to uškodilo a v živote mám veľa situácií aj podvedomých, ktoré sú podmienené touto skúsenosťou. Moji rodičia neprenášali na mňa ich strach, lebo ho nemali. Ja aj tak áno.

slovakboy
28. aug 2024

@danyelia stojí to za to ísť tvojou cestou ak už tá škôlka musí byť.

vieronika14
29. aug 2024

Ja mam tiez stres a to ma 3.5roka

autor
29. aug 2024

@slovakboy tak inu cestu nemam ak sa chcem postavit na vlastne nohy ,je mi to luto skrz dietatka ,ale snad to zvladneme,dala by som mu aj posledne,bojim sa,ze to budem lutovat,ale zit cely zivot ako posledna socka ma nebavi,,,,ja verim ze sa dietatko adaptuje ,ach dufan

zorkahorka
29. aug 2024

Najhorsie, co mozes robit. Ber to ako sucast zivota. Este takych situacii budeeee

autor
29. aug 2024

@zorkahorka co je najhorsie?mat strach?

11bodka11
29. aug 2024

Bude viac doma ako v skolke kvoli chorobam. Ale chapem ta. Ja som sa pred rokom rozhodovala ci dam 2,5 rocnu do skolky a nedala som,bolo mi jej luto. Ide az teraz ako 3,5 rocna.

lenka2710
29. aug 2024

No ja som to zažívala minulý rok, ale celkovo to bolo na prd! Prvé dva dni super, ani sa nejak netešil ale ani neplakal, vravím si, supeeeer! Od 3.dna to bola čistá katastrofa, reval, stále sa sťažoval, že ho boli bruško, potom začal hnackovat! Po 2 týždňoch ochorel a potom som ho dala len na pol dna, keďže mam tu možnosť, potom už dobre! Každe dieťa je iné, staršia revala keď som ju zo škôlky brala, ta by tam aj nocovala a mladší čistý des! A to ze bol viac doma ako v školke ani nespomínam

autor
29. aug 2024

@lenka2710 a nechodi vobec na cely?

jesenzima
29. aug 2024

Môj išiel 2,5 ročný a tešil sa a ja s ním ... Zbytočne na svoje dieťa prenášaš svoje obavy a stres .. ako budeš naladená ty, tak bude aj tvoje dieťa. Moje deti nezaplakali v škôlke ani raz. ...

autor
29. aug 2024

@jesenzima na cely den?

gerrwie_girl
29. aug 2024

Ja som toto nikdy nechápala 🙂. Nemyslím to v zlom. Ja som to vôbec nijako neprezivala. Proste šiel do škôlky. Aj do jaslí chodil. Vždy ho to tam bavilo. Mal tam kopec kamošov, perfektný program každý deň, veľa veci sa naučil. Neviem, mne to príde cudne takto sa stresovať kvôli ničomu. Mysli na to ze on sa tam bude mat dobre. Dokonca som videla deti ktorým sa ani nechcelo domov chodiť ako im tam bolo super 😀