Septembrové dieťa nie je odplienkované

23. mar 2024

Je tu niekto kto má dieta narodené. Koncom septembra tak ako ja ?
Syn sa narodil 21 septembra 2021a chcem ho dať zapísať do škôlky
Lenže problém je v tom že ešte neni odplienkovany a neviem či je prípraveny (nehovorí plynule,len slova pár slovných spojení,ked sa ňu niečo nepáči hodí sa o zem,…
Každý mi hovorí že je to ešte pól roka všetko sa znenia on vyrastie
Do prace už musím nastúpiť hneď 1 októbra a keďže nemám kde nechať dieta musi ísť do škôlky
Už som viac menej zmierena aj z tým že dám v praci kvôli tomu vypovedať a ostanem na podpore pokial nepodrastie

zuzuliennka1
23. mar 2024

skor ako to, ze nie je odplienkovany, bude podla mna problem to, ze ti ho tak na 90% ani neprijmu.
kedze 3r bude mat az 21.9., a predskolaci maju skolku povinnu, cize tieto deti sa prijimaju prve, potom tie co su 3rocne,… a az potom tie co im nevychadzaju roky. (ale mozno sa mylim)

pe_mi
23. mar 2024

Ahoj,je marec,v lete si vyskúšaj odplienkovat , to máš ešte pol roka do septembra.nastúp do práce 1.oktobra,keď ti nezoberú do štátnej, daj do súkromnej.

bambulka1105
23. mar 2024

Nemajte strach., nas siel septembri a odplienkoval sa v maji., plienku nemal na obedny spanok cize ako skolke., nebol oroblem a ani sa nepocikal., a do cca aprila dalsieho roka mal na nocny spanok ., potom sa uz odplienkoval uplne., len kazde dieta je ine., kazde potrebuje svoj cas., nebojte sa toho ., ale treba skusat .., my sme skusali november-januar-marec a nakiniec od maja sa nam podarilo., niekto odplienkuje nakoniec aj na noc., chodi budit dieta a podobne.. ja som to tak nerobila., az raz povedal mamka nedavaj mi uz plienku ja uz sa nepocuram., a bolo.,a s recou, niekto skor nekto neskor., zaklad je aby sa vedel vypytat na wc a zakladne veci., nas kym siel do skolky., nastolili sme si rezim ako to maju tak., taku predpripravu., cize obed a spanok ako maju tam a vecer skor spat, aby neponocoval., a vela kniziek sme pozerali a ja som mu citala a opisovala., a naucil sa

zuzuliennka1
23. mar 2024

a teda odplienkovanie: ked na to dieta dozreje, tak to ide “zo dna na den”. to nie je proces na pol roka. ked to samo dieta raz pochopi, tak uz pojde. vadi mu pocikane? (to je taky prvy ukazovatel), lebo ak nie, pripraveny nie je.treba vydrzat, ked to pride, tak je to zvacsa celkom rychle

muchacici
23. mar 2024

Neboj sa, tiež som mala obavy o syna, mal tri a nebol odplienkovaný, nerozprával dobre, reku ako do škôlky pôjde. Prišlo leto, odplienkovaný bol za tri dni, v priebehu dvoch mesiacov bol obrovský posun v reči. Určite sa ti podarí v lete ho odplienkovať, hlavne v kľude. Tiež by som sa išla čo najskôr pobaviť s riaditeľkou v škôlke, zistiť situáciu a možno poprosiť, či by sa dalo 😉

kaktusik007
23. mar 2024

urcite ho zapis.... do septembra daleko, vela veci dobehne. Moj mal 2 roky a 4 mesiace ked nastupil do skolky, doma vtedy maval este na spanok plienku..... tam? kolektivne caste cikanie robi divy ;)

deti95060810
23. mar 2024

ak nezoberú do mš v meste - skús na dediny...

kate_cs
23. mar 2024

Učila som v jasliach a mala som niekoľko detí, ktoré ešte počas júna/júla mali na spánok plienku. A nástup do škôlky zvládli. Moje dieťa tiež začalo rozprávať až keď malo 3 roky a malo niekoľko spolužiakov, ktorí nerozprávali. Určite prihlášku podaj, mne vzali októbrové a aj novembrové dieťa normálne od septembra.

letfenixa
24. mar 2024

Syn sa narodil koncom júla, odplienkovany bol necelý mesiac pred 3.narodeninami, ako sa píše vyššie, zo dňa na deň.

kris_tin257
24. mar 2024

Môj syn je 22.9 v septembri tiež nastúpil do škôlky v ten rok, mali sme problémy odplienkovať, na tretíkrát sa nám to podarilo v júli toho roka takže musíte len skúšať a dúfať že to vyjde 😊 u nás pomohla motivácia v podobe hračiek a chvalabohu bol na to už dozrety (pritom v apríli keď sme to skúšali čistá katastrofa)

evkamotka
24. mar 2024

Mam septembroveho ale uz je o par rokov starsi. Ja som ho dala bez vahania, lebo sa doma uz nudil. V skolke toho zazije strasne vela, predstavenia, dni deti, exkurzia u hasicov, na farme, besiedky....
Plienocku vieš zrusit aj dnes a nechat iba na noc. Ze malo rozprávajú, su zvyknuti. Ale za pol roka bude viac rozprávať. Uz len aby ti ho ako septembroveho vzali. Inak druhého syna som dala do skolky v 2 a tri stvrte a mal plienku na denny spanok. Do skolky som ju proste nedala a na moje prekvapenie nemaval nehody. Učiteľky davaju deti pri kazdej zmene činnosti cikat, aby.l minimalizovali nehody.

mogaa
24. mar 2024

počkaj na máj-jún a von bez plienky....ano, bude pocikaný, ale začne si uvedomovať kedy ciká a potom to už pôjde samo.....vonku samozrejme často ocikať trávičku, mravčekov a tak...🙂

h2
24. mar 2024

Do septembra je ešte čas, to dáte.

saxana000
24. mar 2024

Ano moja bola.septrmbrova nerozpravajuca..odplienkovala.som ju v maji ked sa.oteplilo za.2.tyzdne a to nakomplet hned aj s nocou dovtedy to proste nechapala ani v decembri ani vo februari.s tou recou sme sa ale ovela dlhsie trapili..ale rozumela vsetkemu len bola ticho tak nastup zvladla bez problemov

paciko9
24. mar 2024

1.5 rocne dieta, odplienkovat cez leto,ked bude teplo. A to,ze hovori par slov je v poriadku. Ja mam pocit,ze dnesne mamicky,by chceli aby take male deti,aby hivorili uz basnicky

zuz0110
24. mar 2024

Absolutne suhlasim s nazorom, ze ked dieta dozrie na odplienkovanie, za den je hotovo. Obe moje deti to tak mali. Moja dcerka bude mat v septembri tiez 3 roky a odplienkovala sa minuly tyzden. V podstate sama, zrazu chcela nohavicky, ze ona uz nebude cikat do plienky. Prvy den 2 nehody, odvtedy za tyzden 1 jedina v zoo, kde sa nestihla vypytat, lebo bola zaujata. Tiez by som ju chcela dat do skolky, vacsinou maju pred rovnakym rocnikom prednost deti, ktore maju v danej skolke surodenca, tak snad nam to vyjde.

81anina
24. mar 2024

Môj narodený 16.10 v máji som ho začala odplienkovat do konca júna vonku občas nehoda v septembri šiel normálne do škôlky

autor
24. mar 2024

@vsetci ďakujem vám krásne za podporu
Už aom sa rozprávala s riaditeľkou a keďže sme na dedine vezmú nám ho v pohode len musí byt odplienkovany ,vraj všetko príde časom samé
Tak dúfam že davová psychóza pomôže 😂