Rozpráva sa vaše dieťa samé so sebou?

vlcicaa
22. mar 2012

Moja Sofinka ma 3.r. rozpravat zacala nedavno aj to slabo do skvolky chodi aj jej to pomohlo co nas velmi tesi. No nedavno som si vsimla ,ze sa rozprava sama zo sebou a ked sa jej prihovorim je ticho len ocka vipuly . mate stim skusenosti mamicky?Dakujem

sisaha
22. mar 2012

@vlcicaa ved je to uplne normalne...dieta si vytvara pri hre modelove situacie a rozprava za postavy, komentuje udalosti. Ty si nikdy pre seba nepovies nieco nahlas?? Ja teda hej.

vlcicaa
autor
22. mar 2012

@sisaha sice ano aj ja si poviem ,ale zda sa mi ze dost casto si tak mrmle ,, ale dik upokojila si ma 🙂 asi prehanam prajem pekny den

malapepka
22. mar 2012

@vlcicaa Určite je to normálne. Moja neter (keďže dlho bývali u nás, tak bola ako moja vlastná) dlllllho nekomunikovala s dospelými, ale pamätám si aj ako si mrmlala pre seba. Neskôr potom pre seba vymýšľala básne, piesne, ktoré si dokolečka opakovala (a to boli také haluze!!! 😀) Až neskôr sa jej rozviazal jazýček a svojím štebotom vypĺňala okolie. Potom sme boli radi, keď bola chvíľu ticho 😀
Dokonca jedna mamička tu spomínala, ako sa jej dieťa lúči s hračkami, keď ich upratuje do krabice. Podľa mňa to je milé 🙂 Daj jej čas, uvidíš, o chvíľku sa aj jej jazyk rozviaže 🙂
P.S.: ešte mi napadlo, neter bola v škôlke dosť zakríknutá, až tak veľmi sa nezapájala a vyrástla z nej sebavedomá baba

vlcicaa
autor
22. mar 2012

@malapepka ooo ani nevies ako si ma potesila 😵 😵 aj ona ve skvolke zakriknuta a taka sama pre seba sama sa hra podial od deti... moc ti dakujem 😎