Riaditeľka škôlky si nesplnila povinnosť

13. okt 2023

Dobrý deň, syn bol minulý rok predškolak a bol na individuálnom vzdelávaní zo zdravotného hľadiska cca od pol školského roka. Až teraz som sa dozvedela ze zo zákona je skolka povinná ho dve hodiny vzdelávať a tak isto v marci preskusat ci je pripravený do školy. Nič z tohto sa u nás neudialo. Dostala som len individuálny plán a viac v škôlke nebol vyše pol roka.
Riešiť to spätne? Mala by riaditeľka z toho nejaký postih?

simca06022011
13. okt 2023

A co ti to pomoze? Podla mna je to rok stara vec, dieta uz je podla vsetkeho v skole. Tomuto si sa mala venovat minuly rok, neviem co by sa teraz ako dalo rieist. Este mozu povedat, ze vlastne syn nesplnil podmienky, ty si zanedbala dochadzku :D nejak sa vykruti z toho kazdy vzdy. Mozno ta len nechcela zatazovat zbytocne, na co. A ked je chory, tak ako sa ma 2h vzdelavat? mala prist ku vam domov ho dovzdelavat? Je to take velmi diskutabilne, neviem co by si tym chcela dosiahnut.. a hlavne preco.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
13. okt 2023

a potrebuješ to nasilu riešiť? Nestačí ti, že ti to škôlka umožnila a dala mu individuálny plán?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
13. okt 2023

A teraz má dieťa nejaké problémy? Chodí normálne do školy? Mne by sa s ňou už nechcelo naťahovať, aj tak by si nepriznala chybu.

ibrunova
13. okt 2023

V priebehu mesiaca marec je zákonný zástupca povinný v čase a rozsahu určenom materskou školou zabezpečiť účasť dieťaťa na povinnom predprimárnom vzdelávaní v materskej škole. Materská škola v tomto čase posúdi, či sa pri individuálnom vzdelávaní plní obsah individuálneho vzdelávania.

píšu to tam takto.

Dieťa, ktorému bolo povolené individuálne vzdelávanie z dôvodu zdravotného stavu, neabsolvuje posúdenie plnenia obsahu individuálneho vzdelávania. V tomto prípade učiteľ materskej školy, ktorý zabezpečuje individuálne vzdelávanie dieťaťa, na konci polroka predloží riaditeľovi materskej školy písomnú správu o individuálnom vzdelávaní dieťaťa.

tinkavvv
13. okt 2023

Potrebujes sa pomstit? Bude sa ti lepsie zit?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
13. okt 2023

Podľa mňa nemáš pravdu, ale však podaj oznámenie a rieš.

maciatkolulu
13. okt 2023

Čo sa vlastne stalo,ja nerozumiem. Čím ti ublížili? Ty si ho nechcela,či chcela do škôlky dávať? Či akoby sa ti zachcelo,či? V čom je problém?

zara0201
13. okt 2023

Dúfam že teraz ho ako školáka tiež vzdelávaš doma. Z takej matky musia mať v škole radosť.

ibrunova
13. okt 2023

Ak môžeš odpovedať, ty si nechcela, aby chodil do škôlky, či prečo bol doma? Ak mal zdravotný problém, tak asi nebol problém to dokladovať, ak si ho chcela nechať doma, tak to asi dalo viac úsilia vybaviť zo zdravotných dôvodov..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
13. okt 2023

Prepáč,nepochopila som....dieťa si si chcela nechať doma ,či ako? Lebo ak bol zo zdravotného hľadiska,tak mal odporúčanie od dr a v tom problém nebol,ako ti potom mohli znepríjemňovať život. Ak si si naháňala diagnózy,tak sa nečudujem riaditeľke. Mamine na práci ako riešiť matky,čo nemajú záujem o dodržiavanie pravidiel. Čím predskolska dochádza je. Len skús rýpať ,uvidíš ešte,čo a ako,aby si ja záver nemala spätné problémy reálne ty

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkavvv
13. okt 2023

Mala si to riesit vtedy, ked ti robila problemy a obratit sa na zriadovatela.
Teraz je to uz len cista pomsta.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
13. okt 2023

Ešte raz a pomaly...ona bola povinná ho vzdelávať,keď ty si ho chcela doma,lebo mal psychické a zdravotné problémy a ty si ho chcela na domacom....čítaš to po sebe? Po centrách a doktoroch sa väčšinou s deckom,ktoré má také vážne zdravotné problémy,že v 5-6rokoch nezvláda škôlku odporúča,lebo zjavne sa teraz stalo niečo,čo nezlvadas. Dieťa má asi problémy v škole,opakujem,ja by som cusala ako voš ,lebo problémy riaditeľka urobi tebe a ty budeš musieť dokazovať,že dieťa bolo tak vážne choré,že nemohlo do škôlky a ani chodiť po doktoreoch a ty si to zvládla bravúrne doma...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka92
13. okt 2023

zbytočne papierovacky za mna..niekto vyššie to iba prečíta a zamietne zo stola. pre teba zbytočná robota, keď máš doma choré dieta, radšej ten čas venuj jemu

maciatkolulu
13. okt 2023

Šum ma zdravotné problémy s ktorými sa nechodí po centrách a doktoroch,to sú aké prosím ťa???

maciatkolulu
13. okt 2023

Syn

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
13. okt 2023

Inak s s s vedomosťami

maciatkolulu
13. okt 2023

Ale ty si si ten zákon otvorila až po roku? A ako konkrétne ti to ublížili,keď máš nadpriemerne dieťa?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz