Reakcia učiteliek v škôlke

11. júl 2024

Ahojte, ako by ste prosím reagovali na takúto situáciu.
Synček nastúpil už minuly rok do škôlky, nejak od začiatku sa nám pani učiteľky zdali že ho veľmi nemusia ale no nejak sme si to s nimi vysvetlili “že by si to nedovolili” a pokračovali sme ďalej. Vylúčili ho neskôr na mesiac lebo sa pocikaval, pritom doma bolo všetko ok. Teda mesiac bol doma a potom nastúpil späť a bolo všetko ok. No min raz do týždňa sa nám stavalo že sa nám pani učiteľka sťažuje ako nepočúva, aky je neposlušný, ako papa kamienky vonku. Mala som pocit že mam najhoršie dieťa. Vravela som im že áno viem aky je ale nezdá sa mi úplne nezvládnuteľný a zlý. Pred koncom roka sa stala situácia kedy nám pani učiteľka napísala že ho zabudla omylom v triede, že sa ospravedlňuje a ok chápem stane sa. Synčekovi sa nič nestalo. No na konci roka nám pani učiteľka dávala básnicky o detickach a toto bol už pre mna strop, básnická o tom ako všetko rozlieva ako nepočúva ako nechce spať a obávať sa. Preplakala som nad ňou pár dni. Videla som aj básnicky pre ostatne deti kde pisali aky sú športovci, šikovní a takto.
Muž mi vraví že to veľmi prežívam a mam to nechať tak ale je mi to ľúto a neviem ako ďalej v tejto situácii.
Ďakujem za pochopenie

ukgirls
11. júl 2024

porozpravat sa s uctelkou a povedat jej uprimne ale slusne co si myslis a co ta trapi ..a ak sa to nezmeni tak sup za riaditelkou s tym,ze si bola dost trpezliva ked si odpustila,ze ho zabudli-ale co je vela to je vela.. btw moju keby niekde zabudli asi nebudem kludna ako ty

autor
11. júl 2024

@ukgirls naša pani učiteľka je zástupkyňa riaditeľky, s prvým problémom kedy sa pocikaval sme boli aj za pani riaditeľkou ktorá nás len tak odbila a my sme vlastne museli dať za pravdu že ak má take obdobie že sa pocikaval má byt mesiac doma a nastúpiť ak sa naučí (odplienkovany bol už dávno dávno predtým)

ukgirls
11. júl 2024

a nemozes zmenit skolku? ak neriesia problemy tak to niesu velmi profesionalny a bala by soms a tam dieta nechat ... s debilmi sa nikdy nedohadas a nez by mal mat traumu na cely zivot radsej nech ide inam ..ak ho uz raz nemaju radi a nieje ani moznost preradenia k niej ucitelky tak sa to nezmeni

luccija
11. júl 2024

Nemôžeš ho preložiť?každá mama by to prežívala.Vela deti aj dávno odplienkovanych sa pocika hrajú sa pozabudnu...nestihnú...daj ho inam

autor
11. júl 2024

@ukgirls ja by som určite rada ale muž mi vraví že to prežívam. Pani učiteľky sú milé ale tie situácie neviem. Fakt sa mi to nepáči a mrzí má to aj kvôli nemu. Má tám dosť kamarátov. A pritom je to súkromná škôlka viac menej. Do šťastnej nám ho nevzali minuly rok kvôli veku (3r mal až v novembri) a tento rok kvôli tomu že vedela pani riaditeľka zo šťastnej škôlky že navštevuje súkromnú tak ho nevzala s princípu že škôlku má

dzulli1980
11. júl 2024

Pozri si jeho matka, nikdy nedokážeš svoje dieťa zhodnotiť objektívne ... to, že sa pocikáva, je problém, to, že papá kamienky je takisto problém (učiteľky tam majú minimálne 15 detí, nemôžu mať oči všade), keby sa tým kamienkom zadusil, čo by si robila? ... vinila by si učiteľku z toho, že si to pri tých 15-tich deťoch nevšimla ... básničku by som neriešila, isto by som nad ňou nepreplakala niekoľko dní, moja dcéra je šikovná, inteligentná, no je introvert, keď som počula tú básničku o nej, len som mávla rukou ... ALE ... keby moje dieťa zabudla učiteľka v triede, iný bordel by som urobila ... nie s učiteľkami, rovno za riaditeľom/kou by som išla ... a pokiaľ by sa správala kus laxne, dieťa by som preložila ... aj moja chodila do súkromnej škôlky ... do dnes ľutujem, že som ju tam dala.

apolka77
11. júl 2024

Na tu básničku by som bola zvedavá a podľa toho sa asi lepšie dá posúdiť či to fakt prehanas alebo to už o.k nie je.

pribinak
11. júl 2024

Zložila by som jej básnickú aká je to krava ktorá ktorej sa deti boja
A potom by som sa jej opýtala ako sa cíti

autor
11. júl 2024

@dzulli1980 áno ale zadusiť sa ti môže dieťa aj pri jedení, hraní a práve preto tam p. Uč sú aby dali na deti pozor. Ako ja mam vysvetľovať synovi že kamienky nejedz keď tam nie som? Alebo viem že bol odplienkovany cez polroka a vylúči ho za to že sa počúraval a presviedča má že asi nie je odplienkovany.

autor
11. júl 2024

@apolka77 môžem ti ju poslať

autor
11. júl 2024

Skôr som len chcela vedieť zienky drahé či dať na tie svoje pocity a presunúť ho niekam, kašlať na kamarátov ktorých tam má alebo to fakt veľmi prežívam a tieto situácie sú asi fakt debilna náhoda alebo ako.

petamich
11. júl 2024

dat na svoje pocity, znies ako rozumna zena, ktora si je vedoma toho ake ma doma dieta

pre nna by to bolo neakceptovatelne - to ze ho zabudla v skolke, aj ta basnicka by ma kvoli synovi trapila

ked sa o tom doma rozpravate, co ti na to hovori maly? kazdopadne ja by som sa s pani ucitelkou este raz porozpravala, ze tebe to nepride v poriadku

autor
11. júl 2024

@petamich maly je taký neutrálny, keď sa ho opýtam na pani učiteľku jednu aj druhu nemá žiaden taký problém ani si nevsimam že by mu niečo vadilo, viem že pani učiteľka má prvýkrát takéto malé detičky, doteraz mala len predškolákov čiže snažím sa to nejak chápať z každej strany že asi ani ona nie je zvyknutá na najmenších no

luccija
11. júl 2024

Škoda, že si hneď nereagovala na tú básničku aspoň slovkom či je naozaj tak náročný a nesikovny, aby videli, že ťa to dotklo.To sa nerobí sú to deti....a malému sa tam páči?chodí tam rád?
Keď tam má kamarátov asi by som ho tam nechala, ale skúsila by som sa porozprávať s učiteľkou aký je atď...veď nie v zlosti, ale s úsmevom..aj mne povedali, že moja dcéra čaká, pokým jej zapnú zips na zimnej bude😝vždy sa jej prichytil sveter a pod...učiteľky chcú dokonale deti, ktoré nikdy nevyleju, nikdy si necvrknu, ale to nie je realita.

autor
11. júl 2024

@luccija veď to nechápem buď som si neuvedomila že čo tam písala alebo som si to prečítala neskor, neviem. Skôr keď som potom videla tie básnicky iných deti som sa nad tým viac zamýšľala že čo to tam napísala

zobaka
11. júl 2024

ja si pamätám akú úzkosť som mala, keď mi jedna pani učiteľka každý deň hovorila, ako mám ísť so synom k psychologické, lebo ma "určite nejakú diagnózu" že hrozne vyrušuje, neposlucha, myslím, že som celkom objektívny človek a aj v pozícii matky, dnes moje skoro dospele dieťa je úžasný človek, kludny a je úplne v poriadku 🙂 pani učiteľka, ktorá nešla do dôchodku a stále učila aj vyhorena v dôchodkovom veku už nezvládala zdravé deti a radšej im hádzala rôzne diagnózy, môže to byť aj vás pripad, ja som stále rozmýšľala, či som nejaká divná, alebo viac zvládam, že som s ním nemala nejaké extrémne starosti za to, keď som išla po nho do škôlky som mala úzkosť z učiteľky ako zase bude lamentovať 🙃

mimka1402
11. júl 2024

Z pohľadu učiteľky ti hneď vravím, že toto v poriadku nie je. Ale nech som na seba kritická tak aj mne sa dieťa "zabuchlo" pred dverami do škôlky, lebo 10x som ho volala a mala pocit ze šiel opäť dopredu, je to dieťa ktoré vždy ide si svoju cestu.😀 No o..sekundu na to co som zavrela mi klopalo na dvere od dvora. Skoro som sa rozplakala od toho ako mi to prišlo ľúto, hoc naozaj som zavrela a bol hneď za nimi a do sekundy som otvorila. 😀
Ale k básnicke? Neviem aj tie najmenej ideálne deti sa snažim aby mali čosi pekné napísané. Ak mám problém, riešim s rodičmi a viem, že som pre nich zbytočne premotivovaná. Ale skôr sa snažim aby tie deti sa niekde posúvali k lepšiemu. Kamienky fakt nie je sranda. Mam 25 deti, jedno začne papat kamienky, druhý sa smykne a spadne, teraz koho ratovať skôr? To nie je o tom žeby sme nechceli, ale takéto hlúpe situácie sa stávajú a samozrejme potrebujem aby deti a rodičia stáli pri mne. Pocikavanie, to sme u nás mali za problém ale žiadne dieťa nikdy nebolo vylúčené. Tak ako je to náročné s toľkými malými drobcami pochopí málokto, iba ten kto si to vyskúšal...
Ale za mňa by som to riešila s učiteľkami a pripadne ho dala inam.

dzejny656
12. júl 2024

Ja osobne sťažnosti zo škôlky (ak nejaké občas sú), beriem jedným uchom dnu druhým von. V škôlke s dcérou nie som, nemám dosah na to ako sa správa, učiteľky si musia nejako poradiť. Ja by som sa riadila tým ako sa dieťa správa, či sa do škôlky teší a či má ucitelky rado. Naša malá im kreslí aj doma obrázky, vždy pri rozlúčke ich objíma, do škôlky chodí rada, takže ak aj má s nimi nejaké konflikty občas, neriešim to.

lucia245
12. júl 2024

Preložila by som ho do inej škôlky, treba dať na svoje inštinkty. Tá básnická nie je ok

lienka.7
12. júl 2024

@autorka nie, nie je to normalne. Inak akoze ho zabudla v triede???? To je ako môžne? Ako si spocitala deti???
Moja ma tiež 2 učiteľky, jedna ma fuuurt nejaké pindy a pripomienky, pýtam sa druhej a ta, ze nie, ze všetko ôk. Už keď sa po x-ty krát zase sťažovala, co urobila, som jej povedala, ono by to chcelo sa tým deťom aj venovať a nielen sedieť za stolom s mobilom (každý jeden krát poobede sedela za stolom a hrala sa s mobilom, druha sa s nimi hrala, venovala). A vieš čo? Mam pokoj. Rozhodne si to nedaj...
A básnická? To co je za trapku? Pokojne mi ju posli, som zvedavá... toto je tak neprofesionálne, ze az. Riešila by som to.

katkakuch1
12. júl 2024

Ja teda som učiteľka v MŠ a toto teda VÔBEC nie je ok.. to pocikávanie hej.. mohla na neho zapôsobiť zmena prostredia, to sa niekedy stáva. Mne sa jedno dievčatko z toho, že nastúpilo do škôlky začalo pokakávať. Poznám jej rodinu takže viem, že pred nástupom do MŠ s tým nemala problém. Proste niečo nové/zmena, tak to prišlo. Po mesiaci všetko ok. To že učiteľka zabudla dieťa v triede? Prepáč, ale.. tak toto nie.. než ideme von/do telocvične/kamkoľvek deti najmenej 10x prepočítam a to ich mávam v triede 23.. k tomu, že pani učiteľky majú dávať pozor na deti. To áno, ale medzi toľkými deťmi naozaj nie vždy sa dá všetko ustriehnuť. Treba o tých kamienkoch sa porozprávať napr. keď budete na ihrisku. Že kamienky sú špinavé a mohol by dostať do úst bacile a bolelo by ho bruško potom.. alebo niečo také. A k tej básničke.. nikdy by som nedávala negatívne veci na básničku, iba ak by to šlo s humorom zobrať a skôr niečo vtipné s tým spojené a nie, že dieťa je také alebo onaké.. mala som aj horšie aj lepšie detičky v MŠ ale nikdy som si nedovolila napísať niečo zlé. Básnička mala byť vždy milá, aby drobec mal nejakú malú pamiatku na školský rok. Určite to treba riešiť, toto nie je správny prístup učiteľky.

h2
12. júl 2024

😧 Ja by som pani učiteľke napísala takú básničku o nej, že by nad ňou plakala tri dni!!! 😡

tinalia
12. júl 2024

Ako pedagog nezvladla svoju pracu, to je moj nazor. A suhlasim s h2 🤭

chichua
12. júl 2024

Niečo takéto tu už bolo, kde všetky deti dostali krásne básničky, len 1 nie. Nebude to ta istá ucitelka?

brendaa
12. júl 2024

Fíha toto sa deje v súkromnej škôlke?

klip0
12. júl 2024

A aká bola tá básnická ? Nenapíšeš sem ? Takto ťažko povedať či to bolo milovtipne a len si to berieš k srdcu alebo ozaj nevhodné

portret7
12. júl 2024

Z tvojich komentarov citit, ze si citliva dusa. Treba sa obrnit voci niektorym ucitelkam a dat najavo, ze tvoje dieta je zdrave a zive dieta a ona je tam od toho, aby ho ukocirovala. Nie kazde dieta bavi “skolkarske aktivity” typu vystrihovat, lepit, atd… mne takto tiez zalovali a po poznamke: pani ucitelka, mrzi ma to, ze syn neobsedi, ani ja som nedokazala obsediet pre takychto aktivitach, vyslovene ako dieta som ich neznasala, boli pre mna nudne… a som tu, som slusny clovek😉 odvtedy bol svaty pokoj😁 ak napisala iba vam takuto basnicku, potom by som to o to viac vyfiltrovala, pretoze ucitelka sa zachovala velmi neprofesionalne. Vies, teraz uz uci kde-kto, hold - chyba systemu, s tym nic neurobis.

alickapusinka
12. júl 2024

Samotný fakt učiteľka ho zabudla v triede ak išli vonku. Nestalo sa nič nestálo. Kde je záruka že sa to nebude opakovať vôbec. Niečo by sa stálo bol sám v triede zabudla ho tam vyjde na ulicu zrazí ho auto kto je za to zodpovedný. Ako môže zabudnúť dieťa učiteľka v škôlke je zodpovedná za všetky deti nie len za ostatne a tvojho syna nie.

alickapusinka
12. júl 2024

Súhlasím z názorom že by som jej vytvorila učiteľke takú básničku a prečítala ju na rodičovskej rade že by plakala celý rok nad básničkou. Blbá.

monymony1
12. júl 2024

Zmenit skolku!