Prvýkrát škôlka

23. júl 2024

Dieťatko bude mať tri az koncom decembra , nastupuje v septembri do MŠ no ja som s toho veľmi smutná 🥺🥺🥺
Asi to zvládam emočne horšie ako dieťa.
Zatiaľ neviem aké to bude či bude plakať či nie , spoločenská nieje , je to skôr náročné dieťa . Stále keď si spomeniem na školku som smutná som jediná ktorá to tak prežíva?🥺

simona20201309
23. júl 2024

Prečo ho dávaš tak skoro?
Nemôžeš odložiť nástup o rok?
Pripadne od januára?

wanduska327
23. júl 2024

Moja bude mať 3 roky až vo februári a nastupuje od Septembra....zvládneš to neboj. Deťom je s deťmi dobre
A mám kamošku učiteľku v MŠ ona tvrdí že maminky stále im hovoria aké majú náročné dieťa a vôbec pri Tom ....takže kľud

mirka3169
23. júl 2024

Úplne ti rozumiem, mala som to tak isto a do toho tehu hormóny. Syn bol na mňa naviazaný až veľmi, menej spoločensky, ale to mu vôbec nevadilo, rád sa hrá doteraz sám a to ma 4,5. Ale má aj kamarátov ale často mi povie, že sa chce hrať aj sám..išiel keď mal 2,7 do mš. U nás adaptácia prebehla fajn, ja som z toho bola fakt ale smutná, že nám "konci" také super bezstarostne obdobie

pralinka86
23. júl 2024

Hlavne tie pocity neprenasaj na dieta, nech sa neciti neiste..
Urcite tusi, ze sa cosi bude diat, ale nevie si to predstaviť, nerobte z toho ziadnu vedu. Bude dobre 🙂 zvladne to, ale musis to zvládnuť aj ty

lienka.7
23. júl 2024

@autorka ano, zbytocne to prežívaš. tvoju depku prenesies aj na dcéru, uplne zlý, priam až negativisticky prístup mas.
Keď teda nie je pripravená na skolku, nemala si ju tam dávať. Hoci si myslím, ze ani o rok nebude u teba situácia iná, pokial nezmeníš myslenie

11bodka11
23. júl 2024

Ja som oboch dala ked mali 3,5 roka. Naco ich tam pchat skor. Este sa nachodia do skolky a skoly.

autor
23. júl 2024

Možno že to tak prežívam.lebo toto je moje posledné dieťatko :( a tie dva a pol roka prešli ako voda :/ staršia išla na 4 r a to som brala.uplne.inak

hederamonstera
23. júl 2024

Nie si, mne vcera nastupil moj skoro 2,5 rocny syn do centra pre deti (jaslicky) a ja som zatial vcera aj dnes dost plakala a bola nervozna cely den. Nie pred nim. Proste je to dalsi krok v ich zivote. Ale mna upokojuje, ze tam bude len 2-3 dni v tyzdni, dnes tam dokonca zaspal, vcera nechcel spat, tak som si pre neho isla.
Drzim palce

autor
23. júl 2024

@hederamonstera ďakujem ❤️ viem že príde škola škôlka životné zmeny no ja neviem čo som voči tomu taká precitlivena 🥴🥴🥴

gypsomilka
23. júl 2024

Musis pockat len co bude. Mne jeden plakal celkom kratko “len” 4mesiace 😂😂. Teraz mi zacalo chodit do skolky druhe dieta resp odchodil teraz rok a plakal od septembra do juna 🙈😂. Mal niekedy take ze prekvapil a neplakal ale inak skoro kazde rano. Ale cez den vraj ok.

hederamonstera
23. júl 2024

Toto som skopirovala z jednej diskusie tu:

“ono prave skolka,skola,stredna skola..,su podla mna take zlomove okamihy,kedy si mamy uvedomuju,ako im deti rastu pred ocami,lebo kym su s nimi dennodenne doma v jednom kolotoci,im to take vzacne nepride,skor je to zalezitost "samozrejma",stereotypna..ale ked zrazu utne a vsetky tie zabehnute kolaje sa prerusia,prichadza nove obdobie obnasajuce nove navyky,pocnuc napr.skorsim vstavanim namiesto spolocneho lenosenia v posteli,pokracujuc niekolkohodinovym odlucenim,prave vtedy ma mama moznost naplno si uvedomit,co vsetko povazovala za samozrejme a zrazu to take uz nikdy nebude..ide skor o momenty precitnutia,nez o tragediu ci dramu.…
…. nie je to o neprestrihnuti pupocnej snury,ale skor o uvedomeni si toho,ako strasne rychlo rastu a ze rok co rok pribudaju stale nove a nove veci,pri ktorych uz nepotrebuju,aby ich mama sprevadzala a vodila za rucicku..”

danyelia
23. júl 2024

Zbytočne dopredu robíš paniku, neprežívaj to tak, lebo fakt ju svojim správaním vystrašíš 🙄 Ja som mojim deťom stále hovorila, ako sa budú v škôlke hrať, kresliť, tvoriť, nájdu si tam kamošov, budú tam super pani učiteľky a túto radosť som preniesla aj na nich, všetky sa tam strašne tešili. Najmladšia mala 2,5 roka keď do nej šla a žiadny problém.Hlavne Ty zmeň myslenie 😉

hederamonstera
23. júl 2024

@gypsomilka tebe to pride vtipne?

gypsomilka
23. júl 2024

@hederamonstera nemam inych smajlikov mohla som pouzit tieto? Ci trebalo sa opytat. Aj keby mi to prislo vtipne tak co?

autor
23. júl 2024

@hederamonstera inak toto čo si skopírovala presne také mám pocity 😌

hederamonstera
24. júl 2024

Napodobne❤️

maisynka
28. júl 2024

@lienka.7 boze. za rada. tak asi kebyze clovek nepotreboval ist do roboty, tak by s tym dietatom ostal
kludne doma nie? co ho ma nechat sameho doma a nedavat do skolky kym nepojde do skoly? sheesh

lienka.7
28. júl 2024

@maisynka jasne, až do 18tky. Ci najlepšie do 25tky ostat doma, kým neskončí rovno VŠ, vsak? 🤦‍♀️
A nie, ja aj keď som bola s mladšou doma, staršia sla do skolky. Prečo? Pretože ja som sa musela venovať bábätku a nemala som jednoducho čas na nu. Co je asi aj celkom pochopiteľné. Do skolky chodi rada, ma tam kamarátky a dobre pani učiteľky. Btw, nastupovala, keď este nemala 3 roky.
A inak, aby som bola úprimná, prvý deň zvládla ona lepšie ako ja. Aj som si poplakala, nebudem tvrdiť, že nie, stále som pozerala na telefón (boli sme dohodnutí, ze pokial bude plakať, volajú mi a prídem po nu). Jedine, co tam nechcela, bolo spávať. Nenutila som ju, na obed som ju vyzdvihovala a boli sme spolu. Postupne som jej vysvetlila, že kamarátka je v skolke smutná, a chyba jej, keď tam ona nespinka. Po mesiaci už spávala v skolke aj moja. A keď som sa uistila, ze je všetko ok, odľahlo aj mne. A sme spokojne obe. Mnohé matky deti zbytocne stresujú, na skolku nie sú pripravené v drvivej väčšine ony, nie deti. Resp. preto ani deti na skolku nepripravuju. A to netvrdím ja, ale psychológovia.

hederamonstera
28. júl 2024

@lienka.7 no lebo podla mna zeny podvedome citia, ze to tak nema byt.

maminkadeticiek
28. júl 2024

Mali sme toho roku v skolke takyto pripad.Mama extremne naviazana na dieta.Aky dopad to malo na psychicke a fyzicke zdravie toho dietatka ani nejdem rozpisovat,v skolke travilo 20% casu,80%doma.Najviac mi je luto tych deti,lebo oni citia co citi mama,citia mamin strach,neistotu,len to nevedia zanalyzovat a prezivaju s mamou len ten strach a uzkosti.Asi by taketo maminky mali vyhladat pomoc psychologicky pred nastupom do skolky v zaujme svojho dietatka.

luccija
28. júl 2024

Máš úplne normálne pocity doteraz ste boli spolu 24 hodín vedela si o každom prde🙂zrazu musíš veriť druhým ľuďom, dieťa bude postavené same za seba, jesť to, čo mu nechutí atď...najväčší míľnik v živote ženy a dieťaťa.Vies koľko žien bolí žalúdok, nespia deň pred škôlkou?veľa len sa o tom tak nehovorí.Ked nemusíš daj ju od januára, keď musíš tak už len vydržať po pár dňoch to bude lepšie.Ano, aj si poplaces veď si mama, máš city, zmes pocitov ľútosť sa tým, čo bolo pekné a už je fuč.A začne kolotoč a nikdy nebude ako bolo.
Užívaj si tie dni čo máš pred sebou.

maminkadeticiek
28. júl 2024

Hlavne je to len dalsi milnik v zivote dietata,ktory je dietatku na uzitok a vlastne aj maminke.Naozaj ak sa o tom potrebujes porozpravat a povzbudit nevahaj oslovit psychologicku.Dietatko ked ide do neznameho prostredia potrebuje citit z blizkych absolutnu istotu ze je to super,ze su o tom presvedceni,ze si tam najde novych kamosov,kamosky,nauci sa pardne veci,ze je to tak super ze aj vy by ste sli najradsej do skolky.Dlhodobo pripravovat,spolocne sa na nastup tesit,chodit si spolu obzriet to paradne miesto kde sa bude hravat,kedze to je miesto pre takych velkacov ako je on/ona.To tak ohromne pomoze.Mam 2 deti,uplne su odlisny ale ja fakt neviem co su to place pred skolkou alebo po skolke ci zo skolky.