Problem v predškolskej triede

7. dec 2022

Maminky,potrebujem radu. Už dlhšie máme problém v ms,viacerí rodičia. Máme učiteľku,ktorá na deti veľmi kričí,cez obed musia ležať bez pohnutia so zatvorenými očami,nedovolí im piť,ísť cikať. Minule dievčatko si muselo doslovne vymydlit ústa za skrede slová. Majú tresty,že sedia na stoličke bez pohnutia a pod. 3 deti z našej MŠ chodia k psychológovi aj skrz skôlku(aj moje dieťa malo taký blok s cikanim,že sa to taha ešte teraz). Je to trieda 6 ročných detí,čiže všetci sú už 2x predškoláci. Akosi to vyvrcholilo včera na Mikuláša. Takmer všetky deti dostali prútik a k nemu vymenovanie veci,ktoré robia zle,pred celou triedou. Moje dieťa nedostalo,ale veľmi to prežívalo. Čo robiť? Ísť za učiteľkami? Povedať im čosi? Len ako,aby nám ešte viac netreaumatizovali deti ďalší polrok?ja chápem,že deti potrebujú hranice,mantinely,tresty,je ich 22 a vedia riadne vymýšľať,ale toto mi už príde cez. Moje dieťa je 4ty rok v ms a chodí s plačom,pri každej úlohe má strach,že sa učiteľkám nebude páčiť,že bude zlá, že bude mať hanbu. Normálne sa rozplakalo na Mikulášová v meste,keď zbadala čerta,že je zle, neposlúcha. My doma používame ,že zle sa správaš,nepáči sa.mi tvoje správania. Nikdy nehovoríme dieťaťu,že je zle a pod. Neviem,ako sa zachovať,čo robít. Jedna z učiteliek je okolo 30,druhá okolo 50,zástupkyňa.riaditelky. viac kričí a trestá mladá

queen_mary
7. dec 2022

To si 4 roky dieta nechala takto s placom chodit domov? Urcite to riesi, ak su realne tie veci co pises. A ano, aj ja mam skusenost, ze mlade, "cerstve" ucitelky, su ovela horsie.

19gemini89
7. dec 2022

Preboha, to je hrozné prostredie pre deti ,to nie je škôlka 😟 riešiť s riaditeľkou, hromadne alebo aj sama a čo najskôr 😥

autor
7. dec 2022

@queen_mary do tejto triedy chodu od septembra, ako na škôlku si zvykala ťažko,bola veľa chorá. Ale spojili deti z 2 tried do tejto novej triedy

thereisabear
7. dec 2022

Spojiť sa s rodičmi a ísť čo najskôr za riaditeľkou.

januska12323
7. dec 2022

A to doteraz nikto z rodičov nebol za riaditeľkou? Nemyslíš vážne. Ak je to naozaj už dávno ste tam mali narobiť bordel.

nikolka1986
7. dec 2022

Ani neviem čo na to napísať, to si necháte takto šikanovať svoje deti, i keď o tom viete?

annm81
7. dec 2022

Prosím ťa v akej krajine žiješ? Neverím, že je na Slovensku možné, aby sa rodičia dobrovoľne ráno rozlúčili s dieťaťom a odovzdali ho niekomu, kto je schopný škôlkarovi vymydliť ústa a dať mu trest nepohnute sedieť na stoličke... či je to diskusia založená v minulom storočí??

chadkroeger
7. dec 2022

normálne sa mi až nechce veriť, ze toto je reálny príbeh. Keby sa toto dialo mne, určite by som to nenechala 4 roky len tak. Najlepsie urobis, ak sa spojis s ostatnymi rodicmi a pojdete za riaditelkou. Ak u nej nepochodíte su aj iné páky.
A priamo s ucitelkami ste sa nerozprávali?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. dec 2022

@annm81
@nikolka1986
@chadkroeger moje dieťa mi vravelo útržky,jej sa to priamo netýka,v škôlke proste drží,od začiatku je v škôlke za ukážkove dieťa a všetko pustí doma. Občas mi povedala nejaký útržok. Ja som to cikanie riešila,opakovane prosila učiteľku,ja aj muž,sľúbila,že keď bude treba na wc,pustí. Chvíľu bol kľud,veľa pomedzi bolo dieťa choré. Ako aj povedala,že učiteľka kričí,ale nie na ňu,že zlostila deti. Ako včera ma to dorazilo. Chcem osloviť ostatných rodičov,tam by bolo asi najlepšie,aby sme sa spojili.

autor
7. dec 2022

@sheila121 nemôžem riešiť za ostatných rodičov,na moje dieťa nesiahla,v podstate nedostáva ani tie tresty,skôr to spanie je pre ňu trauma,ale je nespavec od narodenia

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka1986
7. dec 2022

Máš skvelé dieťa, keď ju trápi, ako sa učiteľka správa k iným, tak si ber od nej príklad, určite to riešiť treba - Urgentne.

autor
7. dec 2022

@nikolka1986 ďakujem,idem kontaktovať rodicov postupne

tykat
7. dec 2022

Sama nevyriesis vobec nic, akurat sa ti budu este viac po decku "vozit". Nemas sancu, ak sa ozves budes jedina, ostatni sklopia usi-oci a budu ticho. Mas nekonfliktne dieta ktore to velmi preziva.
Vlastna skusenost, synovi som vybavila pani ktora pre neho vzdy po obede prisla. V 3r. sa zacal znova pocikavat, vzdy v skolke, doma nikdy... vzdy ma cakala ucitelka (nasa suseda z vedlajsieho domu) s mokrou taskou a vzdy mu hovorila "no preco si sa nepytal?" a syn mi vravel ze ani pipnut nemozu a ked sa aj pyta tak ho nepusti lebo "nepocuje" (ziadne decko nikdy nepocula sa pytat na wc). No a potom chytil take kombo - 2 najhnusnejšie učiteľky a to už som ho brala preč, nenecham si traumatizovať decko. Syn ma 16r a tie učiteľky su tam dodnes, vecne na nich boli staznosti a nic.
Jedine ak sa rodicia spoja a napisu spolu staznost (poslala by som raditelke a kopiu zriadovatelovi).. ale radim podpisat len ak by to podpisala fakt cela trieda a dajte zvolat mimoriadne rodicovske zdruzenie, kludne prizvite aj zriadovatela (mesto, obec...) nech to ma grady. A za rodicov treba 1-2 ludi ktori vecne predlozia co sa deje, s cim ste nespokojni a ako to chcete riešiť (neprekrikovat sa kedy kto komu co povedal alebo sa krivo pozrel). Spisat fakty.

annm81
7. dec 2022

Tak zas čo povedia škôlkari treba brať s istou rezervou a overiť si to nezávisle. Stretni sa s ostatnými rodičmi a podľa mňa sa najskôr dozvieš, že tvoje dieťa trocha prifarbuje realitu. Nedokážem si naozaj predstaviť , že dnes sa na Slovensku aplikujú v škôlkach podobné postupy a rodičia roky nič neriešia. Možno sa učiteľka vyhrážala, že niekomu vymydlí ústa a tvoje dieťa to interpretovalo inak. Možno neposlušnému dieťaťu povie, že teraz má bez pohnutia sedieť na stoličke, kým sa nebude pekne správať - a pri tom je to bez pohnutia len obyčajný slovný zvrat, ktorý tvoje dieťa pochopilo doslovne. Možno učiteľka občas kričí a tvoje dieťa to berie veľmi citlivo, zatiaľ čo ostatné deti to nevnímajú ako žiadnu hroznú vec. Ak by sa potvrdilo čo ti vraví dieťa, nenechávala by som ho tam, ale najprv by som kontaktovala ostatných rodičov, lebo závery z toho, čo povie škôlkar môžu byť naozaj veľmi predčasné.

autor
7. dec 2022

@annm81 ako áno,iste,že peifarbuju deti.ale tie peutiky dostala,ústa si dievčatko naozaj museli vymydlit. Viem od jej maminy. Neriešili....a to sedenie,zase ďalšia kamoška si prišla po dieťa a sedelo na stoličke bez pohnutia,lebo dostal trest,že sa pobil a ďalší raz, že sa veľmi smial

autor
7. dec 2022

@annm81 opravujem, kamoška,čo jej mala si musela vymydlit ústa -ucitelka sa objavovala,že opakovane hovorila slovo hovno,nedala si povedať a tak jej dala tento trest. Že aj minulý rok ho dostal iný chlapček

martul
7. dec 2022

Prosím ťa a doteraz si čo/ste čo robili?!
Zjavne ti netrvá týždeň, deti chodia k psychologovi a naďalej do tej istej škôlky?!

zuzanaete
7. dec 2022

Pri korone som si plne uvedomila, ako je vacsina Slovakov naucenych doma, na ulici si pofrflat, ale realne neriesis, aj ked sa jedna o vazne veci. Uz som si pripadala ako z inej planety, ze len ja som riesila a davala info ucitelkam, ze nemaju pravdu a davala im vytlacene texty. Bolo to bez hadok. 2x som veci riesila s riaditelkou, lebo s ucitelkami som nepohla. Az ked riaditelka zasiahla, tak sa veci dali. Ich spravanie sa voci synovi nezmenilo. Treba sa ozvat, riesit realne s ucitelkami. Ak nepomoze, tak s riaditelkou. Ak nepomoze, tak zriadovatel. Bojujte za svoje deti. Naucite ich tym bojovat za seba v dospelosti a nie len sklopit usi.

autor
7. dec 2022

@martul keď to neriešia maminky,ktorých detičiek sa to týka,je to tazke. snažím sa spojiť s rodičmi a viaceri povedali,že áno,nechcú tu mladšiu,že veľa kričí,ale dá sa

autor
7. dec 2022

@zuzanaete určite chcem skúsiť. Len z pohľadu môjho dieťaťa -poviem,že moje dieťa trpí,že tresty majú iné deti?

lucia.t
7. dec 2022

Hm, keď niekto opakovane škaredo nadáva aj po upozornení, aký trest je adekvátny? Kedysi si trebalo tresnut po ústach.

annm81
7. dec 2022

@lucia.t Tebe príde vymydlenie úst ako adekvátny trest pre škôlkara? Je to malé decko, našlo zaujímavé slovo, ktoré vzbudzuje pozornosť detí a ešte viac dospelých. Ak doma škaredo rozprávajú rodičia, bude aj ono a je jedno, aký trest mu dáš. Tie deti, ktoré sa pohybujú v prostredí, kde dospelí rozprávajú slušne, na sprosté slovo zabudnú hneď, ako zistia, že dospelého z toho nejde poraziť. Takže adekvátny trest je vysvetliť, poslať ho od ostatných detí, vziať mu na nejakú dobu oblúbenú hračku a podobné bežné tresty, nie ho dotlačiť k tomu, že sa dogrcia.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. dec 2022

@elizabet173 písala som si s maminou toho dievčatka,že ju poprosila,aby jej dávala miernejšie tresty.ona vie,že to dievčatko je divoška,je to proste živel,má svoje muchy. Že jej veľa prepáčia v tej škôlke. O cikanie som viackrát prosila učiteľku,aby púšťali cikať,prisľúbili. Keď mi dieťa povie,že nešlo,že vydržalo,čo môžem spraviť?

autor
7. dec 2022

@elizabet173 a ja zbieram info,čo ďalej,oslovujeme rodičov,ale viacero z nich to rieši vlažne. Moje dieťa trestané nie je,nehovorím však o ujme psychickej,ktorú z toho začína mať. Snažím sa to riešiť,prevalilo sa to včera a dnes takto viqc

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
7. dec 2022

@elizabet173 presne tak,tiez neverim