Problém s riaditeľkou v škôlke

flopo
24. okt 2014

Ahojte vsetci.Ak by ste mi mohli poradit alebo mala niektora skusenosti poprosim vas o radu.V minulom roku na zaciatku roka som dala syna do skolky ako dvojrocneho,on im hned prvy den zo skolky utiekol a nasiel ho pan na ulici a zaviedol naspat do skolky.Dozvedela som sa to az po tyzdni.ked som sa ucitelky pytala co to malo znamenat a ze mi nedali ani vediet,tvrdila mi ze sa nic nestalo a ze za nim hned vybehli von.... 😠 A teraz po roku sa pani riaditelka vyklula pekne cislo a ja teraz neviem ci este stale mozem s tym,ze im usiel este nieco urobit.Velmi banujem,ze som to vtedy nechala tak,ale keby viem co je to za zenu,tak uz leti zo skolky.Nechcela som jej vtedy narobit neprijemnosti,ale teraz ked ich ona robi mne,ma s tym uz hneva.Asi zabudla na to vsetko 😒 😠

pupavka123
24. okt 2014

@flopo Boooze,ked si predstavim co vsetko sa malinkemu mohlo vonku stat az mi mraz beha po chrbte ☹ Jasne,ze si nepriznaju chybu lebo by mali z toho strasne problemy...a po roku s tym uz nic nespravis,to ti nikto nedosvedci a oni vsetko aj tak zapru...a vsetky ucitelky samozrejme budu drzat s nou lebo je riaditelka

ivett1
24. okt 2014

@flopo ahoj, tak si si aj sama odpovedala... po roku s tým už fakt nič neurobíš... takže neviem, akú radu by si chcela ...také záležitosti sa riešia hneď a to bola súkromná škôlka?... lebo dvojročné deti do štátnej neberú ... možno do jasieľ...

evelynm
24. okt 2014

teraz z teba hovori hnev. ries aktualnu situaciu, ak mas s pani riaditelkou problem, pokus sa postavit sa k tomu bez zbytocnych vasni.

katarina644
24. okt 2014

@flopo ahoj, nemam take skusenosti, ale nam tiez robila riaditelka skolky problemy tri roky, boli sme na prasky, ale drzali sme hubu. co uz teraz by som nedrzala. neviem, bud to budes prehltat a drzat jazyk za zubami ako sa hovori, alebo jej povies svoje. inak ti neviem poradit, ale viem co prezivas. my sme uz boli radi, ze dcera isla do skoly potom.

anci852
24. okt 2014

po roku uz tazko toto riesit, skor ries co ta trapi teraz, aby si potom zase nebanovala.Ako vam zneprijemnuje zivot? Ved riaditelka nie je na triede, ci?
@ivett1 do statnej beru od dvoch rokov

ivett1
24. okt 2014

@anci852 ahoj, tak naše obe deti chodili (a jedno ešte chodí-je predškolák) do MŠ a u nás teda nehrozí, aby vzali 2 ročné dieťa do škôlky... asi kvôli veľkému záujmu, majú aj v podmienkach k žiadosti o prijatie do škôlky uvedené, že musí dovŕšiť tri roky ... aj keď boli prjaté aj mladšie deti (2 roky a 10 mesiacov najmladší v triede u nášho syna), tak nastúpil až v mesiaci, kedy mal tie tri roky .... ale možno to len závisí od mesta a mestskej časti ... keďže zriaďovateľom je obec....

flopo
autor
24. okt 2014

@ivett1 jasne,ze statna.zakon povoluje od dvoch rokov.menej uz nie.myslela som,ze uz sa neda nic robit,no co uz.aspom jej to pripomeniem!

flopo
autor
24. okt 2014

@katarina644 asi tak nejak.aj som si povedala svoje,lebo som v skolskej rade ako predsea,prave preto mi ide po krku.a sam starosta je s nou.tak asi budem musiet riesit inu skolku.hoci maly mi tamchodi rad 🙂 este pockam,hadam nebude taka hlupa a nezacne sa vrsit na nom,inak sa nepoznam 😠

flopo
autor
24. okt 2014

@anci852 je ma triede praveze,y sme obecna skolka ☹ a ta zena nema pekne renome.uz ju vykopli z par skoliek....hoci nema zaznam na skolstve,maju na nu tazke srdce tam z kade prisla 😖

stanislavao
24. okt 2014

@flopo tak vytahovat rok staru vec je dost ubohe. to, ze dieta vybehlo na ulicu zo skolskeho arealu sa stat moze. ucitelka ma na starosti 20 deti a nemoze predsa mat oci naraz na vsetkych detoch. a nemyslite si, ze zato, ze jedno dieta jej vybehne von, tak ucitelku vyhodia zo skolky. priala by som to kazdej matke vyzskusat, co ma take silacne reci. nech si vyskusa ustrazit 20 deti a ak nahodou je medzi nimi nejake nezvladnutelne. rodicia by sa len stazovali, ale pochopit, to sa uz asi na slovensku nenosi. 😒

danusskaaa
24. okt 2014

bohuzial, po roku to uz asi nikto riesit nebude. problem ries taky, ktory je aktualny a v dobrom case mozes vyjst aj s tym ze je nezodpopvedna, aj ked si myslim, ze za utek ona nemohla(teda ak nerobi ucitelku v triede), ale skor ucitelky. a do skolky moze chodit aj mladsie dieta, vsetko zalezi od skolky a poctu deti. moja mala nemala este ani 2,5 a zacala tiez navstevovat skolku. toto je cista zalezitost zriadovatela.

katarina644
24. okt 2014

@flopo no u nas, ked bola suseda v skolskej rade, tak sa jej riaditelka v skolke pchala do zadku a neviem ci na nas nieco nedonasala, lebo my sme s nou od prveho rocnika mali problem. tak treba si to asi len vysvetlit. my sme tam malu nechali az do konca, ale teraz kedze sme na noze a maleho budeme musiet niekde vopchat do predskolskej, tak nevieme, ci my to tam vydrzime, alebo nebude mu robit problemy. skor sa bojim toho, ze som na predlzenej koli zdravotnym problemom.

gaby21
24. okt 2014

@flopo No počkať, počkať, kto má vlastne s riaditelkou problému, ty osobne, alebo tvoje dieťa? lebo píšeš, že malý tam chodí rád, ale to je hádam podstatné, že dieťa je s školke spokojné, ak je tebe ridtitelka nesympatická mala by si to kvoli dieťaťu predýchať

mickao
24. okt 2014

@stanislavao Suhlasim, ze vytahovat rok staru vec je somarina. Ale nechapem, ako mozes napisat, ze sa moze stat, ze dieta vybehne na ulicu zo skolskeho arealu. Keby na ulicu vybehlo tvoje dieta a nedajboze by ho zrazillo auto, tiez by si povedala, ze sa to stat moze? Brana skolky musi byt vzdy zamknuta prave pre taketo pripady.

lorela
24. okt 2014

@flopo Prečo by sa nedalo nič robiť? Však to skús...
Je predsa veľa, veľa problémov v medziľudských vzťahoch, ktoré sa ťahajú celé mesiace, a to ešte neznamená, aby sa na ten "prvý" úplne zabudlo. Problémy rastú a mnohé nevyrastú predsa zo dňa na deň.
Takže do toho! 😉 Ak ti to za to stojí a nepríjemnosti s riaditeľkou škôlky sú naozaj vážneho a nezaujatého charakteru.

pribinak
24. okt 2014

@mickao moje dieta tiez utieklo zo skolky, bolo to rano, ked sa v skolke premelie 100 rodicov naraz a niekto z nich nazatvoril dvere, na ktorych je taky system, ze ked sa zatvoria, tak sa daju otociet len stlacenim takeho vypinaca pri dverach, ktory je namontovany vysoko a dieta nan nedociahne, proste niekto z rodicov sa spolahol, ze dvere sa zatvoria same a moje dieta tiez utekalo za mnou na ulicu

Upozornili ma nan oproti iduci iny rodicia, lebo nliuko ms je husta premavka a nepocula som ho kricat, ucitelka sa mi veelmi ospravedlnovala, nerobila som z toho cirkus, aj ked mi to jedno nebolo!!! Proste sa to stalo a ....

pribinak
24. okt 2014

@flopo to si mala riesit vtedy, dnes po dlhsom case je to uz vytahovat hlupe, skor ries ci je dieta v ms spokojne, ak ano, musis riaditelku nejako prezit, lebo v inej ms, mozno bude riaditelka podla tvojich predstav, ale dieta bude nestastne

sisaha
24. okt 2014

@flopo s cim konkretne mas problem s riaditelkou? Nemyslim si, ze zato, ze je kamaratka so starostom, tak bude zametene pod koberec. Mas moznost sa obratit na skolsku inspekciu.. S nimi kamoska isto nie je.

ivett1
24. okt 2014

@flopo teraz čítam ...že syn do škôlky chodí rád, čiže nejde o tvoje dieťa, ale o teba a tvoj názor na správanie riaditeľky škôlky, ktorý si povedala na zasadnutí rady rodičov ?...lebo teraz fakt neviem, či som to dobre pochopila ... ak by si sa "odosobnila" , tak môžeš podať písomnú sťažnosť adresovanú na zriaďovateľa (je jedno, či starosta s ňou "drží"-preto to musí byť písomne) a kópiu na inšpekciu ... ak si rozhodnutá ... alebo skús rozhovor s riaditeľkou, alebo to si už urobila? ...
nenapísala si, prečo ťa tá riaditeľka tak irituje ...možno by si bola úspešnejšia, keby si našla aj iných rodičov, ktorí majú dôvod na podanie sťažnosti na správanie riaditeľky a napísali by ste spoločnú sťažnosť ...ale tá "sťažnosť" musí byť jasne formulovaná, najlepšie by bolo, keby obsahovala aj nejaký dôkazný "materiál" alebo nejaké výpovede, alebo niečo, nad čím sa nedá len tak mávnuť rukou ...

konecnefree
24. okt 2014

no z tohto nie je jasne o aky problem ide, okrem toho že dieťa pred rokom ušlo zo škôlky a nikto to neriešil, čo už je neskoro riešiť
ak chceš radu tak buď konkretna
si myslim

flopo
autor
24. okt 2014

@gaby21 to je pravda a hlavne koli tomu,ze ,maly je tam spokojny radsej odstupim zo skolskej rady.islo o to,ze rodicia mali problem a ja ako predseda som ich zastupovala a riaditelke sanepacil moj nazor na vec.to je vsetko.som clovek,ktory si stoji za svojim,ale ako toto vsetko dopadne neviem.ja osobne s nou problem uz nemam od kedy som si s nou pohovorila medzi styrmi ocami.skor sa jej dotklo,ze na ZRPS som stala za rodicmi ako za nou.a to sa jej dotklo ☹

gaby21
24. okt 2014

@flopo Juuj, tak to je blbé, vieš čo vykašli sa na tu funkciu, ked je tam tvoj malý spokojný, fakt, nestoji ti to za to, nájsť dobru školku je sakra ťažké

flopo
autor
24. okt 2014

@pribinak a co by si robila,keby tvoje dieta najde clovek na ulici ako place ze chce istza mamickou?nastastie ho ten clovek poznal a zniesol naspat do skolky.ucitelka ti nic nepovie a dozvies sa to od uplne ineho konca?

flopo
autor
24. okt 2014

@gaby21 to si myslim aj ja a on tam koooonecne zacal tak rad chodit.ale az ked som riaditelke povedala,ze maly sa mi stazuje,ze ho bije po rucickach.od vtedy ani raz mi to nepovedal.chodi tam rad a dokonca aj na riaditelklu krici,ze zajra za nou pride 🙂 asi kaslem na predsedu a budem si vsimat len a len moje dieta,hoci neviem ci to dokazem 🙂

gaby21
24. okt 2014

@flopo Ale neboj dokážeš, normálne budeš fungovať ako iní rodičia, ráno malého zašikuješ, poobede vyzdvihneš, no budeš mať od všetkého svatý pokoj 😝

flopo
autor
24. okt 2014

Dakujem vam vsetkym za nazory.Niektore naozaj pomohli a som rada,ze ste si nasli cas 🙂Pekny vecer vam vsetkym prajem 🙂

flopo
autor
24. okt 2014

@gaby21 aj sa konecne vyspim 🙂 🙂 🙂

pribinak
25. okt 2014

@flopo jasne, ze by som bila nadtvana, ale neriesila by som to po tak dlhej dobe, riesila by som to vtedy, ked to bolo aktualne

lorela
27. okt 2014

Prečo neriešiť problém aj po roku?
Veď aj na súde alebo pred mediátorom stoja ľudia s dlhoročnými problémami. Napr. keď sa dvaja rozvádzajú, tiež súd zaujíma "kde a ako to začalo...". Spory medzi susedmi, tiež sa nerieši len ten posledný atď. atď. 😉 🙂

... ale to len tak na margo veci 😉

flopo
autor
27. okt 2014

@lorela dakujem za podporu 🙂