Problém s rečou 3 ročného chlapca

dendulik
20. feb 2013

Ahojte baby.Chcem poradit moj synček ma 3 roky aj mesiac a stale nechce rozpravat vravi len to čo on chce je strašne tvrdohlavy.boli sme aj u neurologa a to je ok.začali sme chodit aj ku logopedičke zatial sme boli len raz a začneme častejšie.chodi do školky tam je to všetko v poriadku.Inač všetkemu rozumie ja šikovny na všetko len na tu reč nie .NEchce vobec ani po mne opakovat čo mu vravim.Proste ešte neche.poradte mi prosim.dakujem

sisaha
20. feb 2013

@dendulik vela citat knizky. Najlepsie take, kde nie je text, ale vela obrazkov a rôznych situacii. Pomenovavat veci, davat otazky, aby odpovedal slovesami, pouzival predlozky a podobne..a hlavne netlacit... Zapajat ho do beznych situacii a vsetko komentovat, napr.: ideme prať, tato kosela je spinava a je sucha, atd, ked pracka doperie, tak komentovat: toto mame ciste a je to mokre...a podobne...

cerez
20. feb 2013

Predpokladám, že ti nechodí ešte do škôlky. Ja som začala rozprávať až nástupom do škôlky a to som mala 3 roky a nejaké 4 mesiace. Tak ako píšeš, všetkému som rozumela, ale nechcelo sa mi rozprávať. Mama sa so mnou rozprávala ako s nepočujúcou. Nástupom do škôlky som sa rozrečnila a dnes mám v pamäti, ako mi jedného dňa asi keď som bola v puberte povedala mama, "bože už buď ticho". Neskutočne som ukecaná. Neboj sa, bude to dobré.
@dendulik

briketa
20. feb 2013

ved ma len tri roky, vobec by som sa neznepokojovala. skolka ho posupne rozrecni. je ine ked ty ho doma nutis rozpravat a ked decka svitoria medzi sebou. kym pojde do skoly nad dnesnym problemom sa len pousmejes a budes este prosikat aby recneniu a otazkam dal pauzu.

dendulik
autor
20. feb 2013

@cerez chodi do školky od januara

kaajso
20. feb 2013

noo baby to mate pravdu,moja ma sice 2rociky ma ist v septembri do skolky,keca tak trosku,ale tiez mi lekarka povedala,ze sa rozrecni,ze to je v pohode a este sa mi nepyta moc na zachodik i ked zoz aciatku to celkom bolo ok,ale este stale ma plienocky uff,dufam,ze sa to do leta zmeni,co chvila je tu september... 😒

cerez
20. feb 2013

Tak mu daj ešte čas. Uvidíš, zmení sa to. Moja dcéra po roku nádherne napredovala z mesiaca na mesiac a syn, tomu sa nechce. Doma fungujeme len na ukazováku a hovoriac e, e, e .... 😀

sisaha
20. feb 2013

@dendulik pockaj zo tri mesiace a uvidis ako sa z jedneho dna na druhy rozrecni.. 😉

timuso
20. feb 2013

Dobry vecer, zapojim sa mam dcerku ktora tiez nerozpravala ,do skolky nastupila ako 2 rocka a po roku az do teraz je to na nevydrzanie , ona vkuse melie ,spieva a to ma teraz 4 takze mamina neboj sa, pride to samo 🙂 🙂

lu_mi_ta
20. feb 2013

Ahoj. My sme mali ten isty problem v septembri do skolky, v oktobri mal nas Misko 3 roky a dokopy povedal mozno 15 slov. Vsetkemu rozumel, no za ten svet nam nechcel zacat. Bola som uz z toho taka nestastna, lekarka nas odporucila na logopeda, neurologa, ale nejak som si povedala, ze pockame do konca roka. Pred Vianocami zacal z nicoho nic vytahovat take slova, ze som pozerala, a po novom roku zacal tvorit krasne vety. Neboj, aj ked neskor, ale pride to... no viem presne ake to je :o) teraz mi uz zopakuje aj to co by nemusel, xixiixix

elik81
22. feb 2013

Ahoj, my sme prezivali a vlastne este prezivame cosi podobne. Ked mal tri, konecne sme dostali termin na diagnostiku v Institute detskej reci. Zaver Oneskoreny vyvin reci s vaznym podozrenim na specificky naruseny vyvin reci - dysfaziu. s recou sme boli vyse roka pozadu. Zacali sme teda navstevovat logopediu pravidelne, islo hlavne o to aby sme sa naucili cez hry ho motivovat k rozpravaniu a ked aj nechcel opakovat, tak nevadi, hlavne ho nenutit, len dookola opakovat, aby to napocuval. Tiez nam mnohy vraveli ze sa rozrozprava... no ano teraz povie tak trojslovnu vetu...momentalne pracujeme na minulom case v slovesach 🙂 Pri mladsom synovi nie je problem, ten ide pekne podla tabuliek...kto nemal taketo problemy, tak to zvacsa tazko pochopi... Takze logopediu urcite doporucujem. A tiez vela trpezlivosti a lasky 🙂