Príspevok na pomôcky v škôlke

12. sep 2024

Ahojte, dcéra nastúpila do škôlky, školné platíme mesačne 45€ obedy 50€ plus mesačne sa dáva 15€ z čoho ide 7,50€ triedny fond (Mikuláš atď) a 7,50€ na farbičky, papiere a pomôcky do škôlky.
Na začiatku nás poprosili že kto chce môže niečím prispieť, ja aj ďalší traja rodičia čo máme firmy sme dali papiere, tonery, kancelárske veci a tak, myslím že dostali toho dosť. A včera prišla správa že príspevok na pomôcky sa bude zvyšovať na 10€ lebo 7,50€ mesačne nestačí. Keď som išla po dcéru, pýtala som sa či je málo toho čo deti dostali a že čo chýba a úplne ma zarazilo keď mi učiteľka oznámila že to rozdelili pre celú škôlku a tak sa minulo. Je to bežné že to čo rodičia dajú triede kde je ich dieťa využíva celá škôlka? A koľko mesačne platíte takýto prispevok na pomôcky? Ďakujem

klarissa25
12. sep 2024

Áno je to bezne. Myslím že kvôli tým 2,5 sa vaša životná úroveň nezmení

autor
12. sep 2024

@klarissa25 na toto som sa ale nepýtala...áno moja životná úroveň sa nezmení...ale všetko potrebné dostali na začiatku roka, dávali sme to triede kde sú naše deti, rozdali to medzi celú škôlku a teraz nám zvyšujú príspevok

klarissa25
12. sep 2024

Ono sa to všetko platí a dáva pre škôlku. Nie len pre triedu tvojho dieťaťa

mimka1402
12. sep 2024

Pozri je to logické a aj u nás to tak je, žiaľ neexistuje aby jedna trieda kvôli "lepším" 😁možnostiam rodičom mala všetko a iné triedy nič. Vždy sa to rozumne predeľuje. Takže ak, tak sq spýtať čo ešte potrebujú a vyzbierať sa celkovo rodičia v MŠ.

ivana3111
12. sep 2024

Tak ono je to v podstate sponzorské z vašej strany, a podla mňa je fér, že sa to rozdelilo , nakoľko , nie v každej triede sú rodicia, ktorí takýmto spôsobom sponzorujú ale v podstate tie pomôcky sa využijú na 100% aj v iných triedach, takže ste vlastne urobili dobrý skutok pre deti :D 🙂 podľa môjho názoru, máte tie poplatky úplne v pohode vzhľadom k tomu, že v MŠ sa dosť veľa využívajú hlavne farebné papiere, lepidlá, farbičky, fixky atd a to sa veľmi rýchlo míňa. Znamená to aj, že s tými deťmi ozaj aj robia výtvarné a pracovné činnosti , keby ich nerobili, tak by tie pomôcky nepotrebovali no nie?

belllinka
12. sep 2024

áno, zdá sa mi to byť 'plne normálne, že sa to rozdelilo pre celú škôlku.
A 10 eur na mesiac je tiež v pohode, veď to máš edva 50 centov na deň a v škôlke sa stále niečo tvorí. myslíš, že si ich ulievajú do vačku?

petulda333
12. sep 2024

No ja si nemyslim,ze to je bezne a ani normalne. Deti spotrebuju tolko veci,ze kazdy mesiac este 10€? Moja dcera platila skolne 5€, strava cca 35, zrps 15€ a triedny fond 10€ jedna platba na rok. A deti tvoria denne. Ok,je to dedinska skolka ale robia snad rovnako. Syn chodil v meste a skolne 10€ na mesiac,zrps 15 ,triedny fond 15€ a fond riaditelky 7€ a tiez raz v roku sa platilo. Nie kazdy mesiac

autor
12. sep 2024

@ivana3111 preto som sa pýtala čo ďalšie by potrebovali, možnosti poskytnúť tu sú ale zrazu sú to len peniaze
@belllinka to nehovorím, ale zvyšuje sa týždeň po nástupe do škôlky, dostali napríklad 500baleni farebného papiera, to už sa minulo? Alebo dostali 10 rozmerov, už niesu? Keď sa pýtame čo treba dokúpiť tak všetkého je dosť len peniaze

patka06
12. sep 2024

U nás akrodič niečo dal sponzorsky - mohol sa rozhodnúť či dáva pre škôlku alebo pre triedu.
Triedny fond a platba za pomôcky tiež bol za triedu a nie pre celú škôlku.
Pre celú MŠ sa platilo ZRPŠ

autor
12. sep 2024

Aby som to upresnila, v triede je 20 deti, ak dá každý mesiac, každé dieťa 10€ tak to je 200€ na mesiac plus rodičia sme ochotní dávať tie veci ako sponzorské dary...proste mi to príde zbytočne, veď toľko toho minút nemôžu

zooeynka
12. sep 2024

Jezis bud stastna ze mas dieta v statnej skolke, v sukromnej u nas by si bachla 600eur mesacne a ani by si nedychla. Ja snad snivam, ze zakladas temu kvoli 2 euram mesacne navyse preboha. Dievcata niektore sa zobudte do reality, mas skolku za super cenu tak nebud za trapnu a zaplat tych 10eur preboha....

autor
12. sep 2024

@zooeynka prečítaj si znovu o čo mi ide a potom reaguje ďakujem, nejde mi o dve eurá....

petulda333
12. sep 2024

@zooeynka sa ukludni. Ty nevies citat? Dali plno veci ktore deti nemohli spotrebovat a uz pytaju viac penazi na mesiac. No neviem,mne to pride cudne

zooeynka
12. sep 2024

Odpoved si dostala, skolka to rozdeluje medzi vsetky triedy. A si predstav ked 20 deti denne nieco tvori, kolko materialu, lepdiel atd asi spotrebuju. A ano, riesis 2,5 eur navyse....opac si sukromnu a pochopis tu absurdnost....

zooeynka
12. sep 2024

@petulda333 ano, skolka sa ide nabalit na 2,5 eur od kazdeho rodica mesacne. Nebudte trapne.

tini27
12. sep 2024

Ja by som sa rovno opýtala, či nie je možné sponzorsky dať veci len vašej triede. Nevidím na tom nič zlé. My sme tak npr minulý rok kupovali stavebnicu, riešili sme to len v rámci triedy. Inak mne tie poplatky prídu dosť, my platíme školné 20€, stravu cca 35€, zrpš je raz ročne 15€ ( z toho sa platí Mikuláš, darčeky predškolákom,…) a triedny fond tiež raz ročne 10€. Tvoria a vyrábajú stále a práve vždy učiteľka povie, že papierov a pomôcok majú dosť. Tak neviem, asi u nás čarujú 🙂

petulda333
12. sep 2024

@zooeynka trapna si jedine ty

petulda333
12. sep 2024

@tini27 aj u nas je to tak. A im nestaci mesacne 7,50 a este sponzorsky dar. No neviem

autor
12. sep 2024

@zooeynka ja nemám problém platiť súkromnú škôlku, nejde o peniaze ide o to že všetky tieto veci od nás dostanú chápeš ZADARMO tak načo ďalších 200€ mesačne?

zooeynka
12. sep 2024

@petulda333 kludne si od uciteliek vypytaj vyuctovanie

animus
12. sep 2024

@tini27 tiež máme školné mesačne 20eur a raz ročne ZRPŠ 50 eur a nič navyše neplatime a deti tvoria každý deň, chodia na výlety, mávajú v škôlke divadlá a rôzne iné akcie a tie peniaze stačia. To čo píše autorka mi príde naozaj veľa

patka06
12. sep 2024

Pýtajte si zdokladovať, kde boli peniaze použité - máte na to nárok
Tiež sa mi zdá, že platíte veľa už teraz a ešte to chcú zvyšovať

petulda333
12. sep 2024

@zooeynka ja nemusim. Nam vzdy vsetko povedia a zaujimave,ze z toho mala dokazu kupit aj hracky do triedy aj von. A tu im je malo kazdy mesiac 7,50 plus sponzorsky daro

zooeynka
12. sep 2024

@petulda333 sorry to patrilo autorke, nie tebe.

autor
12. sep 2024

@zooeynka zatiaľ sa neminul ani cent ževraj

abbey1
12. sep 2024

Keď sme v škôlke či škole dávali veci, išlo to vždy len danej triede. Treba si to vždy vopred s učiteľkami vyjasniť.
Je zaujímavé, ako jedna škôlka dokáže pokryť náklady pre deti v pohode a druha bude pýtať a pýtať.
Ak máš pochybnosti, pýtaj sa v škôlke.
Mala som možnosť zopár škôlok vidieť fungovať z vnútra a poviem ti, obrovský rozdiel.
Vždy všetko stojí a padá na ľuďoch.

earlgrey
12. sep 2024

Ja platím 20€ triedny fond pre predškoláčku, v čom sú zahrnuté aj pracovné zošity atď. ale na celý školský rok.

lienka.7
12. sep 2024

@autorka aj keď ostatné tu tvrdia opak, ja som názoru, že keď niečo dám do triedy mojej dcéry, takto patrí triede dcéry. Nenosím papier ani iné veci pre ostatné triedy, ale pre triedu mojej dcéry (nielen pre nu, aby sa tu do mna ostatné nepustili, ale pre všetky deti).
Za ostatné triedy nech sa zbierajú rodicia, co tam chodia. Cize normalne by som povedala, že kam išli tie veci, poprosila o vyúčtovanie a podla toho zvazila/oznámila, že proste je mi ľúto, ja som uz prispela nad rámec, nech s paci, sú tu aj iní rodiciia. A vôbec nejde o 2€ mesacme plus, ale o princíp.
Inak nás požiadajú vždy najmä o papier, plus kúpila som im aj toner. O priamo peniaze nežiadali zatiaľ nikdy.

lienka.7
12. sep 2024

@zooeynka to ale neznamená, ze teraz budem sponzorovať celú skolku. Nevieš kúpiť pre svoje dieťa aj ty, ze musia iný? Vsak v súkromnej by si platila predsa inú palku, nie? To akože to fakt takto berieš???
A o to aj @autorka ide. Je sponzorom pre triedu svojej dcéry, nie pre celú skolku.

joannita
12. sep 2024

Autorka tak pytaj nejake vyuctovanie na konci roka, inak s tym nic neurobis.
Ja by som toto vobec neriesila, u nas sa toto deje bezne, ako pravdupovediac nemam cas riesit to a aj tak zo nikam nedopracujes.
My v Ba platime za statnu skolku 80e mesacne, plus strava cca 65e, triedny fond cca 30e, ZRPS 150e. Sialene ceny za statnu skolku, dvojnasobne ako inde na SK, zrps aj trojnasobne.
Viem ze ti nejde o 2,50 ale o princip, ale ja by som to neriesila.