Príliš kontaktné dieťa

19. sep 2023

Ahojte, ostala som v soku, aj ked mozno je to opravnene sama neviem. Dcera chodi do skolky a dostala som vytku, ze je prilis kontaktna a chyta deti za ruky. Stretli ste sa a tym, ako odnaucit dieta, aby bolo take. Jeden chlapec je tam velmi nekontaktny a jeho mama si to nezela. Ani som nevedela co na to povedat.

candii
19. sep 2023

A akože čo ty s tým? Ty s tým dieťaťom v škôlke nie si, nech povedia učiteľke.

autor
19. sep 2023

@candii no to mi povedala ucitelka ale tiez som z toho vykolajena ja tam nie som a ked jej poviem ona to v momente zabudne

candii
19. sep 2023

Vôbec by som sa nad tým netrápila. Je to blbost

pribinak
19. sep 2023

Mávla by som rukou. Vôbec by som to neriešila

maximiliana
19. sep 2023

Preco potom nepovedia mame nekontaktneho chlapca, ze nech s nim nieco robi, lebo ostatnym detom to nevadi? Je to dieta, sprava sa tak, ako to citi ..

milanemila
19. sep 2023

Moja je tiez mojkacia, ale nie vzdy ma naladu a nema rada, ked ju chytaju cudzi ludia/deti. My jej to vysvetlujeme stylom, ze kazdy rozhoduje o svojom tele, niekomu je mojkanie/chytanie prijemne a niekomu nie. Cize ked vidi, ze niekto nechce musi to respektovat a rovnako, ked jej to nie je prijemne, tak ma pravo sa ohradit. Ved vysvetli dcere, nech nechyta deti alebo iba toho chlapca. Ja mam 3,5 rocnu a normalne to chape.

autor
19. sep 2023

@milanemila ja presne takto jej to vysvetlujem, no ona to nejak nrchce pochopit. Ona sa upla na neho lebo aj on od zaciatku plakal tak plakali spolu. Snazim sa vysvetlovat ale zatial bez uspechu.

autor
19. sep 2023

@maximiliana to som presne aj ja dnes vravela ze skusim jej dohovarat nech nemojka tolko nechyta ale nech aj oni dohovoria trochu jemu, ze to sa moze stat.p

lolita555
19. sep 2023

Nemôžu mu dohovoriť ,proste to nemá rád bodka.ja mám takého syna doma a to už je školák dávno.on má veľa kamarátov ale tiež mu ako malému aj teraz (aj keď to vie už lepšie spracovať)vadilo keď ho niekto sústavne chytal.jedno také dieťa poznám ,je to zlaté dieťa ale stále má potrebu objatia a chytania a samej mi to už bolo nepríjemné čo robil môjmu synovi.ako nemyslím to v zlom ,je mala ešte ju nenaučis že to nemá robiť ,keď nie si v škôlke ty s tým nespravis nic,učiteľky ak im to vadí nech si to riešia

milanemila
19. sep 2023

Ja si myslim, ze tvoja dcera je mile empaticke dievcatko a mysli to dobre a chce ho mozno utesit alebo podporit. Ty si urobila co si mohla, vysvetlila si jej to. Ja by som ocakavala, ze ked sa nieco deje v skolke, tak by mala situaciu riesit ucitelka vtedy, ked sa deje. Vsak tvpja mala nikomu neublizuje, nic nenici, takze zas to nie je nejaky problem aby teba ako matku upozornovala 🤷🏼‍♀️

hapipa
19. sep 2023

Niečo ako "príliš kontaktný" neexistuje. Preboha, veď môže byť rada, že sa nehanbí a normálne komunikuje s ostatnými. Podľa mňa je to práveže dobre.

nika23t
19. sep 2023

Vôbec sa týmto netráp. Tak ako Ty môžes vysvetlit malej, že niektoré deti sa nechcú držať za ruky a objímať, aj tomu chlapčekovi to musia vysvetliť, že niektoré deti sú kontaktnejsie. Ty si si povinnosť splnila, aj keď podľa mňa vôbec nie je čo riešiť.

negymama
19. sep 2023

skus malu presvedcit, ze chlapceka viac potesi kresbicka, mala hracka, alebo nech mu ponukne sa s nim hrat.

ajajaj00
19. sep 2023

ja mam takeho syna su dvojicky a druhy presny opak..len jedna prihoda zo sukromnej skolky v Ba nas sa aj rad objima a pohladi a ucitelka si ma odchytila ze pohladil spoluziacku po vlasoch a ze jej sa to nepaci ze sa jej ma nabuduce opytat..normalne som onemela..ci to ako naozaj..myslim si ze si urcite dobre domyslis ako dopadla nasa dalsia navsteva sukromnej skolky🤭🤣

autor
19. sep 2023

Ja si vnutorne myslim, ze je to vsetko v poriadku a vlastne nic zle nerobi. Niektore crty temperamentu neovplyvim aj ked jej vysvetlujem, ze nemoze chytat deticky prilis a mojkat. Mame aj mladsiu dceru a ona jej asi v skolke chyba, tak si to kompenzuje. Asi ma to trapi aj preto, ze ona si na tu skolku tazsie zvyka a ona bola stastna, ze tam ma niekoho s kym su spolu a drzia sa. Dokonca mi ucitelka vravela prve dni, ze oni su apolu aj si poplacu spolu aj sa obijmu aj su si oporou a zrazu toto ako studena sprcha, ze ona si nezela, aby sa chytali. Tak dnes ucitelka chodila cely den, aby sa nechytali, ale toto je dlhodobo neudrzatelne. A plus ma stve, ze rano na oarkovisku haha hihi a zrazu toto. Mohla mi to povedat normalne.

ivangeline
19. sep 2023

Ozaj blbost. Skor nam ludom chyba ten kontakt...

januska12323
19. sep 2023

Vysvetliť, že keď sa nechce chytať má ho nechať tak. Pani učiteľka by to mala zvládnuť aj sama.

nika23t
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milanemila
19. sep 2023

@ajajaj00 a co je na tom nenormalne? 🤷🏼‍♀️ teba keby niekto hladkal po hlave a nepacilo by sa ti to, tak tiez mas ostat ticho? Ok su to deti, ale ak sa to tomu dievcatku nepaci, co je na tom zle ak sa voci tomu ohradi?

majlo1234
19. sep 2023

Kazde dieta je ine. V tomto veku je to normalne, postupne ale urcite treba vysvetlovat, ze kazdy ma svoj osobny priestor a bez dovolenia do neho nevstupujeme, ja to synovi(dva roky) opakujem casto. Ale on teda nie je velmi kontaktny, a ani sam nema rad, ked sa ho niekto chyta, takze to asi chape lepsie

deedol
19. sep 2023

toho nekontaktneho chlapceka nikto nedonuti mat rad kontakt, ked to tak proste neciti. moze sa premoct a "vydrzat", ale vzdy mu to bude neprijemne. tvoja dcerka sa zial musi naucit respektovat osobny priestor druhych ludi - neviem, kolko ma rokov, ale primerane veku vysvetlovat a vysvetlovat. ja tiez nemam rada, ked sa napr. zoznamim s nejakym muzom a ten ma chce pobozkat na lice, ale zas niektorym zenam v mojom okoli to neprekaza. ja som uz dospela, takze si to viem ustrazit, ale ten chlapec to asi nevie dat v skolke tvojej dcere najavo. pripadne moze v jednej chvili "vybuchnut" a zareagovat na nu agresivne, napr. ju odstrcit, buchnut, uhryznut... a to zrejme nechces.

zofizulka
19. sep 2023

Ja si myslím, že vo vašom prípade to musia "riešiť" učiteľky... Malému dieťaťu toto vysvetliť, no neviem, asi ako ktorému... ale ak tomu ešte nerozumie, tak vy s tým nič nespravíte. Môj trojročný by toto ani náhodou nepochopil... Musia to ustriehnuť učiteľky v škôlke...

mogaa
19. sep 2023

jedine denne opakovať že aby nechytala všetky deti za ruky....lebo vezmi si opačný prípad že tvoje dieťa nemá rado ak ho niekto chytá a jedno z detí ho stále chytá za ruky....lebo chlapec zrejme nejako reaguje ak mu iné dieťa robí čo nechce...ak je priebojnejší môže dieťa odsotiť alebo pohrýsť alebo začne plakať....záleží od povahy dieťaťa, možno u daného chlapca je aj náznak diagnózy, ale treba rešpektovať každé dieťa.....tvoje ak chytá všetky deti - tak to problém môže byť....

ajajaj00
19. sep 2023

@milanemila mne pride nenormalne ze sa ma pytat..by som povedala ze to nema robit a nie ze sa to ma spytat nabuduce ci chce..chapes ci nie?