Prijatie do škôlky aj počas roka

lady511
24. júl 2014

Ahojte ,,chcem sa opýtat či sa Vám stalo,,alebo vo Vašom okrese,,skrátka či sa stáva často že detičky prijmu do školky aj počas roka dajme tomu v januari a aká je šanca a takéto prijatie?..že napr niake detičku nezoberu ,,alebo sa odstahuju,,stretli ste sa s tým už?
Dakujem

luliu
24. júl 2014

@lady511 Ahoj, u nas v skolke sa tak bezne prijima. Aj moj maly nastupil teraz v januari, ked dosiahol vek 3 rokov - podla mna vsak v tychto pripadoch uprednostnuju surodencov deti, ktore uz skolku navstevuju pred detmi ,,zvonka,,

simca06022011
24. júl 2014

Je to bezne... my ked sme boli na zapise tak nam napr. povedali ze mozeme nastupit hned ak chceme. Je to individualne a tteba sa poradit s konkretnou riaditelkou.

maznacik007
24. júl 2014

V tvojom pripade sanca neni do sencati ju nevezmu nemas tu trvaly pobyt a u vas v dedine je plny stav ale niekde to iste mozne je zavisi od lokality

lady511
autor
24. júl 2014

tak ja naozaj neviem skoro všetky okresy,,,čo mi písali baby aj v iných forach,,tak sa príjma,,len akosi senec je odveci,,tam ma všetky štatne školky odbili,,a neskor o mesiac ked som volala tak že si mam zavolat v decembri..ja neviem čo je toto už za mesto..aj čo sa týka sukromných školok tak je to otras drahé.. 😒 som z toho pekne na nervy 🙄

lady511
autor
24. júl 2014

@maznacik007 však ale naša dedina patrí pod senec.. 🙄

stefka33
24. júl 2014

@lady511 My sme sa sťahovali a malého mi zobrali do škôlky v marci ako štvorročného na prvý šup. Bolo to v Pezinku.

lady511
autor
24. júl 2014

@stefka33 takže niaka aká taká šanca tam je....dakujem budem obvolavat 😉

cikyta
24. júl 2014

@lady511 Je to normálne 🙂 Tiež nám zavolali v marci, či chceme nastupiť od apríla 🙂 Uvolnilo sa im odsťahované dieťatko. V apríly sme mali 3 roky akurát a žiadosť tam bola už pár mesiacov vopred 🙂

stefka33
24. júl 2014

@lady511 Určite je. Ale napr. v Pezinku viem, že sa situácia zmenila. Mesto vydalo nariadenie, že do škôlok berú len deti s trvalým pobytom v Pezinku. My sme už presťahovaní do Nr. ale manželov kolega sa sťažoval, že kvôli tomu nariadeniu od mesta mu už druhé dieťa nezobrali do škôlky. Nakoniec sa im podarilo vybaviť výnimku, ale ani sa nepýtaj až kam sa museli ísť sťažovať.

bosoriak
24. júl 2014

@lady511 Ahoj, ak nahodou mate u vas v obci skolku, tak do Senca sa ani nemusis unuvat s prihlaskou. Aspon ja som to tak mala, v Senci mi rovno povedali, ze ani nemusim davat prihlasku, kedze mame trvaly pobyt mimo mesta (okres Senec, ale nie priamo v meste). Moja dcera isla do inej dediny, uplne mimo senca, pretoze ani v nasej obci mi ju nevzali. Isla od januara, ale len preto, lebo otvarali nove triedy. Skusaj obvolavat, mozno sa skutocne uvolni nejake miesto. Ale nikto to nemoze zarucit.

maznacik007
24. júl 2014

@lady511 vy mate trvaly pobyt priamo v senci ... u vas v dedine nie je skolka? treba to riesit so starostom skus obvolavat aj okolite dediny ... viacero dievcat co su priamo zo senca dava deti do skolok do dedina naokolo ... inak senec napr. ponukal aj miesta v hrubom suri tym co sa nedostali priamo v senci ..

lady511
autor
24. júl 2014

@maznacik007 ano?...myslíš to so šurom na tento rok?...a nevieš či prijali detičky aj mladšie ako 3r?

lady511
autor
24. júl 2014

@bosoriak a do akej dediny ti ju vzali?...obvolala som všetky a zatial nič...budem skušat dalej

lady511
autor
24. júl 2014

@maznacik007 u nás v dedine je ale moja bude mat 3r až v novebri a ked to riaditelka počula pomaly mi zložila..a bavila sa somnou takým sposobom čo jej vobec volám ked nebdue mat 3r v septembri a pod

maznacik007
24. júl 2014

@lady511 proste oni neberu deti ktore nemaju k 31.8 tri roky ... podla mna neuspejes ... budes rada ak ti ju vezmu na buduci rok ... moja sestra ma trvaly pobyt v SC dieta malo k septembru tri a tristvrte roka obaja zamestnani a nevzali jej ju .. ale dali jej miesto v hrubom suri .. ale to odmietla oni chodia do roboty na opacny smer ...

jedine potom sukromna ...

lady511
autor
24. júl 2014

@maznacik007 a ako to je ked už dieta ma 3 r a nezoberu?..nieje to povinnost?zobrat dieta do školky ak už teda ma 3r niekde ?proste ho umiestnit? (neviem len hádam) ..ale to je teda pekne svinstvo pretože viem aj o detoch ktore maju 3 aj u nas v dedine a nezobrali..a zo senca zobrali?...to je fakt riadne vyšpekulovane 🙄

maznacik007
24. júl 2014

@lady511 to nie je povinnost v Senci ak matka nepracuje tak beru len ako predskolaka niekedy ... a to tam ma TP ...
ja neviem ako to tam maju .. ale v podstate toto mala byt elokovana trieda ze senec mal dat aj ucitelky ale ci sa to realizovalo ja neviem ...

v kazdom pripade neplati ze dieta ma po troch rokoch narok na miesto v materskej skole...

bashka
24. júl 2014

Dievcata, deti pod 3 roky za beru ako 2 deti, takze ak ma skolka 2 volne miesta navyse, moze zobrat aj mladsie dieta ako 3 roky, ak teda nemaju zaujem nejake 3 rocne deti, vtedy uprednostnia tie 3-rocne. Ak je miesto volne aj pocas roka (co v dnesnej dobe pochybujem) mozu ho prijat aj hned, inak je to tak, ze prihlaska je v skolke, ale dieta je prijate az od toho dna kedy dosiahne vek 3 roky. Napr moja dcera je narodena v aprili, chcela som ju dat uz od sept, ale neboli 2 miesta, tak bola prijata od aprila

stanislavao
24. júl 2014

@lady511 zoberu vam aj pocas roka, ale musite ist na zapis v tom cca marci, ked su zapisy na dalsi skolsky rok. cize ak chcete, aby vam zobrali dieta do skoly povedzme od januara 2015, tak v marci 2014 ste museli sit na zapis. inak je to po dohode s riaditelkou skolky.

bosoriak
24. júl 2014

@lady511 Chodi do Blatneho. Ale ako vravim, bolo to vynimocne, lebo otvarali 2 nove triedy. Uz je aj tam plno.

stankot
24. júl 2014

@lady511 v kostolnej pri dunaji si neskusala?alebo v královej pri senci. z akej dediny si?

lady511
autor
25. júl 2014

@stankot skušala..v oboch ☹ aj v Hurbanovej Vsi,,všade nehorazne plno,,dokonca som to viackrát obvolalvala 😒

lady511
autor
25. júl 2014

@stankot som z Hrubeho Šúru

stankot
25. júl 2014

@lady511 aha, tak asi maju plno, ja som potom mala stastie že mali pomenej a vzali mi ju...potom neviem poradit...

lady511
autor
25. júl 2014

@stankot a tebe ju kde konkrétne vzali?..bývate tu v okolí?

stankot
25. júl 2014

do kostolnej mi ju vzali ale ešte minulý rok...nie som z dalej ale manžel robí tam blízko tak ju vozí

stankot
25. júl 2014

@lady511 ale teraz maju asi ozaj plno, lebo vela malých detičiek ide z malej triedy do velkej a to su ozaj ešte male v porovnaní s tými velkými...riaditelka vravela že toho roku nastupi dost...

lady511
autor
25. júl 2014

@stankot aháá,,no do kostolnej som aj volala aj písala meili ...všetko mam teda obvolané už len skušat stále dookola 😒 ..no je vela detičiek..kedysi sa bojovalo o každe jedno dieta a teraz su mamičky nutene doma..a ak človek nemá na sukromku,, tak žial ☹

stankot
25. júl 2014

@lady511 veru to máš pravdu...ak by v priebehu roka niečo spomínala že sa im uvolnilo tak ti hvizdnem...a kolko má drobec rokov?

lady511
autor
25. júl 2014

@stankot jooj to by si bola velmi zlatá,,lebo naozaj by to bolo dobré,,pretože ja mam rodičov daleko,,sukromky su drahé,,aspon keby to bolo aj na pol dna,,mala ma 2r a 8m,,,vie sa pýtat na wc aj cikať aj kakat na obed nemá plienku,,sama papa ,,už sa ma každý den pýta kedy pojde do kolky (školky) a mne je už z toho smutno ☹