Prihláška do MS - treba podpis oboch rodičov?

zitus3112
9. feb 2019

Ahojte maminky.Prosim potrebujem súrne radu, skusenosti, prípadne paragraf v zakone. Mám synčeka ktorý pôjde v septembri do škôlky. S otcom malého nežijem a neboli sme ani zosobášení. Má rovnaké práva a povinnosti. Musí byť na prihláške podpis oboch rodičov, i keď sa otec malého oňho vôbec nezaujíma?Malý ho vlastne ani nepozná. Ďakujem

lenjaaon
9. feb 2019

Ahoj, moja dcerka chodi od septembra do skolky. S otcom dietata nie sme zosobaseni, ma riadne uznane otcovstvo a mala ma jeho priezvisko. My sice tvorime par, a je pravda ze otec ma rovnake prava ako matka, ale pokial sa otec o dieta nezaujima nemyslim ze je to nutne. Ja som sa riaditelky napriklad pytala, ci ma pravo otec na informacie zo skolky o malej, keby sa chcel informovat a prva otazka bola ci sa zaujima o malu...ze ked ano tak nie je s tym problem a ako zastupca som na prihlaske podpisana len ja.

maciatkolulu
9. feb 2019

@lenjaaon a čo keď matka klame a zavádza? To s tým nič nemá,sú na to zakony

letfenixa
9. feb 2019

@zitus3112 Naša MŠ na prihláške vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov, teda vyžaduje to zákon.

pininka
10. feb 2019

Áno zákon to vyžaduje ale hlavne v školách s tým robia caviky. Viem že matky podpisujú aj za otcov. Môj muž nebol celý týždeň doma, a treba odovzdať nejaký papier, tiež som podpísala zaňho.

letfenixa
10. feb 2019

@pininka Ze cavyky! Tak pardon, ze musime inspekcii predkladat doklady v poriadku.

mogaa
10. feb 2019

Treba sa spýtať učiteľky od ktorej bude brať žiadosť, ale určite tam ten druhý podpis nie je taký podstatný. Stačí keď pod podpis dopíše matka samoživiteľka.....

pininka
10. feb 2019

@letfenixa prepac,ale vôbec som to tak nemyslela. Práveže mi je váš ľúto že toto všetko musíte absolvovať a zbierať. Aj u syna v triede sú dve mamičky ktoré svojich ex roky nevideli a nevedia čo s tým každý rok.

zitus3112
autor
10. feb 2019

Ďakujem za info a názory.Ja som dávala prihlášku a otec malého ani po vyzvaní kurátorky nereaguje.Takze neviem čo robiť.Ale ak sa nezaujíma o malého tak asi je to na dohode s riaditeľkou.Lebo behať za ním určite nebudem

loginexistuje
10. feb 2019

No treba si dat zverit maleho do starostlivosti inak budes mat problemy aj v skole .. potom bude stacit ak podpises ty a dolozis rozhodnutie sudu

zitus3112
autor
10. feb 2019

@loginexistuje je v mojej starostlivosti a má aj súdom určené výživné ale práva a povinnosti sú rovnaké pre oboch

zitus3112
autor
10. feb 2019

@loginexistuje a ak by to takto stačilo tak super , len v škôlke mi vravela riaditeľka že musí byť podpis oboch ...no nič doriesim to nejak...

loginexistuje
10. feb 2019

@zitus3112 no podla zakona ak nebudes mat jeho suhlas mal by rozhodnut sud ... lebo jeho rodicovske prava nie su obmedzene.... ale vyskusaj s tym rozhodnutim ... ak nie nech ti poradi kuratorka ako na neho a chlapovi by som pohrozila ak nepodpise tak dam na zvysenie vyzivneho aby ti nahradil nemoznost pracovat kvoli skolke

lenjaaon
10. feb 2019

@maciatkolulu tak, ide tu v prvom rade o dieta, ja ako matka nemám dovod klamat ani zavádzať o tom kto sa v akej miere zaujima o dieta, je to podla mna pod uroven. Aj ked pravda, vseliake sme. A co sa tyka prihlasky, u nas na prihlaske bolo napisane podpis zakonneho zastupcu a riaditelka nema ziadny problem ze je tam zatial len môj podpis. Tak zalezi zrejme aj od toho ako si to vyzaduje ta ktora materska skola.

lenjaaon
10. feb 2019

Oba podpisi su vlastne nutne pre to, ze je to akokeby dokaz o tom ze obaja rodicia suhlasia s nastupom do tej a tej ms, a kvoli pravam rodicov. U nas s tym problem nebol, otec je uvedeny v rodnom liste ktory skolka ma, dieta ma jeho priezvisko. Riaditelka nevyzaduje podpisi nas oboch a priatel ma pristup a moze sa informovat o dcerke. Aspon tak vedia ze sa o malu naozaj zaujima.

zitus3112
autor
10. feb 2019

No, pôvodne som chcela malého od januára aj som podala prihlášku.Situacia sa zmenila a nie je nutné aby nastúpil hneď ale stačí ten september.Co chcem napísať je že otec malého neprišiel podpísať a dokonca ani po výzve kurátorky.Nechodi nepíše vôbec sa nezaujíma dokonca výživné si posledné mesiace posiela ako chce.Takze záujem žiadny.Ja ho nemôžem donútiť aby to podpísal Takže neviem skúsim zavolať do škôlky či na to riaditeľka a ak sa nebude dať inak ideme zase na súd.

evitka83
11. feb 2019

@zitus3112 pokial mas syna zvereneho do svojej starostlivosti, tak by si mala byt jeho zakonny zastupca =úprava výkonu rodičovských práv a povinností k maloletým deťom. Z toho mi vyplyva, ze tvoj podpis by mal stacit. Ked maju problem, doloz im kopiu rozsudku.

zitus3112
autor
11. feb 2019

Ešte raz ďakujem baby, viem načo sa pripraviť a verím že to doriesim.....musím....no iná možnosť nie je😉

mijka58
17. okt 2021

@zitus3112 Ahoj, ako si doriešila tu škôlku ? Teraz mám ten istý problém aj ja. S dcérkou a terajším priateľom sme sa presťahovali do mesta riešim dcérke škôlku no vyžadujú si podpis oboch rodičov. Ja som šťastne rozvedená dcéra mi bola zverená do starostlivosti keďže bývalý je alkoholik o dcéru nema žiaden záujem, dcéra ho nepozná alimenty plati jeho sestra.... Dcéra chodila už rok pred tým do škôlky v obci kde sme bývali žiaden problém s podpisom nebol, riaditeľke som vysvetlila aká je vec ani papier zo sudu si nežiadala a teraz čo sme v meste riešim 2 škôlky vzali by mi ju tam aj tam len musim mať podpis bývalého. Skúšala som sa po troch rokoch s bývalým kontaktovať no márne žiaden záujem z jeho strany... som zúfalá, od novembra by mala nastúpiť do škôlky no pre bývalého neviem či ju vezmú čo mám robiť ?

zitus3112
autor
17. okt 2021

@mijka58 ahoj, doriesila tak že netrebalo podpis otca keďže súdom mi bol zverený malý. Keď treba niečo podpisovať v škôlke stačí im všade môj podpis. Druhý rok chodí do inej škôlky. V tej predchádzajúcej riaditeľka mala očividne problém že som osamelá matka. Držím palce verím že doriešiš. Keby niečo, kľudne píš 😊

mijka58
17. okt 2021

@zitus3112 snáď aj mne bude stačiť papier zo súdu že mi je zverená, keďže tá prvá škôlka si žiada podpis oboch, zajtra alebo v utorok ideme do tej druhej škôlky tak snáď pochodím. Ďakujem ;)