Príchod do škôlky po korone

siss98
5. dec 2021

Ahojte, dali by ste dieťa do škôlky, ak sme prekonani po korone. Syn test nemal len my, on len kaslal dusivo. Posledné dni má vlhký kašeľ asi trikrát denne, čo vykaslieva hlieny po chorobe. Dali by ste ho do škôlky?

jana_eyre_2
5. dec 2021

Ja by som ho dala pred nástupom testovať.. navyše píšeš že ešte kašle..

mikadooo
5. dec 2021

@siss98 Nie. Naši mohli ísť do školy a škôlky až keď boli úplne zdraví. Keďže vykašliava hlieny "po chorobe" -podľa teba, to nie je stav, že je úplne zdravý.

34katka34
5. dec 2021

@siss98 mal by byt tri dni bez príznakov.

pribinak
5. dec 2021

Len kaslal dusivo? Kľudne môže byt pozit. Pre svoj vlastný pocit že si zodpovedna by som ho dala odtestovat

vilma7
5. dec 2021

Dala keď by prešiel kašeľ.

gurags
5. dec 2021

@siss98 a presne toto je dôvod, prečo sa v škôlke krútia choroby. Dieťa má ísť do škôlky úplne zdravé, čiže nekašle už pár dní... určite nechať doma, dať testovať, osobne by som chcela vedieť či moje dieťa prekonalo covid, bude mať aj covid pass ak áno.

marianna_peskova
5. dec 2021

Až keď mu prejde kašeľ.

danieladeley
5. dec 2021

Ano, daj ho a k tomu podpis papier o bezpriznakovosti o tom, ze je UPLNE ZDRAVY a NEMA ZIADNE problemy....ved to len papier, nie? papier vela znesie

maciatkolulu
5. dec 2021

@siss98 ty si na materskej, hej? Ste prekonali korunu, hej? A ty ideš netestovane decko pchať do škôlky, hej? 🤣👍🤣🤣🤣👍👏👏👏Nemám slov....

lucka114
5. dec 2021

@siss98 moja dcéra chodí vždy po týždni škôlky chorá domov, lebo vždy sa nájde super matka, ktorá tam strčí dieťa, ktoré "len" 3 x zakasle 🤦🤦🤦 že vôbec nad týmto rozmýšľate, nechápem vôbec ... Ale však potom sa nečudujme, ako to tu vyzerá....

deanna25
5. dec 2021

@lucka114 presne náš prípad. Prídem po dcéru do škôlky a ešte sa jedna matka aj s tým pochváli,že dá dieťa do škôlky s kašľom lebo to nebol podľa nej vážny kašeľ. Výsledok 4 dni vydržala v škôlke a tak ochorela,že covid bol nič. My sme mali všetci covid a dcéra bola kvôli tomu doma tri týždne,kým sme boli všetci zdraví,bez príznakov a niekto chce dať dieťa s príznakmi po covide v rodine do škôlky. Potom sa čudujeme,že máme takúto situáciu.

deanna25
5. dec 2021

@siss98 dieťa je predsa v karanténe spolu s vami, ktorú môže ukončiť, keď za posledné tri dni nemá príznaky ( bez ohľadu na to,či bolo testované ). Čiže zdravé nie je, má kašeľ máš kontaktovať pediatra, ktorý rozhodne o ďalšom postupe a nie ho dávať do škôlky.

elizabet173
6. dec 2021

@siss98 prepáč, ale si na MD a chceš pchať do škôlky dieťa, o ktorom netušíš, či nie je pozitívne a ktoré kašle? Je jedno, či tri krát denne, alebo tri krát do hodiny, nevieš, či je pozitívne, či negatívne. Okrem toho, že môže nakaziť iné deti, personál, ono má po chorobe oslabený organizmus, tak ho kľudne môžeš mať o pár dní doma s iným ochorením, ktoré od neho môže dostať aj to mladšie. Ak by som bola na MD, dala by som dieťa do škôlky až po negatívnom teste, alebo až po Novom roku.

bosorka2302
7. dec 2021

my sme teraz v karantene, kazdemu som dala urobit pcr a deti vysli negativni, este ich necham pre istotu tyzden po ukonceni karanteny doma

anka8811
7. dec 2021

@siss98 nám Dr po prekonani covidu u 4 a6 ročných odporúča nechať doma dlhšie, a v škôlke je to tiež,, pestré'' takže nastupia až v novom roku