Prestup do škôlky

chanelka12345
27. sep 2024

Ahojte , prosím vás vie mi niekto poradiť ako mám riešiť malej prestup do škôlky? Sťahujeme sa na dedinu mala je predškolačka ma povinnú školskú dochádzku a trvalý pobyt na dedine kam ju chcem dať riaditeľka ju nemôže prijať na koľko od septembra navštevovala škôlku v meste a nemajú volne miesto . A že takto by prišli o financie . Prosím vás kde mám takéto niečo riešiť? Do mesta ju nebudem mať ako brat keďže autobus ide 7:28 a 8:20 by som bola na autobusovej a odtiaľ mhd kým by mi išla a do škôlky dcérku môžem len do 8 prijať a že musí tento rok pokračovať v pôvodnej škôlke. Ďakujem za rady

belllinka
27. sep 2024

Kupit si auto? Chodit na skorsi autobus? Kvoli comu ste sa stahovali na dedinu, ked sa odtial nikam nedostanes? Respektive v maji, ked sa podavali prihlasky, si o stahovani nevedela?

danusskaaa
27. sep 2024

@chanelka12345 nechcem rýpať, ale nevedela si o sťahovaní skôr, ale až teraz na konci mesiaca? Bohužiaľ, kapacita škôlky sa nenafúkne ... buď budeš chodiť na skorší autobus, nejako si dohodneš včasné chodenie do pôvodnej škôlky, alebo bude navštevovať súkromnú... prípadne ešte počkať, či sa niečo neuvoľní

michelle567
27. sep 2024

Ešte možno ísť priamo za zriaďovateľom. Ale podľa mňa si moc nepomozes. Trebalo dať prihlášku v máji. Prípadne teda skorší bus do mesta nie až o pol 8...alebo voziť

ukulela
27. sep 2024

Skoc na obecný úrad. Podľa mňa v mieste trvalého vziať musia. Ak jed tvoja chyba, že si to neriešila skôr. U nás nastupujú počas sk. Roka napr deti od profi rodičov. Vždy ich prijali.

selest
27. sep 2024

Skor autobus nejde?

gabu_lienka
27. sep 2024

@chanelka12345 obratit sa na zriadovatela a ziadat informacie o kapacite skolky a poctoch deti v triedach. Maximalny pocet deti by vo vasom pripade mohli navysit.
9) Najvyšší počet detí v triede materskej školy je
a) 18 v triede pre deti vo veku dva roky až tri roky,
b) 20 v triede pre deti vo veku tri roky až štyri roky,
c) 21 v triede pre deti vo veku štyri roky až päť rokov,
d) 22 v triede pre deti vo veku päť rokov až šesť rokov,
e) 21 v triede pre deti vo veku dva roky až šesť rokov.
(10) Ak sú splnené požiadavky podľa osobitného predpisu,32a) najvyšší počet detí v triede podľa odseku 9 sa môže zvýšiť o tri deti z dôvodu
a) zmeny trvalého pobytu dieťaťa,
b) pokračovania plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole alebo
c) zvýšeného záujmu zákonných zástupcov detí o výchovu a vzdelávanie v materskej škole.

Dalsie moznosti - skorsi spoj do povodnej skolky, individualne vzdelavanie.

engynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
engynka
27. sep 2024

My mame tu istu situaciu a vyriesila som to tak ze som v maji podala prihlasku, prijali mi dieta, zapisali ako predskolaka a dali ho na individualne a teraz navstevuje stale staru skolku dokym sa neprestahujeme.
Ja byt tebou tak to este skusim po prestahovani a prepisani trvaleho pobytu. Ale vsetko by som riesila s riaditelkou.
Neviem ci predskolaci sa nahlasuju do 15.9 alebo 30.9 ale keby to este v septembri riesis tak by to ju mohli zobrat a dedinska skolka by mala peniazky.