Presťahovanie a prijatie dieťaťa do miestnej škôlky

simona63
9. okt 2021

Ahojte . Prestahovali sme sa z dediny kde este stale chodi dcera do skolky . Ma povinnu predskolsku dochadzku . prestahovali sme sa len o dedinu dalej cca 2-3km . zatial dochadzame do skolky autobusom ale mame to komplikovane nemame dobre spoje a mam este mladsiu dceru v kociku . trv.pobyt mam stale tam kde som byvala predtym ale kvoli skolke si chcem nahlasit trv.pobyt teraz kde byvam . tak sa pytam , zoberu mi dieta do miestnej skolky ked budeme mat trv.pobyt ? Pani riaditelka mi napisala mail ze maju plnu kapacitu . tak neviem ci sa nieco zmeni ked budem mat trv.pobyt tu. mate skusenosti ? Dakujem

monvitka
9. okt 2021

Tento rok sa nezmení nič, musel by sa niekto odhlásiť. O rok máš šancu pravdepodobne. A čo tak začať šoférovať alebo si urobiť vodičák? s dvoma deťmi je to na nezaplatenie

h2
9. okt 2021

@simona63 Keď Ti riaditeľka napísala, že majú plno, tak tomu veľkú šancu nedávam. Trvalý pobyt na tom asi veľa nezmení, lebo školský rok už začal. Jedine, že by sa uvoľnilo miesto. Nemá To kto pomôcť? Že by ju vozil, aspoň ráno napríklad.

kikus_96
9. okt 2021

@simona63 My sme sa práve presťahovali 40 km ,malá ma tiež povinnú predškolsku, trvalý máme zatiaľ ešte starý, keďže čakáme na kolaudaciu ..a dcérku mi bez problemov do novej škôlky prijala a odôvodnila to s tým, že je to jej povinnosť ju prijať, keďže je predškolak, inak by išla až od januára.🤷‍♀️

deginko
9. okt 2021

@kikus_96 áno,ale školský rok už začal a keď majú plno tak smola...u Vás asi mali ešte kapacitu

elizabet173
9. okt 2021

@kikus_96 povinnosť to je, ak je voľné miesto, ak nie tak nezmôže riaditeľka nič, dokonca ani od toho januára.

mogaa
9. okt 2021

@simona63 predškolská dchádzka je síce povinná, ale musíš dieťa do škôlky prihlásiť v čase zápisu...tým že majú plnú kapacitu ti dieťa určite nevezmú, okrem toho tvoje dieťa už predškôlksú dochádzku spĺňa,...ak si vedela že sa budetesťahovať, bolo treba podať prihlášku na predš.dochádzku v čase zápisu do novej škôlky....

loginexistuje
9. okt 2021

mala si ju tam prihlasit ked bol zapis aj bez TP to by ju museli vziat teraz nemusia

leskovael
9. okt 2021

Ked maju plno tak ju tento rok už nevezmu, ak to kapacitne nevychádza... 2-3km je nič, skúsila by som zohnať niekoho kto ráno pravidelne chodí autom bud do prace alebo do škôlky /skoly a spýtala sa, ci by vas rano nebral a budete mu dávať týždenne napr tolko kolko prevezies autobusom, ty by si už potom domov prešla buď peši alebo busom. Je to susedna dedina určite poznáš dosť ľudí naokolo, skus sa popýtať