Predškoláci - leto v škôlke

16. jún 2023

V našej skolke zisťovali ci syn bude chodiť v júli 2 týždne do škôlky. Je predškolák. Vravím tak ho zapíšte. A učiteľka nato ale to sa už u predškolákov nehodí. Tak potom načo sa ma. Pýtala? Aj vy máte podobnú skúsenosť?

podmostom
16. jún 2023

to oni tak skusaju niekedy. aj mne povedali ked bola mala predskolacka, ze take velke deti uz nezvyknu chodit. A ja, ale zapiste mi ju, nemam tolko dovolenky. A ucitelka, no dobre, len aby tam nebola jedina. Nakoniec asi 10ti z ich triedy chodili aj v lete do skolky. Prvakmi su az od septembra 😉

autor
16. jún 2023

@podmostom keď človek si potom pripadá hlúpo ze niečo od nich chcem.

syslik81
16. jún 2023

je to normalne ... potrebuju miesto pre ndeti co to naozaj porebuju a nie pre tych co si tam dieta len odlozia na leto .. skusila to ..

autor
16. jún 2023

@syslik81 tak naozaj človek nemá toľko dovolenky. Človek to nerobí len tak zo srandy ze tam dá na leto dieta

euka210
16. jún 2023

Nie, skolkarom je do 31.8.,cize aj predskolaci mohli byt v juli...len 2xdrahsie stala.

januska12323
16. jún 2023

Čím menej detí tým lepšie. Pani učiteľka skúsila a nevyšlo.

syslik81
16. jún 2023

ved preto pisem ze skusaju lebo nie kazdy tam da dieta preto,ze musi robit .. mnohje tam davaju deti aj ked su doma

autor
16. jún 2023

@januska12323 ale vyšlo.lebo ja ustúpila. Ja ze ok tak nezapiste ho ja niečo poriesim. A min.roku omylom zapisali do zoznamu ze nechceme aby chodil 2 týždne v lete. Ale my sme chceli aby chodil. No kovbojka to bola. Ze za riaditeľkou nanovo ci súhlasí.

podmostom
16. jún 2023

no to je nemile. Ja by som ho sla za nou, ze som si to rozmyslela, ze nemas dieta kam dat na cele leto. Proste narok na to mas.

autor
16. jún 2023

@podmostom len 2 týždne v lete funguje naša skolka

slavomira236
16. jún 2023

@euka210 preco drahsie? Moj ked chodil nic naviac som neplatila. D erka teraz tiez bude chodit mesiac ich skolka ma sluzbu

slavomira236
16. jún 2023

U nas mesiac ..im yhovuje ked chodi co najmenej deti...inak kolky dieta zapisu a nakoniec ho nedaju co mam skusenost pripadne pojde len parkrat

pribinak
16. jún 2023

Ale hodi. Nie všetci rodičia majú po ruke babky a dedkov a majú možnosť mesiac čerpať dovolenku
Ucitelka nech si svoje poznámky nechá pre niekoho iného, viac naivného

luccija
16. jún 2023

Tak prečo si ustúpila, keď tebe zostal teraz problém co s ním?Neviem prečo predskolak nemôže chodiť v lete do škôlky.

simona20201309
16. jún 2023

Dievčatá, viete v čom je problém? Keď som začínala učiť, na zberné triedy, ciuz cez vianoce alebo v lete, bolo nahlásených 5-6deti. Možno 8 deti z celého mesta nahlasene na prázdninový režim. Neskôr to bolo na celú triedu - 24deti. Ja viem, že dôchodkový vek sa zvyšoval a mnoho z vás má ešte zamestnané babičky, alebo žiadne, ale tieto služby začali mamicky vo veľkom zneužívať. Toto leto ma naša MŠ nahlásených deti na tri triedy. Učiteľky si nemôžu čerpať dovolenku ako inde. Len cez prázdniny a tu nastáva problém. Áno, aj učiteľky by si veľmi rady v lete oddýchli, ale snaha je skôr vysegregovat tých rodičov, ktorí tie služby NAOZAJ potrebujú. Naozaj je úplne bežné, že mamicky prídu v lete pre dieťa 2minuty pred záverečnou s plážovou taškou rovno z kúpaliska. Strašne veľa detí je takých, ktoré majú doma matky na materskej s mladším (prečo????).
Dieťa si tiež potrebuje oddýchnuť. V MŠ je režim od rána do večera. Naozaj aj Dieťa potrebuje vypnúť a užiť si letné prázdniny.
Preto tie, ktoré tu službu naozaj potrebujete, tak ju pokojne využite a nedajte sa odbiť.

pininka1
16. jún 2023

U nas bol zoznam na nastenke, zapisala som ju na august na 2 tyzdne. Nic drahsie nemame, platime len cast za stravu.

ajuga
16. jún 2023

Mam predskolacku a samozrejme ze by sla do skolky na dva tyzdne. Bohuzial, prihlasilo sa malo deti, skolka nebude. Obycajny clovek nema tolko dovolenky, aby to vykryl ani nahodou. Takze si sa to "hodi" ci nie, urcite by som moznost vyuzila

sajmonka_1216
16. jún 2023

môže aj ako predškolák.. aj nám chodia.. ked rodičia pracujú, tak nemajú kde byť, aj ked od septembra ide do školy

autor
16. jún 2023

@luccija ta ustúpila som lebo som si pripadala hlúpo ze predskolaci už nechodia v lete par dni do skolky

anicka329
16. jún 2023

@simona20201309 presne tak, ja pracujem v MŠ 7 rokov, keď som začala, mali sme jednu triedu na leto a to už aj spojení s deťmi z druhej škôlky v meste. Minulý rok sme mali 4 triedy, tento máme 3, ale maximálny počet detí v každej triede. Nemám nič proti tomu, keď dieťa prihlási rodič, ktorý pracuje, pre tých je hlavne otvorené. Ale bohužiaľ mamičky na materskej si zo škôlky urobili denný letný tábor a vo väčšine máme takéto deti prihlásené. Neuvedomujú si, že škôlka je výchovno-vzdelávacia inštitúcia a aj deti potrebujú tráviť čas aj so svojimi rodičmi a nie len s učiteľkami. A určite im je lepšie doma ako v prehriatych triedach alebo natlačení vonku v jednom pieskovisku pod prístreškom, aby boli v tieni a nie na slnku. A nám každý rok zostáva 30 dní dovolenky, lebo cez školský rok si ju nemôžeme čerpať.

autor
16. jún 2023

@pininka1 u nás zoznam v ruke držala ucitelka a pýtala sa. Áno nie. Ja áno a ona omylom napísala nie. Min. Roku

anicka329
16. jún 2023

Ja by som ešte skúsila ísť za učiteľkou a prihlásiť ju, ak pracuješ, nemáš ju kde nechať a je jedno, či je predškoláčka alebo nie.

simona20201309
16. jún 2023

@anicka329 tak to by som ti dala link na diskusiu kde ma išli odstreliť za to, že som tvrdila, že je dieťaťu lepšie doma ako v škôlke....takže to tu radšej ani nehovor. V škôlke im je tisíckrát lepšie 😆
A gól sú nezamestnané mamičky, ktoré sa rozhorčujú najviac!

simona20201309
16. jún 2023

Autorka, určite sa dá ešte nahlásiť. Nenechaj sa odbiť
Dokonca čo viem, ešte aj ráno keď privedú dieta v deň prázdnin, boli sme povinné dieťa prevziať. Oni si robia len predbežne info kvôli organizácií

anicka329
16. jún 2023

@simona20201309 ten rodič, ktorý tvrdí, že mu je lepšie v škôlke, ten potom deti vôbec nemal mať. Lepšie je rodičom, ktorí svoje dieťa dajú cez leto do škôlky, aj keď sú doma a nie deťom.

simona20201309
16. jún 2023

@anicka329 my to vieme

reni1512
16. jún 2023

Preboha tu vobec nejde o to ze ucitelky nieco skusaju... uvedomte si ze oni NEMAJU prazdniny.. cerpaju si dovolenky ako vy vsetky.. a tym padom potrebuju mat cim menej deti naj na jednotriedku inac musia robit ako cez rok a nevedia cerpat dovolenky.. cez rok necerpaju kedze tam mate deti od rana do vecera.. tak kto nemusi tak cez prazdniny neda.. U nas v dedine skolku zavru a nikoho sa nepytaju ci sa nam to paci.. A ked sa predskolaci raz rozlucia uz v skolke v lete nemaju co robit.. Najprv si treba zistit ako to je a nemylit si dojmy s pojmami

hariet
16. jún 2023

Zapis ho a nedaj sa odbit. Aj na mna skusala ucitelka kadejake manipulacie, ako mu tam bude tie 2 tyzdne zle😁 no nehovor.. Ukaz mi kde to je v zakone, ze ho tam nemozem zapisat. Oni dobre vedia, ze to nikde nie je, ale chcu tam mat co najmenej deti. A najlepsie chod rovno za riaditelkou.

reni1512
16. jún 2023

@anicka329 ... toto nikto nepochopi.. presne o tom pisem.. a utocia vecne tie co maju decko od 7 do 17 v skolke..ale ze pridu v teplakoch o minutu 5 ich netrapi.. a sedia doma na riti.. ucitel ma ucit vychovavat aj strazit 23 denne.. a este aj cez prazdniny

reni1512
16. jún 2023

@anicka329 SPRAVNE!!!! A ozyvajte sa vsade.. lebo mam pocit ze si robime zo skolok tabory.. najlepsie keby sa aj prespat dalo