Predĺžený rodičovský

alojzova
26. júl 2023

Ahoj baby chcela by som sa len opýtať v máji som nestihla podať prihlášku do škôlky no zavolala som tam a pani mi povedala že mám prísť v auguste. Veľmi verím v to že dcérku zoberú do škôlky no ak by nie mala by som nárok na predĺžený rodičak z dôvodu že neprišli dcérku do spádovej škôlky?

nelca0510
26. júl 2023

@alojzova a prihlášku si si teda podala,či čakáš na august?

barbie1981
26. júl 2023

Závisí čo ti riaditeľka uvedie ako dôvod ,ak ti dcéru neprijme, ak uvedie ako dôvod neprijatie neskorá prihláška tak nemáš nárok ak bude dôvod iba z kapacitných dôvodov tak by si ho mohla dostať.

kika2565
26. júl 2023

@alojzova nič v zlom ako ste mohla zabudnúť podať prihlášku? Keď ste vedela ,že mala v máji bude ma 3 roky a vám konci RP.... teraz už to závisí od riaditeľky...držím palce

nikolca
26. júl 2023

Tiež nechapem ako si mohla zabudnuť podať prihlašku keď ti bude končiť rodičak z tvojej strany vypočitavosť dufam že keď ti ju nezoberu do škôlky tak ti ani nič nepriznaju špekulantka

belllinka
26. júl 2023

Tvoje dieta ma 3,5 roka, doteraz bolo kde?

deti95060810
26. júl 2023

@belllinka asi doma.... a bude podľa všetkého aj naďalej...

mamina7070
26. júl 2023

nevudes mat narok nepodala si prihlasku v stanovenom case do spadovej skolky a nemas rozhodnutie o neprijati
bolo treba vtedy riesit uz je neskoro

katus226
26. júl 2023

Ani kavu si uz nemusim robit, dakujem za zdvihnutie tlaku... Tak ja sa pol toka trasiem, ci mi priznaju predlzeny rodicak, ked ma dieta x diagnoz, som nevedela, ze staci zabudnut prihlasit dieta do skolky. Nezabudni si vylozit nozicky a aj buduci rok zabudnut, stat sa o teba postara!

alojzova
autor
26. júl 2023

@nikolca hej krot slova ja som prihlášku podala do inej škôlky kde mi malú nevzali kvôli kapacite a pošli ma do spádovej že tam mi ju určite vezmú lebo ja potrebujem už ísť do práce a o ten príspevok som sa opýtala len pre zaujímavosť pani vnútra sprosta

alenah31
26. júl 2023

@katus226 nepostará, nesplnila základnú podmienku @@alojzova podstatný je dátum podania prihlášky a nie dátum spätného oznámenia predškolského zariadenia a dôvod. Ty si zabudla prihlášku podať - ale pre úrady je to účelové konanie a preto dali lehotu - aby sa tomu vyhli. A len pre info....ak by ti aj RP priznali a ty si zamestnaná - musíš do práce nastúpiť pokiaľ ti zamestnávateľ neprizná na základe tebe podanej žiadosti voľno. Pretože RD ti končí - len RP ti bude vyplácaný @barbie1981 bežne sa prihlášky do MŠ podávajú priebežne počas celého roku. Pokiaľ predškolské zariadenie kapacitu naplnilo v termíne - logicky ako dôvod pre neprijatie bude na 100% neprijatie z kapacitných dôvodov - no to nijako neovplyvňuje to, že nárok na RP stratila. Prihláška mala byť podaná v lehote presne tak ako píše @mamina7070.

alojzova
autor
26. júl 2023

@katus226 moja zlatá ty asi zle vidíš kde napísané že som zabudla je tam napísané že som nestihla lebo som mala aj v inej škôlke prihlášku kde ju nevzali tak sa ukľudní a nebyť sprosta

bublinka1426
26. júl 2023

@alojzova skoda ze si neposlala prihlasku rovno do spadovej, kedze komon sens to je logicky krok. uz by si mala papier o zacleneni ci nie. na co prihlasujete deti hala bala ked teraz je vsade nedostatok? nerozumiem...

alojzova
autor
26. júl 2023

@bublinka1426 no chcela som ju dať do tej škôlky kde som chodila ja

bublinka1426
26. júl 2023

@alojzova zbytocne si si narobila problemy. spadova skolka ma povinnost zobrat skor ako skolka ''z rozmaru'' ale chapem
a preco sme tak reagovali, tu zeny naschval nepodavali prihlasky v termine, aby mali papiere o neprijati a este sa tym chvalili na MK, takze preto
a takisto moze Upsvar preverit ze tvoj krok mohol byt ucelovy nakolko si nepodala prihlasku v riadnom termine do spadovej skolky....
takze si zavolaj na urad pracea radsej podla mna a zavolaj do tej spadovej skolky.
aby si vedela na com si.
mala ma 3,5roka uz davno si mala konat.

katus226
26. júl 2023

@alojzova precitaj si este raz svoj uvodny prispevok. Neuvedies vsetky podstatne informácie a potom nas tu rad za radom nazyvas sprostymi.

alojzova
autor
26. júl 2023

@bublinka1426 a čo mám povedať Uspvar nerozumiem do spádovej škôlky som volala povedali že mám prísť v auguste po prihlasku

bublinka1426
26. júl 2023

@alojzova si pockaj do augusta. a uvidis. a ked bude neprijata tak si volaj na urad. ale ti ta mozno zdlbu preco si neposlala prihlasku rovno do spadovej a tvoj postup mozu povazovat za ucelovy pre ziskanie penazi zadarmo.

mamina7070
26. júl 2023

@alojzova a teraz si prihlasena ako osoba starajuca sa o dieta do sest rokov? aby sa za teba aspon zdravotne platilo
na predlzeny uz narok mat nebudes ale skus aspon tu skolku vybavit nech mozes ist pracovat

alojzova
autor
26. júl 2023

@bublinka1426 no nevadí

alojzova
autor
26. júl 2023

@mamina7070 no dúfam že ju vezmu