Prečo učiteľky v škôlke dávajú pocítiť neskorší príchod rodiča pre dieťa?

15. aug 2022

Dobrý večer. Odkedy chodí moje dieťa do štátnej škôlky, stále učiteľky hovoria o tom, že keď prídem pre moje dieťa do zbernej triedy, po 16tej hodine, tak že iné deti už išli dávno domou, trebárs pred 16tou a moje je posledné. Chápem, že chcú ísť domou, ale končím v práci o 16tej, nemám tu muža, rodinu, nikoho kto by mi vyberal zo škôlky skôr a už ma to nebaví dookola vysvetľovať.
Tak isto keď bola reč o prázdninách, koncom júla bol zápis a pani učiteľka ma prehováral nech nepíšem dieťa na celé prázdniny v

autor
15. aug 2022

Pokračujem. Hovorím, že nemôžem si dovoliť zobrať dovolenku, som sama. A pritom koľkokrát ani nechodí moje dieťa do škôlky lebo je často choré. Tak sa pýtam, prečo? Prečo si musím dušu vypľuť vysvetľovaním mojej situácie, je mi to nepríjemné. Trápim sa sama s dieťaťom, s peniazmi, s chorobami. A do toho poznámky že prečo tam to moje dieťa je v tej škôlke.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka567899
15. aug 2022

A dokedy je škôlka oficiálne otvorená?

oli18
15. aug 2022

Moji vnuci chodia do sukromnej a nedavno som ich bola vybrat o pol 4 a tiez mi to hovorila. Pritom som videla este nuekolko deti cez okno. Asi im treba povedat na rozum. Uz si niektore vela dovoluju.

taga
15. aug 2022

A nemate nejake oficialne otvaracie hodiny? Proste len povedat ucitelke: skolka je otvorena do 16.30, neporusujem ziadne pravidla a vzhladom na to, ze pracujem, nedokazem chodit skor, ani ked mi to budete kazdy den pripominat...

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2022

tak sa ich spytaj, ci sa im uz stalo, ze nikto nebol posledny😉

zuzanockamt
15. aug 2022

Dokedy funguje škôlka? Ak do 16:00, tak majú právo sa ozvať, ak dlhšie, tak je to tvoja vec a právo prísť po 16-tej.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
15. aug 2022

Fuu by som jej povedala skolka je otvorena do 17(napr ) tak kde je problem ?je za to platena?je

U nas je to opak velmi mili
hlavne pred prazdninami bola moja cely tyzden posledna z celej skolky a jasiel 🤣🙈o 14:30! Reku sorry no a hned ale co si sak sme tu pohrame sa (Sukromna)

zuzitko74
15. aug 2022

Nevysvetľuj. Povedz, že už ste sa na tú tému bavili a tvoja situácia sa nezmenila.

sense
15. aug 2022

A škôlka je oficiálne do koľkej otvorena

astika
15. aug 2022

Dievčence, ale aj učiteľky a najmä v štátnych škôlkach majú danú pracovnú dobu. Prečo by mali čakať, kým sa rodič uráči prísť si po dieťa? Predsa s hodinami , dokedy je škôlka otvorená, ste oboznámené vždy na začiatku školského roka. Buď ich beriete alebo je potrebné hľadať nejakú inú. Tej učiteľke to kto zaplatí, že čaká s dieťaťom do neviemkedy? Nikto! Ani vy by ste neboli v práci zadarmo, buďme úprimné. Tak, a teraz ma ukameňujte.

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2022

@astika Neviem sice ako si to ukamenovanie predstavujes, ale takto zvyknu ucitelky reagovat aj ked prides pre dieta este v case normalnych hodin a o tomto je zrejme rec, nie o tom, ze tam nechava dieta po skonceni skolky.

lintu
15. aug 2022

To su len poznamky? Na tie predsa nemusis reagovat nijak, toboz nie vysvetlovanim, ak teda dodrziavas cas, kedy ma byt skolka este otvorena.

zuzanockamt
15. aug 2022

@astika Presne o to ide. Autorka žiaľ nenapísala, dokedy majú škôlku otvorenú. Ak do 16-tej, tak chápem tie učiteľky. Tiež by sa mi nechcelo denne zadarmo vyčkávať v práci.

banalu
15. aug 2022

Ako vyssie pisali, zalezi do kedy je skolka otvorena. Ak do 16.00 a ty pravidelne chodis 16.15 - 30 tak to by nahmevalo asi kazdeho, ved si predstav keby sa to v praci stavalo tebe, to by si meskala este viac. Mozno potom nestiha bus a chodi domov o hodinu neskor... nehovoriac o tom, ze taky nadcas jej nik nepreplaca...
Ak je, ale skolka do 16.30 tak by som jej to taktne pripomenula a ak by ucitelka stale brblala sla by som za riaditelkou.

cookiecook
15. aug 2022

Moja mamina je učiteľka. Nenapíšem úplne odpoveď na otázku, ale pohľad z iného uhla.
Škôlka je otvorená do 16:30 ( o tomto čase má už dieťa opúšťať budovu ). Keď rodič pracuje a je sám/sama, je to pochopiteľné. Moju maminu a aj jej kolegyne vytáča to, keď rodič nepracuje ( vôbec ), a pre dieťa príde o 16:29.

maminkadeticiek
15. aug 2022

Ked to pani ucitelka skusi viac krat,tak by slm jej povedala,ze nesedis doma pri telke,ale si v praci,aby si mala za co svoju rodinu zivit a satit a ze jej praca je byt v skolke s detmi pokial si spravne pamatas do 16,30.Ze si jej pracu vazis,ale tieto poznamky su ti neprijemne,preto veris,ze sa to viac nezopakuje.

astika
15. aug 2022

@cookiecook Tak to má ešte šťastie, že príde , naša skúsenosť je skôr opačná. Hocikedy aj 15-30 minút vraj hore- dole, akoby sa ani nechumelilo a nevieme s takými pohnúť.

astika
15. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl V čase normálnych otváracích hodín škôlky je jedno, kedy rodič príde po dieťa, to skutočne učiteľky mali byť ok a nekomentovať. S tým plne súhlasím.

retep00
15. aug 2022

Pozrite sa, tie učiteľky tiež majú svoje rodiny, svoj život. Pracovala som v školskej družine a tiež sa mi stalo, že mi rodičia vyzdvihli deti po 15 hodine aj keď družina je u nás len do 15:00. A nahnevalo ma to.. prečo? Lebo tiež som človek , pracovnú dobu mám do 15 a hneď po práci utekám na autobus aby som sa vôbec dostala domov 🙂 učiteľky nie sú "pestúnky" aby vám strážili deti mimo svojej pracovnej doby... Naozaj za to platené nie sú.. rovnako ak je dieťa v škôlke aj po skončení pracovnej doby, v prípade úrazu zaňho už učiteľka nie je zodpovedná pretože to dieťa tam už nemá čo robiť..

deti95060810
15. aug 2022

@cookiecook to pani učiteľky nemusí vôbec vytáčať že rodič nepracuje a príde ešte v čase keď je Mš otvorená...aj keď posledný. No a? možno bol na brigáde. Aj tak tam má učiteľka sedieť do 16:30

deti95060810
15. aug 2022

asi im treba dať do škôlok blinkačky - ako majú bežní pracujúci vo firmách...
sa pamätám ako chodili naše učiteĺky - len raz som prišla keď odchádzala domov lebo dcéra v Mš niečo zabudla a už učiteľka prevracala oči...a pritom bývala pár krokov od mš...

kate_cs
15. aug 2022

Presne ako píšu ženy vyššie. Do koľkej je škôlka otvorená? Ak do 16:00, na vine si ty. Ak dlhšie, nemusí ťa zaujímať, čo kto hovorí, tak ako ich nemusí zaujímať tvoja rodinná či ina situácia.

zuzanockamt
15. aug 2022

@deti95060810 predstav si, že "blinkačky" sú v školských zariadeniach úplne bežné

maris5
15. aug 2022

Ja som prisla pre dieta pred 16.00, pracovnu dobu mam minimalne do 15.30, skolka otvorena do 17.00. Moje dieta sedelo vo vestibule a ucitelka nezabudla podotknut, ze uz je tu dlho sam. Tak sa jej pytam, ci ini rodicia nechodia do prace...

marci77
15. aug 2022

u nas v obci bolo take pravidlo, ze ak by niekto meskal viac ako 15 alebo 30minut po zatvoreni MS, tak dieta by davali obecnej policii (resp. by volali policiu, kde by si rodicia mohli dieta vyzdvihnut), lebo teda p.ucitelky nemaju zaplatene nadcasy
to povedala riaditelka hned na zaciatku roka
ale teraz, co som pozerala, tak v minulosti byvala skolka otvorena do 17.00, teraz tam maju ze do 16.30, lebo deti sa nemozu miesat v zbernych triedach.
naozaj obdivujem vsetkych, co nemaju starych rodicov blizko domova a musia si v praci vsetky hodiny odpracovat, pripadne ak ani manzel nemoze sa striedat pri vyzdvihovani deti, tak je to veeeelmi narocne obdobie zivota......jedina moznost je asi poziadat o skratenie pracovneho uvazku, len potom je zase o to nizsia mzda

adkalu
15. aug 2022

Toto mame aj my, ja som veľmi spokojná so školkou, aj pani učiteľky sú skvelé, ale...
Ja som sama učiteľka a my to máme v práci tak, ze o 7. mej nastupujem a keď mávam 7 hodinu, 3 krát do týždňa, tak nestíham ísť pre ne , dobehnem o 15.30, co sa mi zdá dobrý čas v porovnaní s inými profesia i a moje deti sú posledné. Nerozumiem tomu🤷‍♀️. Niekedy padne aj otázka, ze co tak neskoro. Manžel pracuje do večera a ja večne behám, aby to nebolo blbé a oficiálne je škôlka do 16.30,ak mám porady, rodička, exkurzie alebo konzultácie, tak mi berie suseda, ale sama má 3 deti, tak mi je to už trošku trápne. Keď sme pracovali z domu, tak nám ich nevzali do škôlky, ze nie sme akutny prípad. A o prázdninách ani nehovorím, moje miesto je v kolónke vyciarkute, komplet cele prázdniny, pritom ja nemam takú dlhú dovolenku, nieco ostáva manžel a ja vykryvam, dovolenka, LO, NV, šťastie, ze mam cez víkend krúžok a tam si môžem nazbierať hodiny. Ale sú aj horšie prípady, ináč všetko super, dá sa to, len ma udivuje, ako to zvládajú iní.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko66
15. aug 2022

Asi zalezi od uciteliek.. Ja davam malu vela krat prva do skolky, a odchadza medzi poslednymi. Niekedy posledna.. nikdy mi to nevycitali a boli vzdy ku mne mile.. vela krat aj prehodime par slov ci bolo vsetko ok.
Vedia, ze idem hned po nu po praci a skor sa mi neda. Treba sa s nimi porozpravat a povedat, ze skor nemozes prist.