Prečo dávajú nepracujúce matky svoje deti do škôlky?

lenka567899
4. okt 2022

Prečo dávajú matky ktoré nechodia robiť svoje deti do škôlky? Ja mam známu ktorá má 3 ročnú dcéru a nepracuje živí ju manžel hovorí že dáva dieťa do škôlky aby si mohla dorobiť maturitu no ja neviem maturitu si mohla urobiť dávno už má 25 rokov 🤔🤔

rebekamarcusko
4. okt 2022

@lenka567899 a co je teba do toho co robia ostatne ženy? Platíš im réžiu ty? Ja budem tiež najprv doma, ked maly pôjde do skolky. Chcem si urobiť kadernicky kurz a rozmýšľam dokonca nad výškou a lepšie sa mi bude učiť,keď bude dieťa v škôlke.

rebekamarcusko
4. okt 2022

A dieťaťu škôlka len prospeje,socializuje sa a bude v kolektíve deťmi.

syslik81
4. okt 2022

@lenka567899 kazde dieta ma pravo byt v skolke .. ci uz je to aby si matka oddychla,dostudovala,aby dieta bolo medzi inymi detmi , vybudovalo si imunitu,aby sa naucilo nove veci ... 100 ludi 100 dovodov . ale ty nemusis vediet .. to ze si robi v 25 maturity je nahodou pekne-aspon pre seba daco robi .. co ty robis pre seba??

anjelicek26
4. okt 2022

Tak ked chodi do skoly, tak asi preto je dieta v skolke... aby sa stihala ucit... "uz ma 25 rokov" stale je to lepsie, ako zacinat v 40ke, 50-ke, 60-ke... potrebuje ju - doraba si ju... pokial si to mozu financne dovolit, je to len ich vec...

kate211
4. okt 2022

@lenka567899 Dieta nemoze za to, aku ma matku. Ma pravo byt v skolke a socializovat sa.

nika_val
4. okt 2022

@kate211 nemôže za to aku ma matku? 🙈 a ako aku ma matku?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selest
4. okt 2022

Preto lebo, preco sa ludia stale staraju do coho ich nic?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate211
4. okt 2022

@nika_val Kazde dieta ma inu matku a ktora je aka, za to dieta nemoze. Kazdopadne to neni podstatne. Pravo na skolku by malo mat kazde dieta.

nika_val
4. okt 2022

Ja pochadzam z malej dediny kde sa všetci poznaju.. a tam riaditelka školky presne taketo mamičky a ich deti odmietala.. dokonca odmietala zobrat do školky aj dieta ktoreho matka je doma s mladšim dieťaťom (teda stale je na materskej tak staršie dieta nezobrala) .. velmi rychlo sa nakopilo tolko stažnosti na ňu že začala brať pekne všetky deti ako mala

petamich
4. okt 2022

ja tiez planujem dieta dat do skolky a ja budem este chvilu doma a bude ma zivit manzel a nie nejdem si dorobit maturitu ani nejdem do skoly ani nejdem robit nic "chvalyhodne", aby ma zeny ako ty neodsudzovali, ze dieta je v skolke a ja sedim doma na prdeli ❤️

jediny kto ma k tomu co povedat je ten manzel, ktory ma bude zivit a ja 😁 a len tak mimochodom v BA, kde je problem umiestnit 5. rocne dieta a nie 2.5-3 rocne si tu skolku aj tak budeme platit (niezeby to meni cokolvek na fakte, ze nikoho do toho nic)

katulka94
4. okt 2022

Tak síce nechápem čo ta tak veľmi trápi čo a preco robia iné ženy ale napr ja tiež nechodím do práce a dali sme synčeka do škôlky a presne práve preto aby sa socializoval, bol medzi detičkami a doma sa už nudil. A poznámka že v 25 si nemôže robiť už maturitu ako nenechaj sa vysmiat maturitu si dorábajú aj ženy v 40ke a nevidím na tom nič zle, lepšie neskoro ako nikdy.

lentilka78
4. okt 2022

@nika_val aj ja pochadzam z malej dediny kde to funguje úplne rovnako.... Avšak z druhej strany, mala dedina=mala škôlka... A teda menšia kapacita deti... A u nás veru nepracujúcim matkám alebo matkám na materskej len tak dieťa nevezmu, jedine v prípade ze sa už jedna o predskolaka alebo ak je volne miesto.... Každý riaditeľ uprednostní dieťa matky ktorá ide do práce, podla mňa je to v takýchto prípadoch logické...

syslik81
4. okt 2022

@zoro9836 dnes maturitu vyzaduju do vacsiny prace.. a mozno chce ist dalej studovat ... to je jej osobna vec a zamer tam iste je - nerobi si to len preto,aby dieta bolo v skolke ... to je take slovenske starat sa do druhych a rozhodovat za nich preco naco zaco ..

mikadooo
4. okt 2022

@lenka567899 lebo ich chcú mať v škôlke? 🤷 🤷 🤷. Ja som takisto dávala deti do škôlky, celkom to bolo fajn len tak si upratať a mať chvíľu poriadok... Teda ak si odmyslím ďalšie bábo, ktoré bolo doma. keď som dala posledné dieťa do škôlky, tak som si konečne povybavovala všetkých lekárov, preventívky, zuby, úrady, starú robotu som definitívne odstrihla, odvoz a prevoz kadejakých záležitostí, všetky činnosti, ktoré som stále odsúvala, lebo to nehorelo. Bolo to psychicky veľmi upokojujúce zbaviť sa týchto starých záťaží. Ale takisto, môcť sa chvíľku venovať jednej veci, začať ju a dokončiť bez prerušenia. Teraz už pracujem, takže už len nostalgicky spomínam na tento môj sabatical... 😄

nika_val
4. okt 2022

@lentilka78 u nas v dedine s kapacitou problem nebol preto tolke negativne ohlasy.. ak nie je kapacita tak to dava zmysel

elizabet173
4. okt 2022

@lenka567899 to je hádam ich vec, nie? Ako pomôže tvojej známej to, že jej povieš, že si maturitu mohla urobiť dávno? Pomôže jej to? Ak je ona, jej manžel s tým, ako to majú zariadené, ok a ich dieťa je v škôlke spokojné, nevidím problém. Iná situácia by bola, keby dieťa v škôlke vytrvale plakalo, nechcelo tam byť alebo sa s manželom denne hádali, lebo im to finančne nevychádza, ale stále by to bola záležitosť ich dvoch, nie tvoja

kittykat22
4. okt 2022

Skolka je vychovno vzdelavacia institucia kde deti okrem vzdelania ziskavaju socialnu obratnost. Pokial si dieta skolku uziva, preco by malo zostavat doma? Co ma dieta spolocne s tym, ako travi jeho mama cas, ked sa ono bude vzdelavat? Ked mamicka zostane doma dalsich 10 rokov tak to nema ist ani do skoly?

sparkling
4. okt 2022

Ja nechápem, čo sa ty do tohoto staráš. Za to, že matka si podotýkam normálne a právom forába školu, dieťa nemá nárok chodiť fo škôlky, či ako? Čo to teba trápi?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
4. okt 2022

@lenka567899 Ja som ta vobec nepochopila. Za co konkretne ju odsudzujes?

ariannazara
4. okt 2022

Moje dieťa je v skolke a ja som doma a? Co koho do toho? 🤣

54tinka54
4. okt 2022

@lenka567899 tak toto ohľadom maturity je jej vec, prečo to ty riešiš 🧐 dieťa dáva do škôlky kvôli tomu aby sa socializovalo, detský kolektív je dôležitý a aj potrebný pre dieťatko.

sasitimi17
4. okt 2022

Aj si sa tej tvojej známej spýtala prečo dala dieťa do škôlky keď nepracuje ? Či len tu si prišla ohovárať ako sliepka ?

amelia89
4. okt 2022

Uz mam tychto tem plne zuby.
Preco sa akoze zena ma obhajovat nech je jej dieta z akehokolvek dovodu v skolke ? Co koho do toho? Aj keby cely den sa divala na netflix- CO koho do toho? Zeny sa vkuse musia za nieco ospravedlnovat,vysvetlovat, dokazovat. Ja toto nepochopim.Minule tu jedna zena pisala ze zeny co maju 2 deti by mali mat zakazane dat dieta do skolky. Jasneeee,nalozme tej matke. Od rana do vecera s novorodencom, so starsim. Varit prat piect zehlit vyrabat montessori aktivity medzitym kojit samozrejme na poziadanie,mat organicke prikrmy uz namrazene, manikuru pedikuru vlasy, nazhavena na manzela, medzitym aj kurz zvrtne aj dva ved sebarozvok samozrejme common SNAD NEBUDE TA ZENSKA SA LEN TAK POVALOVAT.

Ach, som sa vytocila zase o 22:26 🤣🤣🤣

solange7
4. okt 2022

@lenka567899 som myslela, ze napises ze sa chodi domov valat po gauci. Ale pozastavovat sa nad tym, ze sa chce vzdelavat, mi pride mimoriadne sproste. Mala si si to pred zverejnenim radsej este raz precitat.

babulkomale
4. okt 2022

@lenka567899
Pretoze skolka nie je odkladaren pre pracujuce matky, ale vzdelavacia institucia.
Vies ze skolky maju vzdelavacie plany? Asi nie, ked sa takto hlupo dokazes pytat.

svetlonos
4. okt 2022

@lenka567899
nie si ty nahodou zavistliva svagrina s ucnakom a rychlym nitnym nastupom do roboty este pred ukoncenim materskej ?
A ja zas nemam nic ani proti zenam, ktore si mozu dovolit byt s radostou s detmi doma az 6 a viac rokov 😁
Minule mi znama hovorila ako zije, ty by si z toho vhytila asi kolabs. Obe deti sup sup od dvoch rokov do skolky a vies co ona robila ? NIC ! Varili babky 6 dni v tyzdni, chodila po kavach, ok domacnost obriadila v byte a hotovo 😂 deti su uz v skole a ona tak doteraz funguje. A to podotykam, ze nie je ani hlupa ani zlatokopka, len velmi dobre vie, co chce a co nie 😉

katka700
4. okt 2022

@lenka567899 Lebo sú to lenivé mrchy 🤣vykašlali sa na feminizmus 2. generácie v praxi (musíš robiť všetko aj keby si mala skolabovat) a nepotrebujú sa realizovať v práci ako muž, a možno si občas chcú pripadať ako žena a nie matka na plný úväzok, môžno majú doma malé náročné bábätko, vzdelávajú sa alebo tisíc iných dôvodov. Ale rozumiem, že ak sa tvoje dieťa nedostalo do škôlky a potomok "nepracujúcej" áno lebo dali pani riaditeľke všimne (čo si budeme nahovárať sme na Slovensku) že ťa to hnevá.