Postup pri nástupe do škôlky

6. jan 2022

Ahojte maminy, chcem sa spýtať na skúsenosti pri nástupe detí do škôlky, dali ste detičky hneď od prvého dňa na celý deň alebo ste nejakú dobu chodili iba na pár hodín? Je vôbec taká možnosť v štátnych škôlkach? Pripadne máte skúsenosti s nejakými kurzami pred skolkou aby sa dieťa potom lahsie adaptovalo? Nás čaká škôlka tento rok v septembri a mám z toho trošku strach lebo malý je na mňa dosť naviazaný. Dakujem krásne

matovicova
6. jan 2022

Každá škôlka má svoj adaptacny proces inak nastaveny/zaužívaný. Prvý cieľ je dostať v škôlke miesto a potom sa v tej škôlke budeš informovať aký majú zaužívaný adaptacny proces. Neboj sa, aj pre učiteľky je to veľmi náročné s novými detičkami, určite ich tam nasilu 8 hodín nebudú držať. Hlavne nedaj dieťatku znat, že máš nejakú obavu zo škôlky, tvár sa, že je to úplne bežná vec 🙂

patka06
6. jan 2022

Dala som hneď na celý deň, nechcela som aby dcéra bola "pomýlená" , že tam neskôr musí byť celý deň, hoci zo začiatku bola iba pár hodín. Osvedčilo sa
Do septembra je času dosť, aby si syn zvykal byť bez teba, skúšaj ho nechať s otcom, starými rodičmi, kamarátkou alebo ak máte v meste materské centrum.
Inak škôlku väčšinou horšie znášajú mamičky ako deti .

nikdenikto
6. jan 2022

V našej škôlke ho nechceli zobrať od začiatku na celý deň musel prejsť celým adaptacnym procesom najprv na 2h pár dní, potom 1,5 týždňa doobeda a až potom na celý deň hoci chodil syn predtým viac ako rok do jasliciek. Že by tam bol jediný z triedy tak sa máme prispôsobiť...

siska53
6. jan 2022

Musis sa opytat v tej vasej. My sme nic take nemali. Prvy den len nachvilku, ale potom uz normalne na cely den.
Nasi chodili na take cvicenie s detmi, kde sa aj hrali, ucili, tancovali, cvicili, ale my sme boli pritomne..
Nedaleko nas je centrum, kde ale robili taketo adaptacne skolky pre deticky.. cize sa popozeraj po vasom okoli.
Aj nasa bola a je na mna dost naviazana, tej nepomohlo ani to, uz je skolacka, aj tak ma vzdy v pondelok a po dlhsej pauze problem ist do skoly. A to my teraz s nimo ist dnu nemozeme. Nastastie starsi brat jej vzdy pomoze..

sasitimi17
6. jan 2022

Záleží na dieťati a na škôlke. Moja išla hneď cely deň ale zas moja dcéra nemá problém, miluje hračky a deti a zapadne vždy hneď všade
Aj teraz jej už veľmi chýbajú deti 😀 takze sa strašne teší na pondelok

mogaa
6. jan 2022

Musíš sa zariadiť podľa "svojej"škôlky...sú škôlky kde je povinná adaptácia čiže všetky deti musia chodiť len 2-3hodinky a postupne sa doba predlžuje a škôlky kde sa dávajú deti rovno na celý deň....ono je dobré dávaťť tak ako ostávajú ostatné deti, lebo ak bude len 1 čo pred obedom pôjde domov, nemusia ju deti "brať", resp.budú mať kamarátov ktorí sú tam celý deň🙂ale ten prvý mesiac je normálne že deti plačú,, raz jedno raz druhé....

mogaa
6. jan 2022

čo sa týka prípravy na škôlku, nechávaj dieťa občas s babkou, prípadne s mužom alebo u kamarátky, sestry...skrátka aby si deiťa zvyklo byť bez teba a vždy preň prídeš....

engynka
8. jan 2022

Moj ma 2.5 a od 2r2m chodi do pripravky na skolku. 2 dopoludnia v tyzdni. Prve tyzdne som bola stale s nim. Alebo som sedela opodial a on sa hral alebi mali program. Neskor ked som sa opytala ci mozem ist do obchodu tak povedal sam ze ano. Takze adaptacia bez jednej slzy. Ta pripravka je super lebo som mala vacsi priestor este pocas rodicovskej tam s nim byt.

reksicka
10. jan 2022

Ahojte mamicky je tu dakto z petrzalky kto daval dietatko do skolky Strecnianska ,alebo Lietavska? Alebo kto mi viete poradit.Tieto dve skolky mame najblizsie a rozhodujem sa ci dat dve prihlasky,alebo iba do jednej skolky,aby mi ho zobrali.Dakto povie iba do jednej a dakto aj do dvoch troch😀Dakujem za kazde jedno info

katkaaich
22. jún 2023

@reksicka zdravim vas, chem sa opytat kam ste nakoniec dieta dali a ci ste spokojna. Vopred dakujem za odpoved.