Podmienka prijatia dieťaťa do škôlky je trvalý pobyt v obci

veronika19895
7. jan 2024

Prosím Vás ako by ste riešili situáciu keď materská škola má v podmienkach prijatie dieťaťa ak má trvalý pobyt v obci. Ale Vy si tam nechcete meniť pobytu pokiaľ nie ste manželia.ako by ste to riešili?

pribinak
7. jan 2024

@veronika19895 dieťaťu prehľad trvalý pobyt k otcovi

dajana19
7. jan 2024

@veronika19895 boze toto presne teraz riesim ja....

veronika19895
autor
7. jan 2024

@pribinak trvalý pobyt maju tam kde otec

pallacinka29
7. jan 2024

@veronika19895 bud budes splnat podmienky trvaleho pobytu dietata alebo si ries skolku tam, kde maju trvaly pobyt. Bodka.

thereisabear
7. jan 2024

Ak tam žijete, niekde stačí aj čestné prehlásenie, skús sa opýtať.

hipuska
7. jan 2024

@veronika19895 na obci sa dá dohodnúť úplne všetko. Chod a opýtaj sa.

mondolina
7. jan 2024

@thereisabear
nestačí, nakoľko obce dávajú príspevky MŠ len za deti, ktoré tam majú trvalý pobyt( a rodičia platia dane danému mestu).

pallacinka29
7. jan 2024

@hipuska mozno v nejakej maleh vieske… ale aj to pochybujem, lebo ako pise kocka vyssie, sama obec sa obera o dane

angel993
7. jan 2024

@veronika19895 a nestačí mať prechodný pobyt? Kamarátka si tak dávala prechodný pobyt u svokrovcov, kým nemali skolaudovaný dom, presne kvôli tejto podmienke.

nikasmile
7. jan 2024

@veronika19895 škôlka je tam, kde má dieťa a otec TP?

martinajana
7. jan 2024

Štát posiela peniaze obciam a mestám na dieťa bez rozdielu na trvalý pobyt, podľa počtu prijatých detí k 15 -temu septembru. Dať do podmienky o prijatie dieťaťa do MŠ je diskriminačné a materské školy sú na to upozorňované rôznymi dokumentami z ministerstva školstva.
https://dennikn.sk/blog/1533738/ake-drahe-su-na...
https://www.minedu.sk/usmernenie-k-prijimaniu-d...

titla
7. jan 2024

@veronika19895 To je hlupost. MS nemoze mat podmienku prijat dieta len ak ma v obci trvaly pobyt. Bolo by to diskriminacne. Moze mat podmienku, ze v pripade zvyseneho zaujmu UPREDNOSTNI deti s trvalym pobytom v obci.

martinajana
7. jan 2024

tu sa o tom píše asi na strane 19
https://www.minedu.sk/najcastejsie-otazky-suvis...

mamina7070
7. jan 2024

aj v suvislosti s tym ze rodic ktoremu neprijmu dieta kt ma 3 roky k 31.8. v skolke kam ptri podla trvaleho pobytu plati stat dalsi rok RP
tak sa musia uprednostnit deti s TP v obci

maryetta
7. jan 2024

My sme nemali TP a veru syna nevzali. Hoc tam uz 3roky platime dane za odpad. To nam obec automaticky vyrubila ako sme tam prisli byvat-a na adresu esre vtedy TP sme posielali potvrdenie o zaplateni.
Tak ale mali v podmienkach aj ten trvaly pobyt. Bola to jedina podmienka ktoru sme nesplnili.

veronika19895
autor
7. jan 2024

@nikasmile áno škôlka je tam kde deti aj otec majú trvalý pobyt. Ja tam mám prechodný

tani777
7. jan 2024

@veronika19895 ked tam deti maju TP a ty prechodny,napis tam adresu svojho TP aj adresu prechodneho..neverim,ze by toto neakceptovali

nikasmile
7. jan 2024

@veronika19895 najlepšie, je tam ísť osobne a vydiskutovať si to. My sme museli, riaditeľ MŠ sa oháňal VZN-kom, ale to oni si nesmú určovať, kto každý musí mať v obci TP na prijatie dieťaťa do MŠ. Takže sme si to vydiskutovali a nebol problém. Mali sme, že ja a dieťa TP v obci, ale oháňali sa TP mm. Nakoniec uznali, že nemôžu dieťa neprijať na základe tohto, kde má TP otec🙈. Hlavne sa nedaj odbiť. 💪🏻

nikpa
7. jan 2024

@veronika19895 idem za riaditeľkou a poviem jej co je vo veci. Tiež takto riešili v rodine teraz, že v dedine len stavaju dom. TP majú všetci inde, bývať tam v dedine budú až cca za rok ale malého chcu už dat tam. Aj keď ho bude treba ten rok tam každé ráno voziť z mesta. Normálne to riaditeľka pochopila a dieťa vzala.

mentolka12
10. jan 2024

@titla u nas v obci to tak je. uprednostia dieta s trvalym pobytom