Pochybila som ja alebo pani učiteľka?

arabesqe
30. sep 2024

Chcem sa opýtať či som pochybila alebo som postupovala správne. Dcéru išiel vyzdvihnúť muž zo škôlky.otvorila mu pani upratovačka nič mu nepovedala dcéra si ho všimla tak utekala knemu zbalil ju obliekol a zobral domov. Nebol prítomný žiadny učiteľ ktorému by oznámil že dcéru berie domov.skratka ju zobral. Ja som potom volala do škôlky aby sa nebáli že ju muž zobral a nikoho tak nevidel...aby si nemysleli že sa dieťa stratilo alebo niečo podobné.rano pri nástupe do triedy má učiteľka "sfukla" že aký mám s nimi problém pritom som sa ani nesťažovala iba som im slušne oznámila že ju zobral muž aby sa nebáli. Nepríjemné mi povedala že aj ona musí ísť na záchod čomu samozrejme rozumiem a že bola poverená pani upratovačka. Ale to som ja ani môj muž nevedeli. Určite tam bol komunikačný problém len teda neviem čo si o celej situácii mám myslieť. Nechcem aby si kôli tomu zasadli na dcéru alebo boli voči mne nepríjemné. Ja som sa ospravedlnila ale neviem či opravnene. Za názor dakujem

amy2807
30. sep 2024

a nemohol muz pockat aby oznamil ucitelke ze odchadzaju? to bola tak dlho na tom zachode?

30majka71
30. sep 2024

@arabesqe tak ako ja neviem, musí ísť aj ona an záchod, ale keď sa niečo stane, tak obvinia koho? Upratovačku, to sotva... Chyba učiteľky

arabesqe
autor
30. sep 2024

@amy2807 no to neviem ale obliekol ju obul ju vyprázdnil skrinku bol tam 5 až 10min určite.... Mala tam dosť veci

30majka71
30. sep 2024

@amy2807 no zrejme dosť dlho, veď kým sa dieťa oblečie... Podľa mňa šlo o výhovorku a už to ranné čistenie žalúdka by som jej tiež dala vyžrať

lenka.25
30. sep 2024

Jasné , že je to chyba učiteľky . Keď už niekoho poverí , tak má na tie deti dohliadať a keďže sa tak evidentne nestalo , malo by prísť k náprave a v čase neprítomnosti pani učiteľky - záchod atď , by mali nájsť adekvátnu náhradu a nie pani s metlou, ktorá to má úplne v paži . mali by sa skôr z tohoto poučiť a nie ešte teba "cvičiť " ...

amy2807
30. sep 2024

@30majka71 tak dlho ako dlho..moja dcera za vedela za 30 sekund obliect hlavne ked chcela ist domov, cela happy vybehla z triedy a ani nedosla ku skrinke a uz bola vyzuta rychlo sa obula a sama si dala bundu a mama podme!..ale ak to bolo ze 10 minut ako pise autorka tak jasne ze je to dlho

thereisabear
30. sep 2024

Veľmi závisí, ako si jej to presne napísala a ako to ona pochopila. Evidentne sa pri tom stala chyba. Skôr tipujem na jej strane...

amy2807
30. sep 2024

ale aj ja sa priklanam toho ze chyba je na strane ucitelky skor

0silvia0
30. sep 2024

@arabesqe učiteľka to pochopila tak, že jej naznačuješ, že nebola pri deťoch a mala tam byť, tak obranným mechanizmom sa na teba osopila.
Tvoj muž nech sa naučí komunikovať, aspoň upratovačky sa mohol spýtať, či dá vedieť učiteľke, či je to v poriadku, že na učiteľku nečaká.

katarinaba
30. sep 2024

A upratovacka nepozna dieta a muza? U nas aj kucharky poznali deti a ked ich "strazili" tak potom ucitelke povedali.

slavka1988
30. sep 2024

@arabesqe podľa môjho názoru muž mal počkať kým sa vráti pani učiteľka aby vedela že dieťa odchádza ,musel to byt sok aj stres zistiť že jedno dieťa tam neni,pokial upratovačka nič nepovedala ,možno aj preto v tom telefóne bola nepríjemná ,jednoducho sa zlakla ,osobne keď soms la pomalú a hneď som učiteľku nevidela vždy som pockala aby vedela .

domka222
30. sep 2024

Však a vysvetlila si jej to,či si bola ticho?

misinka0611
30. sep 2024

Ja som sa vždy uistila, že učiteľka vie, že odchádzam s dieťaťom. Ja by som to urobila takto. Na druhej strane to mohla ráno povedať aj normálne, že keby sa stala takáto situácia, že aby radšej muž čaká na ňu aby vedela..

janka_266
30. sep 2024

@arabesqe tak upratovačka aj manžel nevedia rozprávať? dobrý deň, prišiel som po dcéru? tak isto aj upratovačka sa mala spýtať, že kto čo chce a je, ak teda nechodí často a nepoznajú ho. nechápem ako mohla p. upratovačka nechať odísť dieťa s niekým, koho ona nepoznala a ani sa neopýtala kto to je. tak isto si neviem predstaviť vziať dieťa bez toho, aby som to niekomu povedala, podľa mňa učiteľka sa len bála, že sa budete sťažovať, že tam nebola, tak rovno na vás vyštekla.

thereisabear
30. sep 2024

Zjavne upratovačka dieťa pozná a učiteľke povedala, že dieťa odišlo. Inak by pochopila, prečo jej autorka písala a bola by vďačná za informáciu.

arabesqe
autor
30. sep 2024

@lenka.25 no tak neviem nemám s týmto skúsenosti len nechcem aby moje dieťa kôli tomu nieslo v škôlke následky alebo aby mne nenadavali... Nechcem byť z nikym za zle ani nič podobné a nechcem si na začiatku z niekým robiť naprieky... Len mi to bolo fakt čudné že tam nikto nebol tak v dobrej viere som im to chcela oznámiť. A nie sa znikym vadiť a ťahať...

klip0
30. sep 2024

Jasné že je to jej chyba a nie tvoja a to som ucitelka v škôlke a viem pochopiť aj druhú stranu.
Ona si asi myslela že ten telefonát bol výčitka, možno zato dostala vyčistený žalúdok že kde bola.

zuzanka.zuzu
30. sep 2024

a načo si iniciatívne volala? 😀 však keby nevoláš, nič sa nestane 🤷

arabesqe
autor
30. sep 2024

@domka222 ja som jej slušne povedala že mňa situácia mrzí že som tam nebola a chcela som im len oznámiť že muž zobral dieťa keď nebola prítomná... Ale dnes ráno bola taká uprdnuta odfukla si a zobrala malu ... Nemala som čas ani možnosť snou nejako debatovať. Ja som volala len aby vedeli že mala je snami. Bez sťažnosti bez kriku bez urazania .... Pekne v kľude..niesom konfliktný typ

lenka.25
30. sep 2024

@arabesqe ja teba úplne rozumiem , ako si to myslela . Ale chyba je jednoznačne na strane škôlky, či už učiteľky , riaditeľky , neviem ako majú nastavené , že čo v prípade neprítomnosti učiteľky , kto na deti má dohliadať a má za ne prevzatú zodpovednosť .

sense
30. sep 2024

A tvoj muž nemohol počkať ,prípadne povedať upratovacie som Janko mrkvička a prišiel som pre Janku mrkvickovu

jaass
30. sep 2024

Učiteľka sa zľakla lebo zjavne okrem toalety bola aj na cigu+ mobil. Čiže pekne krásne by som jej povedala svoje. Chudák dieťa. Niektoré učiteľky sú fakt sprosté. A ony robia pri malých detoch 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

domka222
30. sep 2024

@arabesqe však ja ťa z ničoho neobviňujem, chápem, že si chcela len dobre. Skús jej to teda vysvetliť, keď prídeš po dieťa. Ak bude znova odutá, tak sa na ňu vykašli

brendaa
30. sep 2024

@arabesqe ...ako keby otvoril nejaký ujo, upratovačka/učiteľka nepotrebuje zistiť kto vyzdvihne dieťa? Učiteľka vedela že si beriete dieťa skôr domov?

deti95060810
30. sep 2024

urazené ego pani učiteľky...
ona to zobrala úplne inak ako si to ty napísala... ty si len oznámila, ona to zobrala ako že jej to ty vyčítaš - niečo na ten spôsob...kto vie ako vychádza s p. riad. - asi sa bála že aj tú si informovala...
ja by som si toto od nej nenechala - sfúkla by som ju tiež.

anjelicek26
30. sep 2024

Ucitelka sa zľakla, lebo fakt upratovačka nepozná všetkých rodicov a mohla dat dieta niekomu úplne cudziemu ... a to môže byť začiatok veľmi škaredého pribehu..

nika23t
30. sep 2024

@arabesqe Ty si zavolala a možno to vyznelo, akoby si sa ospravedlnila za to, ze učiteľka nevidela, ako dcéra pdchadza. Ona sa toho chytila a baví odutu. Nenechaj si skákať po hlave, jasne si to s nou odkomunikuj, nech sa to neopakuje a keď ma za seba náhradu, nech to rieši aj s nou. Povedz jej, ze nebudetw nabudúce 10 minút čakať ani volať, nie je to Tvoja povinnosť. Ale jej povinnosťou je strážiť deti. Ak šlo o taky dlhy čas, ktovie, kde sa vykecavala. Mali sme takú pani učiteľku, ktorú museli zastupovať upratovačky aj kuchárky aj pol hodinu, kým vypila kávu 🤦🏼‍♀️

merrysa
30. sep 2024

@arabesqe ja si normálne predstavujem situáciu že muž bez slova vezme dieťa preč zo škôlky a pani upratovačka ho bez slova pusti 😀 to sa ani nepozdravili? Muž nevedel povedať kto je a po koho prišiel? Každý tu nadáva na učiteľku ale ja úplne nerozumiem tomuto prístupu 🤷

arabesqe
autor
30. sep 2024

@brendaa brali sme ju v rovnakom čase ako vždy... O pol 3

pralinka86
30. sep 2024

Asi muz a upratovacka.
On nevedel, ze ona je poverena, ona sa mala ozvat. On kedze nevedel, mal počkať na ucitelku.
Ucitelka je zodpovedna, cize ked beriem domov dieta, aspon ocny kontakt, nech vie, ze ide a kto pre neho prisiel.
To, ze si zavolala super, ale mozno to bolo inaksie podane ucitelke a preto ta mala z toho taky pocit ako mala. Povedali ste si, mohli ste uznat, ze zrejme doslo k nedorozumeniu všetkých stran a nabuduce prevzatie bude kontaktnejsie. Komunikacia je zaklad, ved aj deti to učíme. Takze fajnz ze to chcela este ona prebrať, len teda asi lepsi sposob by bol vhodnejsi. Nevies, co jej bolo odkomunikovane od vedenia.
Viac by som neriesila. Myslim, ze ucitelka ma aj ine na starosti ako "zasadnut" si na dieta