Plač pri odchode zo škôlky

5. máj 2021

Mamicky, poradte, co s tym ked mi dcerka 5r. place ked po nu pridem do skolky, ze este sa chcela dohrat. Ma aj mladsieho brata 3r. a tomu je cas mojho prichodu 15:45 tak akurat. On sa tesi, necha vsetko tak a uteka ku mne s usmevom ma vystiska. Dcerka ked ma zbada, plac, taky plac lutosti...vystiska ma, prituli sa. Ako to vyriesit do spokojnosti oboch?

pribinak
5. máj 2021

Nemáte blízko MS ihrisko? Vyber syna, choďte sa hrať na ihrisko a potom sa vráťte po dcérku
Alebo si zatiaľ urob nákup a potom chod po ňu.

Veľa deti v predškolskom veku zbožňuje škôlku, robia rôzne zaujímavé veci, majú tam už ozajstných kamosov a frajerky.

deti95060810
5. máj 2021

my sme to zažili pri dcére.... hneď v prvý deň všetky deti plakali pri príchode do MŠ, len naša plakala pri odchode.... okamžite sme jej predĺžili pobyt na celý deň....
však dcéru nechaj dlhšie ak sa jej tak páči a ty si zatiaľ so synom sprav nákup....

autor
5. máj 2021

@deti95060810
@pribinak uz som robila aj tak ze som maleho nechala vklude poprezliekat a vyrozpravat sa so zazitkou a tak sme sli po nu...ale vzdy trafim tak blbo ..ze akurat hraju clovece alebo proste robia nieco neskutocne smiesne noo a taky plac spusti ze uz sa niekedy aj hanbim...mame malicku skolku a vacsinou su na dvore...cize to ma hned zbadaju obaja

pribinak
5. máj 2021

Však jej povedz, že napr s Miškom idete na nákup a potom sa vrátiš po ňu. Alebo že idete na ihrisko a potom prídeš po ňu
Alebo nech ide domov s nejakou vašou susedou? Nemáte nejakú kamosku, ktorá býva blízko vás a je dlhšie v MS?
Spoločenské a socializácne potreby 3 a 5 ročných deti sú rozdielne.

kkovacovak
5. máj 2021

Mňa mama tiež ťahala so škôlky lebo som nechcela odísť. Vraj som tam nechcela nechať detičky samé 😄 Ja si myslím že je to super. Čo by za to iní rodičia dali. Väčšinou je problém že deti tam byť nechcú. Netrápila by som sa tým. Pokús sa nejako zariadiť aby si mohla chodiť neskôr. Vybav si nákupy, choď s malým na ihrisko a ber ju medzi poslednými. Podľa mňa je fajn že je spoločenská a baví ju to tam. Podľa mňa si na to časom zvykne a bude vedieť že sa tam vždy ráno opäť vráti.

hennyinnsbruck
5. máj 2021

Haha toto mi moja (2.5r)robila minulý týždeň každý deň 😂 z toho 2x rev.

učiteľka vravela ze je to úplne normálne.
Moja ešte zdrha hore k starším deťom 😂a raz som videla ze nie som v tom sama mojej kamoška to tiež robí.
Ja sa na tom smejem, lepšie tak akoby mala ráno plakať ze tam nechce ísť🤷‍♀️

autor
5. máj 2021

@kkovacovak uz som vravela aj ucitelkam ze pockam v satni nech dokonci hru alebo kreslenie...len popravde neviem ci dobre robim...je brutalistka to moje dieta...rano ju nie a nie dostat z domu a potom nie a nie odist zo skolky...

autor
5. máj 2021

@hennyinnsbruck Som rada ze niesom sama 😅

hennyinnsbruck
5. máj 2021

Pri zvykacke mi vraveli v najlepšom treba odísť aby sa dieťa tešilo do škôlky.
Ked idem pre ňu ona ide somnou z triedy ale potom konec. Minule jej ucka musela obliecť bundu 😂😂😂 odomna nechcela... Ja si z toho nič nerobím je to normálne správanie dieťaťa... 😊

autor
5. máj 2021

@hennyinnsbruck dakujem krasne

autor
5. máj 2021

Zienky a ako casto sa uciteliek pytate ze napr.ako sa dieta malo, ci je vsetko v poriadku? A take...ci len pozdravite a vezmete si dieta domov?

janedoe
5. máj 2021

Ja sice neporadim, ale nie si v tom sama. Moj chodi posledny a stale revy, ze chce zostat. Potom sa citim ako "matka roku". Mohla by som chodit aj neskor, kedze skolku maju do 16.00, ale od tretej tam uz niet ani nohy, tak mi je to blbe.

lienka9
5. máj 2021

Ja sa kazdy den pytam a ucitelka pekne vsetko povie co bolo.ale maly je v sukromnej skolke,tak neviem ci aj v statnych podavaju takto informacie 🙂

hennyinnsbruck
5. máj 2021

Ja sa každý 2-3 den opýtam ci je všetko ok😊a občas sami povedia keď napr nejedla 😂🤪
Je tam od Oktobra a raz sme mali "rodičovské"ci jak sa to povie ale samozrejme len ja a 2 ja učitelia😊

pribinak
5. máj 2021

Niekedy som sa porozprávala, ale nevypytovala som sa každý deň učiteľky.
Syn mi po ceste domov porozprával

autor
5. máj 2021

@hennyinnsbruck parada....zaujem rodicov obrovsky...dcerka mi porozprava vela ale niekedy ma zaujima aj naxor ucitelky