Označenie veci do škôlky

katrinka8
19. aug 2013

Ahojte,
neviete, ci existuju nejake "menovky" alebo stitky na oznacovanie veci do skolky, nieco, co by sa na to oblecenie nasili? Ak ano, da sa to niekde bezne kupit? Aby som nemusela na kazdu vec (jedna sa najma o oblecenie, obliecky a uteraciky) pisat fixkou na textil meno? Zda sa mi totiz, ze to jednak celkom presvita a jednak by som to potom chcela pouzit aj pre druhe dietatko (teda to, co sa bude dat este pouzit 😉 ). Dakujem.

sissy27
19. aug 2013

@katrinka8 my sme to riešili práve tou fixkou na textil - nemusí to byť celé meno (to si aj tak dieťa nevie prečítať) ale stačí nejaká značka, prípadne moja mama mi kedysi za týmto účelom značku vyšila - napr. jednoduchý krížik, v prípade potreby odpáraš... alebo teda ak sa ti chce našívať, tak kúp v galantérke nejakú obyčajnú stužku a na tú napíš iniciály... inak o ničom špeciálnom neviem...

katrinka8
autor
19. aug 2013

@sissy27 - no ved ja som si myslela, ze to bude pre dieta oznacenie, ale na pokynoch je vyslovene napisane, ze kazdy kus oblecenia (atd.) musi byt podpisany - to je tam zdoraznene + ze nepodpisane mi rovno vratia ☹ Tiez som si najprv myslela, ze povysivam daku znacku. Ta stuzka mi napadla ako prva, ale ked som si predstavila, za asi sa to bude parat, tak nielenze prisivat, ale aj obsivat... 😀 No, mam co robit... Inak, na dakych 2ks veci z Lidla boli presne take menovky uz nasite - res. nasivky, ze si tam mozes doplnit meno a adresu, tak preto mi napadlo, ci nieco take neexistuje. Ale asi budem musiet ostat pri tej stuzke, ak nechcem tu fixku...

sissy27
19. aug 2013

@katrinka8 ešte ma napadlo - ja som písala malej meno na tie štítky čo sú ponašívané zvnútra, a keď som vec posúvala ďalej, tak som jednoducho odstrihla 🙂

gretka2
19. aug 2013

http://www.altima.cz/inshop/stitky-na-obleceni/... Ja mam tieto stitky, nazehluju sa a na to s anapise fixkou na textil, ktora je sucastou balenia. Kupila som to pred par rokmi v normalnej galanterii. Skus sa spytat niekde u vas.

angua27
19. aug 2013

@kkatrinka8, mňa tiež napadlo, že som v galantérii nedávno videla nažehlovacie štítky, na ktoré sa dá potom písať.
a k tomu, že veci majú byť podpísané, to má v pokynoch každá škôlka. u nás to v prvej aj druhej tiež tak bolo, nakoniec úplne stačilo, že mal malý vyšité iniciály mena na každom kuse oblečenia (moju mamu to baví). takto vedel on aj učiteľky presne, ktoré je jeho, keďže nik iný vyšité nemal. 🙂

katrinka8
autor
19. aug 2013

@gretka2
@angua27
@sissy27
Babule, dakujem za rady, skusim teda obehat galenterie (teda tie "az" 2, co mame v meste) a popytam sa na to. A ak nie, tak budem asi skusat pisat na tie stitky na oblecku 😉 Ale potesili ste ma, ze je tu ista naaaadej 😀

mamavera
20. aug 2013

@katrinka8 nikto nemá právo ti vrátiť neoznačené veci tvojho dieťaťa, ani ti diktovať, ako ich máš označiť. Som učiteľka, z mojej skúsenosti je najlepšie označiť veci menom dieťaťa, staršie si už vedia svoje veci odložiť tam, kam patria, aj si ich poznajú a väčšinou poznajú aj napísané svoje meno a mladším to aj tak musí pozrieť učiteľka. Fixkou to máš najjednoduchšie.

katrinka8
autor
20. aug 2013

@mamavera - no, obavam sa, ze s tym moc nepochodim, ze nemaju pravo (resp. keby som sa zacala vadit, tak asi by mi nic nemohli, ale tak to nemam v umysle) - v pokynoch to tak bolo uvedene, tak to asi budem "musiet" respektovat. Ale tak nie je to taky problem zas pre mna to oznacit, resp. teda podpisat 😉 Vcera som pozerala, ze vlastne skoro vsade mam zatial tie stitky "z vyroby" (ja ich neodstrihavam, len na spodnom pradle 😀 ), tak to vlastne mozem aj na to podpisat tou fixkou. Predtym som si to ani neuvedomila, napadlo mi hned, ze to budem musiet pisat na oblecko priamo, a to sa mi nezdalo... Ale tak aj ja si myslim, ze moje dieta si svoje veci pozna, aj ked je male 😉
Este pri tej prilezitosti "vyuzijem", ze si ucitelka 🙂 Je lepsie dat dietatku na prezuvky do skolky papucky klasicke alebo radsej sandalky? Papucky si obut vie sama, sandalky tiez, ale tie jej niekedy treba skontrolovat, ci ich ma dobre zapnute (obvykle ano). Pytam sa preto, ze malej sa dost poti nozka v uzavretej obuvi, ale zase mam pocit, ze tie sandalky su take "nemotorne" trochu na hranie v miestnosti. Viem, ze existuju aj papucky, ktore su nie plne, ale tie jej nesedia na nohe, su jej akesi siroke, ci co a boli sme s nou na ortopedii s nabehom na plochu nozku, tak dal doraz na spravnu obuv. Trosku off topic, ale aj tak dakujem 😉

sashabb
20. aug 2013

@katrinka8 my sme to mali tiež "v pokynoch" no podpísala som mu akurat papuče a nič iné. NIKTO to nekontroloval a niekto to neriešil. A hlavne, deti si poznajú svoje veci 😉

bubina76
28. aug 2013

@katrinka8 Nam raz poradila p. ucitelka, nalepit zvnutra obycajny leukoplast,taky ten bez podusky, da sa nan pisat. My sme to mali len na par dni do skolky v prirode a drzalo. Ale neviem veru, ako sa to sprava po vyprani 😉

eviki
28. aug 2013

@katrinka8 Nam zas ucitelka poradila podpisovat obyc.perom. Vydrzi to zopar prani, podla potreby sa to obnovi, alebo aj nie. Inac staci nejaka znacka, netreba pisat cele meno. Kupovat nazehlovacky, alebo vysivat, sa mi zda zbytocne nakladne a to druhe zas pracne. Ale, kazdy podla chuti...

ja_nka
28. aug 2013

@katrinka8 ako pisu dievcata vyssie, urcite napis meno na tie stitky z vnutra oblecenia...ucim v skolke a je to naozaj prakticke.

@sashabb musim ti oponovat, nie vsetky deti si poznaju svoje veci, aj ked to rodicia odusevnene tvrdia...stretavame sa s tym, ze pridu napr. tri deti, ktore maju rovnake pyzama a pod. Nehovorim, ta najstasria vekova skupina deti by si uz mala poznat svoje veci...ale tie mensie deticky si to vacsinou pletu...istota je istota, radsej napisat a vyhnut sa tak problemom 🙂

zuzkat1
28. aug 2013

@ja_nka tak moja 3rocna si nielen pozna veci ale presne vie od koho co dostala.

matozazzo
28. aug 2013

Vacsina deti a dokonca aj rodicov nepozna oblecenie... takze napis perom skratku, napr. I. T. a budes vediet, ze je tvoje... A pri druhom dietati len opravis inicialku pri mene 🙂

brumka
28. aug 2013

Mi len topanky a bundu,uteraky obliecky davaju oni ani prat nemusime.neviem si predstavit podpisovat kazdy den tielko,tricko a nahradne veci,sak prezliekam j kazdy den ked si zaspini vonku teplaky

natiko79
29. aug 2013

normálne napíš perom na visačku iniciálky ,pero len tak nesperieš

ja_nka
29. aug 2013

@zuzkat1 no ved to je v poriadku 🙂 Len som pisala, ze to nie je pravidlo...Su deti, ktore si nepoznaju svoje veci, su deti, ktore si svoje veci poznaju a je takisto skupina deti, ktore sice svoje veci pozna, ale medzi inymi vecami stracaju prehlad o tom, co je ich..napriklad v skolke - je tam vela oblecenia a dieta zrazu nevie povedat ci dana vec je alebo nie je jeho...🙂 Je to normalne 🙂

alex31
30. aug 2013

my to riesime tak ze mu na veci meno vzdy vysijem ... okrem topanok a a papuciek 🙂 je to sice trosku pracnejsie ale uz je to pre mna akasi automaticka zalezitost ... vzdy ked nieco nove kupime a viem ze to maly zoberie aj do skolky tak mu zvnutra vysijem jeho meno nejakou dobre farebnou nitou ... nie som sice umelecky krajcir takze ani tie pismenka nie su ako z casopisu 🙂 ale samotne ucitelky mi povedali ze aj ked tomu musim venovat nejaky ten cas je to super pretoze nite sa nesperu a meno je stale dobre viditelne ... no a ked vecicky su uz male a chcem ich posunut dalej tak meno jednoducho vyparem 😀

mamavera
30. aug 2013

@zuzkat1 to je super, lenže v škôlke sa bežne stretnú tri rovnaké pyžamká v spálni, šesť rovnakých párov rukavičiek a tri rovnaké bundy - ešte ja rovnakej veľkosti. Ale aspoň je väčšia sranda, najmä keď im v zime dávame po sánkovačke veci sušiť na radiátor - pančušky sú najlepšie 😀 a to ich na radiátor vždy dávam vedľa nohavíc....
Najrýchlejšie je veci podpísať fixkou na textil, nevyperie sa. A ockovia bežne nevedia, aké veci má ich dieťa, často ma volajú do šatne, ktoré rukavičky na radiátore sú ich drobca.

mamavera
30. aug 2013

@katrinka8 NEMUSÍŠ!!!! Odsúhlasila si tie pokyny? Určite nie.Budete mať prvé rodičovské, tam si rozdebatujte všetko čo sa dá. Nestavaj sa do pozície, že riaditeľka riadi a ty musíš mlčky prijať všetko, čo ju napadne. Už som tu raz písala, že najvhodnejšie pre deti sú sandálky na suchý zips, väčšine detí sa totiž dosť nožičky potia. Iba ak by ti učiteľka išla na nervy, kúp niečo so šnúrkami 😀 😀 😀 😀 😀 Sorry, že odpovedám až teraz, bola som na dovolenke, bol tam síce net, občas som mrkla, ale nie do každej témy. Len pred začiatkom školského roka sa snažím povzbudiť najmä mamičky detí, ktoré idú do škôlky prvý krát a mamičky sú vystresované, čo je normálne. Detičky to väčšinou zvládnu, niektoré skôr, iné neskôr, len pár rozmaznaných exemplárov (JA OSOBNE) reve mesiac v kuse dovtedy, kým ho zo škôlky nezoberú navždy. A tak som sa po ukončení školy do škôlky vrátila, asi až do dôchodku .....

zuzkat1
30. aug 2013

@mamavera u nas ocko pre malu nechodi,a pyzamo jej podpisujem.ine nie.chodi sice len od januara,ale nic sa nestratilo.zatial.

mamavera
30. aug 2013

@zuzkat1 tak to máš šťastie, ja som sa v zime vždy snažila pamätať si, komu som na ktorý radiátor dala sušiť rukavičky. A najviac zlaté sú celkom malinké deti 2-3 ročné. Na pyžamko, ktoré sa im páči (je na ňom pekný obrázok 😉 ) vždy povedia, že to je ich 😉 . Keď idú spinkať, každé dieťa má veci na jednej stoličke. Lenže kým som bola dať jedno drobča na WC, jedna malá slečna mi tie veci všetky zhrnula na zem na jednu kopu 😀 😀 😀 😀

michaela80
8. sep 2013

My sme si objednali stitky a da sa to nazehlit na vsetko a mame aj do topanociek

lliillii
13. dec 2013

@michaela80 Tieto nažehľovačky sa mi naozaj páčia. Môžem sa opýtať kde si ich objednala a čo to cca stálo? Ďakujem

jasminet
13. dec 2013

nam sa stratilo aj podpisane pyzamo. mala ho potom videla na dievcatku z malej triedy a vraj jej bolo velke, tak som pisala jej mamine a zrazu sa vratilo. 3 tyzdne bolo nezvestne... takze podpisat podpisat a podpisat. tenkym perom na textil. 😉 nazehlovacky sa casom vyperu, leukoplast sa pri prani zlupne a zosuveri (vzdy som zabudla dat dole z veci pred pranim).

michaela80
13. dec 2013

@lliillii je to ceska stranka.. a nam odisiel pocitac takze nemam ulozenu stranku

lliillii
14. dec 2013

@michaela80 tak ništ 🙂 škoda, vygooglim ;)

michaela80
15. dec 2013

@lliillii v mojom fotoblogu zo 6.9 to najdes

lliillii
16. dec 2013

@michaela80 ďakujem, už som si ich aj objednala.

marllik
16. dec 2013

Ja som si nastrihala stuhy, na tie som fixou na textil napisala meno a dvoma jednoduchymi stehmi prisila k vysacke na oblecku.. stehy sa odstrihnu a stuzku s menom mozes pouzit znova.. ked som prisivala, stuhu som este prehla, aby sa neparala. Vela veci mam pozicanych od kamosky, tak som si nemohla dovolit priamo pisat na veci. a ani to nie je pekne.