Opakovanie prvej triedy v škôlke - decembrové dieťa

29. aug 2024

Ahojte,
Je tu niekto, koho dietatu zle vychadzaju roky a opakoval prvy rocnik v skolke? Ako to rozhodnutie skolky spatne hodnotite? Je tu niekto, komu to vylozene neprospelo?

dadka1997
29. aug 2024

Ako myslíš nultý ročnik? Čiže teraz ma 5 a v decembri 6?
Este som sa nestretla, že by do školy vzali dieťa, ktorému zle vychádzajú roky.. také deti vedia navstevovať nultý ročník, ale nevezmu do 1.triedy

ina2405
29. aug 2024

Syn je narodený v januári a bolo mu to jedno a ani sa to na ňom nijako zle neprejavilo.

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
29. aug 2024

@dadka1997 Aj také deti v pohode nastúpia do 1.triedy. Nie je s tým problém.
Autorka
Takúto situáciu som ešte u nás v MŠ nepostrehla. V najmenšej triede sú deti 2-3 roky a ich potom delia o rok do dvoch tried - 3-4 roční a 4-5 roční (aj keď mali ešte 3 v septembri). Deti,ktorým vychádzajú zle roky, boli dva roky v predškolskej. Aj moje mladšie dieťa tak bude pri starších v predškolskej, je to úplne bežné, že deti, ktoré budú mať v tom škol.roku 5 rokov, dávajú už k predškolákom. Aj starší syn tak bol.

3petka
29. aug 2024

Môjmu synovi zle roky nevychádzali a aj tak som ho nechala ešte jeden rok v škôlke.
Nikdy rozhodnutie neolutujem. Je to sto a jedno.

andreakotesova
29. aug 2024

Obe deti to tak mali (nar. november, december). Obe chodili do škôlky 4 roky. O nič neprišli. Predskolsku už takýmto deťom nedajú opakovať ako voľakedy.

nelca84
29. aug 2024

No ak mu vychadza, ze bude chodit do skolky 4 roky, tak jasne, ze jeden rocnik musi absolvovat 2x. Vacsinou teda byvaju v skolkach 3 rocniky, mali, stredni a velkaci (predskolaci). Ci ako to myslis?

katica06
29. aug 2024

Mám decembrové dieťa schodisko do MŠ od 2,5r najprv do malej triedy , potom 2r do veľkej (predškolskej) triedy. Nerozumiem presne otázke. Čo je na tom zlé?

januska12323
29. aug 2024

Nechápem čo mu má uškodiť. Dieťa nechápe ako fungujú triedy a je lepšie ak bude 2x tam ako potom opakovať predškolsku.

mogaa
29. aug 2024

deti sa rozdelujú do tried podľa rokov ale zároveň podľa kapacity...ak dieťa chodí do najmenšej triedy a patrí k najmladším a do strednej triedy sa prihlásia nové deti, ktoré sú staršie, tak samozrejme podľa veku ho nechajú medzi najmenšími aj ďaľší rok.....nie, nemá mu to ako uškodiť....ak je decembrové a dáš ho normálne do škôlky tak samozrejme bude jednu triedu v škôke opakovať a je uplne jedno ktorú.....dopraj mu detstvo a hru a nerieš že staršie deti by ho potiahli.....nemá čo stratiť, do strednej triedy bude chodiť o rok....

april171
29. aug 2024

Dcéra tak chodila, išla do škôlky keď nemala ešte tri a nechali ju medzí najmladsimi aj ďalší rok, ešte s jedným dievčatkom. Jednak vekovo k ním este zapadali a tiež boli veľmi šikovné a mali tie nové detičky potiahnut. Bola v škôlke tak 4 roky, v ničom jej to neublížilo. Vlastne ani neviem, prečo by jej to malo.

floren
29. aug 2024

Môj tak je. Ale on mal aj ten prvý rok prerušenie zo zdravotných dôvodov. Nepomohlo. Chory je v kuse. Čiže prerušenie by som už nedala.
Prvý rok spolupracoval, vystupoval. Dali ho do druhej triedy. Doteraz nechce chodiť do škôlky,lebo on nechce byť trieda xx, ale ta pôvodná. V tejto novej triede majú dieťa,čo sikanuje celú škôlku. Učiteľky neriešia. Oficiálne riešim len ja. Takže moje dieťa nič nevie,nič nerobí a podľa posledného vyjadrenia pani učiteľky nepatrí do normálnej škôlky. Keď som s tým učiteľku konfrontovala, tak samozrejme zahovárala. Čiže teraz v októbri nas čaká vyšetrenie v CPPaP.

janka2501
29. aug 2024

Dcera tak bola, a uplne v pohode, isla v 2 r do skoky a ked mala 3 rak znova bola v 1 tr....ale to bolo 20r dozadu

autor
29. aug 2024

@ina2405 Dakujem

autor
29. aug 2024

@3petka Ja suhlasim, tiez som pocitala s tym, ze bude 4r v skolke, ale myslela som, ze bude 2r v predskolskej.

autor
29. aug 2024

@zuzanockamt S tymto som presne pocitala - 2 roky v predskolskej, nie v malej triede.

jaskolka
29. aug 2024

Môj je októbrový, čiže roky mu zle vychádzajú a bude musieť jeden rok v škôlke "opakovať". Mne napríklad riaditeľka navrhla na na konci roka, ci chcem, aby ostal v tej najmenšej triede,alebo ci ho dajú vyššie a v tej "druhej" ostane potom dva roky. Vybrala som si tu prvú možnosť,podla mňa mu to vôbec neuškodí, ostáva tam takto viac jeho spolužiakov.

autor
29. aug 2024

@nelca84 Jj, presne takto to myslim, maju tri triedy a nechavaju ho opakovat ten najnizsi rocnik.

ina2405
29. aug 2024

Lepšie je, keď si zopakuje prvú triedu, než predškolskú. Asi väčšina detí to tak má teraz a pre dieťa je lepšie, keď už od druhej triedy bude so svojimi spolužiakmi pokračovať.

autor
29. aug 2024

@katica06 Moj bude chodit 2x do najmensej triedy, cakala som, ze bude chodit 2x do predskolskej. Nemusi byt na tom nic zle, len intuitivne s tym nie som uplne vyladena. Mam trochu obavy, ze sa tam bude nudit.

autor
29. aug 2024

@januska12323 Preco myslis, ze takto to je lepsie ako 2x opakovat predskolsku?

nelca84
29. aug 2024

A preco myslis, ze by mu to malo uskodit? Vsak aj ostatne deti budu v predskolskej iba 1 rok. Myslis, ze v predskolskej by sa nenudil, keby opakoval cely rok tie iste cvicenia?

mikadooo
29. aug 2024

Tiež sme mali, nijak sa to neprejavilo, doma sme to neriešili, takže neriešilo ani dieťa 😉. Bol príliš maličký aby si to nejak uvedomoval.

nikiki29
29. aug 2024

Môj opakoval stredný ročník. Podľa mňa je to jedno. Radšej nech opakuje menšiu triedu ako predškolskú. Nikomu sa nechce robiť 2 roky to isté, takže radšej nech sa hrá ako by mal 2 roky pracovať podľa školského plánu na tej istej príprave do 1. ročníka 🤷🏻‍♀️

autor
29. aug 2024

@mogaa Ano, presne takto sa to snazim vnimat. 🙂 Len neviem, mam pocit, ze sa v tej najmensej bude (mozno?) nudit. On sa tesil cele leto na kamaratov z triedy, tesil sa ako pojde uz do vacsej triedy a my sme teraz zistili, ze nepojde a ze kamarati idu, pretoze su starsi.

ina2405
29. aug 2024

Tie prvé ročníky sú o hre, nebude sa nudiť. Predškolský je takmer ako prvá trieda, už sa učia. To by som nechcela, aby opakoval syn, skôr to by ho nudilo...

autor
29. aug 2024

@floren Dakujem za skusenost, nas ma skolku velmi rad, ale vie byt velmi tvrdohlavy, tak uvidime ako v novej triede zareaguje.

luccija
29. aug 2024

Určite by som nesúhlasila, aby išiel medzi najmenšie deti, ale medzi stredne...neviem či môže 2x byť v triede pre predškolákov deti je veľa a miest málo.

autor
29. aug 2024

@jaskolka Toto mi presne chybalo, akakolvek komunikacia zo strany skolky.. keby nam to na konci roka povedali, tak nic neriesime, so synom sa v lete dohodneme a hotovo. A riesili sme s nimi fakt vela veci, mali kopu prilezitosti nas informovat a nic.

autor
29. aug 2024

@mikadooo Nas si to praveze velmi uvedomuje a je sklamany.