Okuliare u škôlkarky

karkulka111
30. jan 2017

Ahojte. Chcem sa opytat moja dcera skolkarka nosi okuliare zhruba 3 tyzdne. Pred rokom sme boli u ocnej lekarky lebo sa mi zdalo ze jej sem tam ked skulila ale ona to robila zamerne jej utieklo oko do vnutra kutika. Lekarka jej dala na to oko 0,5 dioptrie ale nemusela ich nosit stale iba pri telke alebo kresleni a tak ale priznam sa nedodrziavali sme to tak. Mala ich sem tam nechcela ich. A teraz jej lekarka predpisala 2,5 dioptrie na to zabiehajuce oko a ma aj strabizmus neviem presne uz ako sa to vola a ma plusky. Lenze mne sa zda ze po tych troch tyzdnoch ked si da dole okuliare co ich nosi stale tak to oko jej akokeby viac behalo . Tak ja neviem mam taky pocit ze sa jej zhorsuje v aprili mame kontrolu a uvidi sa ci sa bude prelepovat . Ma niekto taku skusenost ze sa vam zdalo ze je to horsie? Dakujem

sykorkauhliarka
30. jan 2017

no tak mala by si zistit presne ako sa to vola lebo minule tu pisali ze sa stabizmus operuje....a okuliare jej to nemusia vyliecit kazda ocna vada je ina...ja som skulila nosila som okuliare 8 rokov a na zakladke v osmom rocniku som ich uz nenosila lebo sa mi lepsie pozeralo bez nich...moja mamka si stale mysli ze skulim no nikto iny mi to nepovedal...a zas pripad mojej mamky...ma okuliare mala.operaciu ako male dieta...a ked da dolu okuliare tak jedno koho do prava druhe dolava normalne horor na nu pozerat

janickadr
30. jan 2017

Ked malej zabieha oko, je to skulenie a to je po latinsky strabizmus. Moja takmer 3r.dcera ma podobne problemy, tiez dostala okuliare a lekarka nas upozornovala, ze sa moze stat, ze po zlozeni okuliarov bude skulit viac. Takze podla mna treba tie okuliare zatial nosit a pri kontrole sa uvidi, co sa zlepsilo a co nie, ci bude treba este upravit dioptriu, ci sa bude casom aj oko zakryvat (tzv.okluzorom) alebo ako sa bude dalej postupovat. Kazdopadne, operacne riesenie je u takychto malych skolkarov az na poslednom mieste, ked nezaberu ine metody...

zuzik307
31. jan 2017

@karkulka111 moja 4-rocna nosi okuliarky kvoli strabizmu uz dva roky...kazde tri mesiace kontrola, dvakrat sme uz menili dioptrie...ma to taky dynamicky priebeh, ale aspon sme dosiahli to, ze jedno ocko ma lepsie a s druhym chodime cvicit a lepime-zatial na hodinu denne...operuje sa az ako posledna moznost, okolo 6.roku...

oslo1
31. jan 2017

Ja som ako dieta nosila okuliare. Vdaka mojej mame jej huzevnatosti a cielavedomosti dnes okuliare nenosim. Takze v skratke:
Ja som skulila s obidvoma ocami, mala som ich pri koreni nosa. Prve okuliare mi dali ako 2 rocnej, a mama vzdy trvala na tom, aby som ich nosila. Non stop. Robili sme doma milion cviceni s ocami, prelepovali sme ich a co ja viem co.
V 5 rokoch som mala operaciu obidvoch oci, v 10 iba laveho.
Dnes mam hlboko po 30, vidim dobre, mam okuliare 0,5 iba na vysivanie a site a aj to ked sa na to citim. - Bolievala ma hlava.
U mna bolo treba operrovat, lekarka si stale davala nacas, nastastie sa to zoperovalo.

karkulka111
autor
31. jan 2017

@janickadr ahoj ja by som len chcela vediet ci sa to aj upravi samo ked bude nosit okuliare a presne ze po zlozeni okuliarov oko je horsie tak neviem to pochopit a mame cvicit to pismenko E ci to ma zmysel .

zuzik307
31. jan 2017

@karkulka111 to ti asi nikto z nas nepovie, ci sa to upravi len nosenim okuliarov...E cvicite len na to, aby spolupracovala pri vysetreni a vedela "citat"- maju len E-cka, ci aj obrazky? rozkvapkavali jej ocko? merali aj s pristrojom?

lulula1990
31. jan 2017

@karkulka111 najskor to upravite operáciou a pravidelnym cvicenim. Nepretrzite nosenie okuliarov to urcite nezlepsi, prave naopak. Oko je sval a tym ze mu ,,pomahame okuliarmi" tento sval zlenivie a dioptrie sa budu nabalovat.

juliana30
31. jan 2017

@karkulka111 to ti povie lekárka,moja 2,5 ročná tiež škúli,nosí dioptrie ,okuliare nosí striedavo,na poslednej kontrole mi povedala očná,že očko sa jej nepopravilo ani s okuliarmi,takze bude nutná operácia.Musíme teraz prelepovat oko😞.Moja škúli aj s okuliarmi aj bez nich.Lekárka by ti mala povedať či ďalej na ďalšej kontrole sa popytaj.Niekomu okuliare pomôžu a očko sa vyrovná.Mojej žiaľ nie.

janickadr
31. jan 2017

@lulula1990 Blbost. Oko ma svoje svaly, ktore sa mozu nadmerne namahat pri snahe o korekciu dioptrickej chyby. Ak sa korekcia napravi okuliarmi, je pravdepodobne, ze sval sa nebude tak namahat a skulenie sa fyziologickymi sposobmi upravi. Operacia je preto posledna moznost riesenia problemov...