"Odpísané" dieťa po 3 dňoch adaptácie

6. sep 2021

Musím povedať že si vážim prácu učiteliek v materskej škôlke.
Dcérka 3 a pol roka však bola pomerne rýchlo odpisana.
Som prekvapená.
Inteligentná ale uzavretá.
Trieda je pomiešaná a sú tam pátraci, co už chodili minulý rok..Učiteľka to opísala ako veľmi živú triedu.
Dcérka vraj vyžaduje pozornosť dospelých (učiteliek).
Nevie sa zaradiť do kolektívu deti.
Ale všetci vieme ze bola korona a bolo to všelijaké.
Usudiala že je na mňa prehnane naviazaná a ze potom rok odklad.
Podľa môjho názoru však potrebuje čas zaradiť sa do zabehnutého kolektívu a pochopiť ze učiteľky sú pre všetkých rovnako.
Zatiaľ placliva až neuroza povedala pani učiteľka.
Co teraz?
Ako viem, že dieťaťu škôlka v týchto stavoch neškodí?
Myslím si ze o rok to bude to isté až horšie.
Som pripravená maximálne spolupracovať so skolkou ale mam pocit, že ortieľ už bol vyrieknuty.
Veriť úsudku učiteľky alebo ťahať ďalej aspoň pár dní týždňov?
Dakujem

V

6botka6
6. sep 2021

Skusila by som mozno inu skolku kde budu ucitelky trpezlivejsie. Aj ja som ucila v ms a prve dni v skolke su naozaj strasne. Deti placu ucitelky nestihaju je to proste horor. Ale tri a pol roka je vek vhodny na skolku a to ze prve tri dni plakala je uplne normalne. Niektore deti placu aj cele prve tri mesiace a az potom si zvyknu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
6. sep 2021

Velmi skoro ju odpisali! Adaptacia je do 3 m. Je to bezna doba.. Hod s nimi rec.

sense
6. sep 2021

Ak učiteľka použila slovo zatiaľ, vôbec to musí znamenať že ju už odpísala, môže to popisovať stav po troch dňoch preto "zatiaľ", aj keď to ze place à nejde tam s úsmevom vidíš aj sama....
Porozprávala by som sa s učiteľka o v kľude bez veľkých emócií,... S r zeje tam len tri dni a ze potrebuje zrejme viacej času, à neboj určite nie je jediná ktora 3 den ešte place..

danka56
6. sep 2021

Z pohľadu mamy aj učiteľky, síce nie v MŠ, za mňa dosť neprofesionálny prístup.
Deit nie sú ako dospelí. My dospelí mame veru viac problém sa zaradiť do zabehnutého kolektívu. Deti sú v tomto také otvorenejsie. Každé dieťa je iné, jedno sa zaradí za jeden deň iné potrebuje nato mesiac, druhé dva. Ale za tri dni povedať rodičovi, že odklad?! Prečo? Plače celý deň? Pocikava sa? Ubližuje deťom? Pokakava sa? Boji sa až tak že uteká? Ani tieto dôvody nie sú také, že by som navrhla rodičom tri a pol ročnému dieťaťu na rok.
Také dieťa už potrebuje kolektív. A v takomto rannom veku sa dieťa učí takej tej sociabilite, aby vedelo fungovať v dospelosti v kolektíve.
Určite by som ešte riešila to s učiteľkami, zároveň aj s riaditeľkou ci zástupkyňou.
Ešte by ma zaujímalo či si to mladé učiteľky alebo už také s viacrocnou praxou.

bosorka2302
6. sep 2021

jeden chlapcek tak bol vyradeny zo skolky a potom ho dali do sukromnej skolky, kde je menej deticiek a mlade ucitelky a v pohode si zvykol chodi uz druhy rok . Mozno skusit sukromnu skolku,alebo inu skolku

renka30
6. sep 2021

@6botka6 dcera prve dni neplakala, potom pochopila, ze to je uz nastalo a potom mesiac plakavala, ziadne dramy ale plac a cloveku je to luto. Mala vsak stastie na uzasne empaticke pani ucitelky, ktore to s detickami vedeli. Dcera je extrovert, potom uz skolku milovala. Ucitelke by som vysvetlila, ze na 3. den nemoze ocakavat, ze vsetky deti budu chodit usmiate rano do skolky, ak by nepochopila, tak by som to konzultovala s riaditelkou.

dada0902
6. sep 2021

Tak to ma zarazilo že po 3 dňoch však to je úplne máličko aby si zvykla a hneď spraviť úsudok normálne som v šoku

autor
6. sep 2021

@danka56 nechcela som to písať ale pani učiteľka ma okolo 50 a viac.
Nechcem jej krivdit, že sa snaží zbaviť, skúša zbaviť.
Zas aj tie dlhoročné skúsenosti majú čosi do seba, ale ta trpezlivosť je už asi poslabšia.
Bavíme sa len o pol dni.
Bola by som šťastná, keby chodila co i len polden.
Veľmi jej sociálny kontakt chyba a myslela som, že ten prechod mama škôlka kolektív je to co je na pleciach pani učiteľky.
Viem ze majú toho veľa, ale som sklamaná.
S riaditeľkou zatiaľ nechcem.

autor
6. sep 2021

@sense zatiaľ píšem ja to slovo.
Lebo verím, že sa to zmení.
Ona ho nepouzivala

polyana
6. sep 2021

Po troch dňoch robiť závery?? To čo je. Môj teraz tiež 3,5 ročný nastupil. A teda nie je to med lízať. Rano plač, s deťmi sa nechce hrať. S učitelkami bude rozprávať, ale ku deťom isť nechce. Prvý den, bol nalepený na jednej učitelke. Ale vôbec sa nad tým nepozastavovala, že to je normálne. Ešte mi hovorili, aký je zlatý, ako pekne s nimi rozpráva. Len k tým deťom akosi zatial nechce isť. Ale tak ja verím, že to je všetko len o tom- že to chce viac času. Tri dni v školke, medzitým víkend. No kto by si zvykol - za tak krátky čas.

adriannasvk
6. sep 2021

Skus ist za riaditelkou alebo inu skolku...moj reval v skolke hadam 2 roky skoro kazde rano a nikdy mi ucitelka nepovedala,ze mam pockat...vzdy sa ho snazili zaclenit do kolektivu atd....3 dni je ozaj malo....keby to povie po mesiaci,dvoch,troch ale 3 dni? Fakt? 🤣sa jej opytaj ci by aj ona vedela po 3 dnoch vsetko v novej robote....ci by jej nevadilo keby dostala vypoved,lebo sa za 3 dni nenaucila vsetko....pardon,za 3 doobedia,kedze pises,ze na polden mala chodi

sara07
6. sep 2021

@viestta už som zažila že dieta bolo odpisané po 4 hodinách čo bolo v škôlke , mamička trvala že tam ostane tak po mesiaci sa dozvedela že nie je mentálne v poriadku ...,,,,,,,,a tak o 10 rokov dieta stav dietata - normálne chodi do školy, uči sa nj a anj, to asi ked je niekto je mentálne retardovany ako tvrdili asi sotva da , že dieta patri do špecialnej škôlky a j školy
cppš bolo tiež treba 3x zmenit
stačilo zmenit školku, školu menili 4x a teraz šlape tak že uža s

sara07
6. sep 2021

ja ti poviem , tak ak je živá trieda , tak tie nazvem to blbo ale takto chodí vhodné kusy deti a povolnejšie mamičky sa snažia vyselektovat ako sa dá, proste deti čo niečo potrebuju dat preč čo sa dá, lebo skupina čo tam vystraja a nemôžu dat to preč dieta tak tam musi ostat
tak si to ulahčia
je ako smutné že tak skoro dieta odpisali
dala by som si pokec a možno hladala škôlku, kde dieta plače uč zvykne pomojkat , na ruky zobrat, pri najmladšom prvy tyžden normálne pri nom ležala v postielke, zvykol si a ukažkovo spava, ale vieš najlahšie je zabit nespi nechce spat a dietatu nepomôct lebo nestiha, nechce tažko povedat čo z toho

sense
6. sep 2021

Aha, v každom prípade rozhovor s učiteľkou bez zbytočných emócií... A ak si presvedčená že je zaujať a voči tvojmu dieťaťu tak zmeň skolku

danieli
6. sep 2021

A nemaju pretlak deticiek? Ze nejake ine uz caka vase odkladove miesto?

autor
6. sep 2021

@danieli nemyslím.
Ale keď som vyplnala prihlášku, tak som nemala zamestnanie.
Teraz už pracujem.
Ale dieťa pomalšie a ťažšie prispôsobive (uznávam, ze v niečom je taka) plus mama doma rovná sa skúsim sa ho pozbaviť?

danieli
6. sep 2021

To je celkom mozne, ale je fakt, ze potrebuje cas viac casu, ak je to aj povaha pani ucitelka je tak preto, aby to zvladla, povolanie je to narocne

bagre
6. sep 2021

Mrzí ma to... takéto vyjadrenie po 3 dňoch a u malého dieťaťa. Aj prváčikovi by som dala viac času a nelámala palicu. Na tvojom mieste by som ešte počkala, viedla s dcérkou také bežné rozhovory o škôlke (aby si zistila ako to je z jej pohľadu) a taktiež sa bavila s učiteľkou takým štýlom aby bolo jasné že za dcérou si stojíš, dávala by som také "iné" otázky učiteľke...takto je ona na koni a ide si svoje možno aj s názorom na dcéru.
Je predsa normálne, že ak je už zohratá trieda živých (ako sa vyjadrila) detí, tak nový člen sa tam rýchlo nedostane.Len v prípade, že by bol rovnaký. Čo asi nie je, ale to je predsa v poriadku. Väčšina detí taká nie je. Neviem si predstaviť akým spôsobom si teda vynucuje pozornosť. Ak sa ani po pár týždňoch nič nezmení (to bude jasné z dcériných reakcií a zo slov učiteľky) a je možnosť ,dala by som do inej škôlky.

henka123123
6. sep 2021

Ja by som ju nenehala v skolke v ktorej ju nechcu

autor
6. sep 2021

@henka123123 😭
Ako nechcú?
Nechcú aj ja mam ten pocit.
Ale tak to je veľmi zle.
A keď nemám inú možnosť?

henka123123
6. sep 2021

Skus najst inu skolku...ako ja osobne urcite by som nenehavala svoje dieta s niekym kto ho nechce...bohvie ako by sa spravali k nemu ked tam nebudem

zuzubb007
6. sep 2021

Po troch dnoch nemozu spravit zaver, v nasej skolke po vyse mesiaci to riesili, lebo ak dieta naozaj prereve cely den v triede, zvracia zo stresu je to peklo pre ucitelky musia sa venovat aj inym detom a zase jedno dieta, ked zneprijemnuje vsetkym proces v skolke tak radsej ho veru vyradia, dala by som debatu ze skusime mesiac a ak to po tejto dobe dieta nepochopi tak neviem daky psycholog pre dieta

bagre
6. sep 2021

Je možné, že je dieťa introvert, dlhšie mu trvá kým si zvykne, neurobí totálne všetko čo sa od neho chce (?) - ale stále je to normálne dieťa. A 50r učiteľka by to mala vedieť, a mala by aj vedieť čo s tým. Nehovoriac o tom, že také vyjadrenia sú mimo. Trošku by som pritvrdila (neobraňovať sa, nebyť drzá, len proste viesť iný štýl rozhovoru). 50 ročný vek by mal byť taký naj - človek už má skúsenosti, ale nie je ešte príliš unavený. Ale je mi jasné, že nie je učiteľ ako učiteľ...držím palce

ewka0012
6. sep 2021

tiez mi syn prave nastupil do skolky, mali sme rodicovske a riaditelka hovorila ze adaptacia trva 3mesiace a ak si dieta nezvykne ,potom sa dava odklad o rok, takze si myslim ze dost skoro sudit, porozpravala by som sa s oboma ucitelkami,ak by som s nimi nepohla,sla by som za riaditelkou, (mam skusenost, ze ked idem za riaditelkou,hned sa vsetko riesi inak a hlavne sa to riesi). pri najhorsom dat do inej triedy alebo nakoniec az skolky,ak si samozrejme myslis, ze by to dieta zvladlo.takisto si myslim ze ak nie je zrele dieta na skolku po prip.ma iny problem, mal by to riesit psycholog a nie rovno vylucit

autor
6. sep 2021

Žienky ďakujem ale ja nejak moc neviem viesť iný štýl rozhovoru.
Prosto vždy ma dotycny zvalcuje.
Skôr som ju chcela poprosiť o viac času a trpezlivosť.
Tak mi to káže povaha.
Neviem byť asertivna ani nič podobné.
Za riaditeľkou mi to príde ešte skoro nie?
Ja som taka osoba, že po dobrom v prvom rade.
Véd ako sa bude ucka správať k decku keď nabehnem k riaditeľke po pár dňoch.
To ze mi ho zaskatulkovala ona jej ospravedlňujem.
Proste vidím, kto vyhrá tento boj..
Som sklamaná z jej pristupu

lienka.7
6. sep 2021

Nepotrebuju nahodou miesto pre dakoho ineho??? Lebo fakt "odpisat" dieta po 3 dnoch.... 👎👎👎

kiki68
6. sep 2021

Riesit s riaditelkou, ucitelka sa k tomu nema co vyjadrovat. To by som si ja raz dovolila a letela by som alebo mala kobercek. Ucim v ms par rokov. Ja nie som diagnostik, aby som po 3 dnoch hovorila o neuroze a tiez po 3 mes je adaptacka ukoncena. Cize velmi zle za mna zo strany personalu

dotka04
6. sep 2021

božemôj, ja som prerevala (a od nervov aj pregrcala 😀 ) celú predškolskú triedu 😀 ale niko ma teda neodpísal, len ma mali dlho učiteľky v pamät i 😀 Mala som jednu jedinú kamošku, ale aj keď tma bola tá, tak som nejedla, nespávala tam, revala, bola utiahnutá, tichá... Nikto kedysi neriešil. Kamoškina malá mala počas dochádzky v 3-5 rokoch len dve kamošky = dve pani učiteľky 😀 S nimi sa aj za ruku držala na vychádzkach. Nikto neriešil. Toto bude len škôlkou a prístupom pani učiteliek. Po 3 dňoch si ani dospelý človek nezvykne v novom pracovnom kolektíve🙄

simca06022011
6. sep 2021

Podla mna velmi rychlo to zhodnotili... ja ti napr. poviem, ze mne dcera chodila s usmevom do jasiel, od cca 1,5r (ano prvy den plakala tak dve minuty, uz ked som zatvarala dvere neplakala), v momente ako isla do skolky, tak som ju dva tyzdne ak nie tri, tahala ulicou, rev ako keby ju rezali... a preslo to do mesiaca. V skolke bola v kazdej taka ze najskor samostatna, potom sa pridala a uz ked poznala kolektiv tak bola akcna, ale tiez ziadne "kamosky" na zivot a na smrt v tom obdobi nemala. Asi by som sa s nimi porozpravala, urcite nie je jedine nove dieta tam, a 3 dni tam bola a co cakaju? ze ich nebude treba... nezobrala by som ju z tade, ked tak, chodila by som napr. na obed po nu skor, ak napr. cez obed sa jej nepaci, ak place ak idu spat... inak neverim, ze sa nezabavi v skolke.