Odmietnutie škôlky

melissa_19
16. jún 2024

Ahojte. Chcem sa opýtať pretože na úrade spolietaju 2 na 3. 20.6 mi konci materská chcela som si ju predĺžiť no potrebujem papier ze mi ju nezobrali do škôlky bude mať 3 roky takže nie je predškolak vraj to musí byť zo spadovej škôlky platí táto spadova škôlka aj pre 3 rocne dieťa alebo len pre predskolakov? Môže byť odmietnutie aj z inej škôlky? Ďakujem

viestta
16. jún 2024

Musi to byt spadova skolka

melissa_19
autor
16. jún 2024

@viestta ďakujem

januska12323
16. jún 2024

Ak myslíš ten rodičak pre neprijatie, musela si podať prihlášku do spádovej a dieťa mať 3 roky do konca augusta. A končí ti obyčajný rodičak nie materská. Pre to ste sa možno na úrade nepochopili.

sisa_s
16. jún 2024

A stihla si zapis v riadnom termine v maji?

matullienka
16. jún 2024

Predškoláci majú už tuším školskú dochádzku povinnú, vtedy už škôlka zobrať dieťa musí minimálne spadova.

maciatkolulu
16. jún 2024

Kedy bude mať dieťa tri roky? A nezobrali ti ho do škôlky?

maciatkolulu
16. jún 2024

Teraz pozerám,že tí konci 20.6 a čo tak namiesto vybavovania rodicaku,podať prihlášku do škôlky a nenuchat,kde by sa dalo vybaviť zamietnutie. Čo tak sa poobzerať po práci 😉,nuž a sklamem ťa,nemáš nárok na predĺžený. Mrkni si pravidlá. Takže musíš pohutat,akú má dieťa diagnózu a ísť týmto smerom💪

klip0
16. jún 2024

@maciatkolulu veru tak, podmienkou aby dostala rodicak kvôli odmietnutiu musí byť, že do spádovej škôlky podala prihlášku riadne a v termíne. Teraz je už všade po termíne. Takže ak nepodala, smola, príspevok nebude

matullienka
16. jún 2024

@klip0 to sú tie vyspekulovane matky čo si myslia, že preštia systém.

dominikamacakova
16. jún 2024

Potrebuješ papier o neprijatí dieťaťa do spádovej škôlky. Lenže nesmie mať menej ako 3roky do konca augusta 2024.

domka222
16. jún 2024

@melissa_19 ty si poberala materskú tri roky?

klarissa25
16. jún 2024

A podala si prihlášku do škôlky do konca mája ?

domka222
16. jún 2024

@klarissa25 to je asi jedno,lebo nepodala do spádovej

mariska1989
16. jún 2024

Toto odomna ani nepožadovali .len mi povedali že ak by šla do škôlky môže byť len na 4 hodiny

klarissa25
16. jún 2024

@mariska1989 tu sa rieši niečo úplne iné. Takže nepletme hrušky s jablkami

melissa_19
autor
16. jún 2024

Takto, ona je prihlásená do škôlky od minulého roka lebo sme si mysleli ze tam pôjde rada keďže mala rada deti, ale ani za svet tak nechce chodiť. Lenže ak zostane doma ja nemôžem ísť do práce a predĺžiť rd nemôžem lebo pani riaditeľka mi ju nechce odhlásiť ani nič

matullienka
16. jún 2024

@melissa_19 a prečo by ti ju mala odhlasovať? To keby teraz každá mamička povedala, že jej dieťa nechce chodiť do škôlky tak by každá mala mať nárok na príspevok? Do koľko rokov by si si to tak predstavoval?

januska12323
16. jún 2024

Akože nechce chodiť? To má byť dôvod na predĺžený rodičak? Tak to už vôbec nemáš nárok, ona prijatá je. Na predĺžený potrebuješ diagnózy a to tiež nemáš. Jedine, že zostaneš na neplatenom.

eskop
16. jún 2024

@maciatkolulu aj diagnozu je velmi ťažké vybaviť.. to som mamička dieťaťa s dg a koľko lekárov sme museli obehat .. možno niekedy to bolo lahke

simca06022011
16. jún 2024

maminka, vela deti nechce ist do skolky... VELA. PReto si zvykaju. Nie sme s nimi doma do 5rokov. Proste musi a musi. Alebo potom ostat doma treba, plaitt si zdravotku, a zivit ocko bude. OSTAT doma mozes vzdy. VZDY. Len bez prispevku statu.

domka222
16. jún 2024

Nechce odhlásiť? Povedz pani riaditeľke od akého dátumu končí a môžete byť spolu doma až do jej 5 rokov,bez toho aby si niečo dostávala od štátu. Teda až na podporu,pokiaľ máš nárok.

lilinka88
16. jún 2024

@melissa_19 predĺžiť RD si oficiálne môžeš iba zo zdravotných dôvodov, keď ti uznajú predĺžený rodičovský príspevok, lebo má dieťa diagnózy. Aspoň v tej úrovni,že ti predlzenu RD oficiálne uzná aj zamestnávateľ. Na to nepotrebuješ,aby dieťa bolo odhlásene zo škôlky, ale aby ti úrad práce,sociálnych vecí a rodiny uznal predĺžený RP zo zdravotných dôvodov.
Ak už raz zapísaná je, nepomohlo by ti ani odhlásenie a rozhodnutie o neprijatí, pretože v predškolskom zariadení už zapísaná bola. A ak by ti aj priznali RP z dôvodu neprijatia dieťaťa do spádovej škôlky z kapacitných dôvodov, toto nie je predĺžená RD a ospravedlnenie u zamestnávateľa. Je to len predĺžený RP a to práve preto,aby si dieťa dala napr do súkromnej škôlky, opatrovateľke a pod a ty mohla ísť do práce

maciatkolulu
16. jún 2024

@eskop tak to dúfam....

maciatkolulu
16. jún 2024

@melissa_19 duša dráha a kde si prišla k tomu dieťaťu?

melissa_19
AUTOR

12. apr 2023
@viestta ja som o dieta prisla ked som bola mlada rodicia ma donútili na interupciu cize toto je pre mna velka priorita a citlivá bolestivá tema pochopím ak sa na to necíti.. no keby sa aspon porozprava so mnou o tom :/

mariska1989
16. jún 2024

Počkať ty chceš predĺžiť platený rodičovsky či neplatný????,,

mariska1989
16. jún 2024

@klarissa25 no ja som pochopila asi tak skôr na neplatenu . Však na predĺženu platenú musí mať dieťa zdravotné problémy

sisa_s
16. jún 2024

@mariska1989 existuje od min.roka aj plateny predlzeny rodicak z dovodu neprijatia dietata do Mš, ak dieta dovrsi do septembra 3r..otazka je, co autorka kalkuluje, kedze podla inych tem take dieta nema a je aktualne tehotna

mariska1989
17. jún 2024

@sisa_s tak toto som ani nevedela 🤣. Tak to je otázka na autorku čo vlastne chce dosiahnuť ale to sa nedozvieme

melissa_19
autor
18. jún 2024

@mariska1989 napísala som to zjednodusene. Nie je to moja situácia ale myslím, že je jednoduchšie opísať situáciu za moju ako vysvetľovať kto co s kým ako a nakoniec by bol z toho guláš 🙂

melissa_19
autor
18. jún 2024

Takže ženy, ďakujem za každú informáciu ktorú som potrebovala. Zvyšné výlevy prečo by nemalo chodiť alebo ze vaše chodí je síce pekne, no každý máme na to iný názor. Ďakujem a prajem pekný zvyšok dna.