Obedy zdarma pre predškolákov

zuzliq
27. mar 2023

Dobrý deň, v škôlke ma informovali, že podľa nového zákona majú mať predškoláci obedy zdarma od 1.4.2023.
Nevedeli mi už povedať, či je možné poberať spolu daňový bonus aj obedy zdarma na toho istého predškoláka, alebo si treba vybrať (ako to bolo v minulosti).
Neviete mi niekto poradiť?
Ďakujem

veronikaszabova
27. mar 2023

@zuzliq obedy su "zadarmo" od 1.5., poberanie DB to neovplyvni

slavomira236
27. mar 2023

@zuzliq od 1.5

chadkroeger
27. mar 2023

od 1.5.2023 a môžete poberať aj DB aj obedy. Bola zmena.

traktor
27. mar 2023

@zuzliq

Podľa nového prechodného ustanovenia § 52zzpa, s účinnosťou od 1. mája 2023, má oprávnená osoba nárok na daňový bonus (140 eur mesačne) na dieťa do 18 rokov veku, bez ohľadu na to, či sa na dieťa poskytuje alebo neposkytuje dotácia na stravovanie podľa § 4 ods. 3 písm. c) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách.

zuzliq
autor
27. mar 2023

Ďakujem všetkým za odpoveď.

kikulienkadd
27. mar 2023

Ahoj,tak ako písali dámy vyššie, obedy zadarmo sú od 1.5.2023,ale treba o to požiadať jedáleň,kde sa dieťa stravuje.

zuzliq
autor
27. mar 2023

@kikulienkadd ďakujem za info. Mne až tak nejde o tie obedy zdarma. Skôr nechceme prísť o daňový bonus.
Môj súkromný názor je, že takáto pomoc má byť určená pre rodiny, čo to potrebujú.

erikaa09
27. mar 2023

Ahojte a na tuto dotaciu ma narok kazdy ? Lebo na papiere co sme dostaly je napisane ze rodic dietata ktoremu je dieta zverene. Ja mam v tom chaus :( ci je narok ale o neni

traktor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaa09
27. mar 2023

@traktor dakujem . Mam syna v starostlivosti. Zarobim minimalku ale mam uz nove muza co s tym ?

slavomira236
27. mar 2023

@erikaa09 vypises tlacivo a odovzdas v jedalni...kazde dieta ma narok..kazdy den su tu o tom prispevky

kikulienkadd
27. mar 2023

@zuzliq o daňový bonus žiadosťou a využívaním obedov zadarmo neprídeš. Samozrejme, každý ako sa cíti-nie je to povinné požiadať zariadenie o dotáciu na obedy zdarma pre vaše dieťa, ak máš pocit,že vám to netreba. Je to veľmi ušľachtilé!

monikamilanp
11. apr 2023

@veronikaszabova zadarmo ako,,zadarmo,,. Prepláca štát iba časť nie?

joesvk
3. sep 2023

V škôlke predškoláci majú lacnejšie,ale nie úplne zadarmo

A za predškoláka už neplatíš ten poplatok, ktorý má každá škôlka iný.