Obedy v škôlke

6. júl 2021

Ach tie obedy, v našej skolke nevaria a jedlo si deti nosia z domu. Dnes mal malý 2 croasany čokoládové. Riaditeľka mi vravela ze mu mam dávať chlebík so zeleninou. Mate ešte nejaké typy co mu môžem ešte baliť? Žiadna čokoláda a iné sladkosti. Škôlka je otvorená do 12.30

nafka0483
6. júl 2021

Akekolvek pecivo (striedat celozrnne, obcas biele, chlieb, zemla, rozok, rozne ine typy a tvary...) a rozne natierky, maslo, sunka, salama, tvrdy syr, natierkovy syr, vsetky mozne druhy zeleniny. Alebo zapeceny toast, domaca pizza, pizzovy slimak, pagace - zemiakove, skvarkove... miesane salatay, ovocne salaty...

ukulela
6. júl 2021

@nafka0483 žemlu s maslom, platím syra, šunkou. Ak to držia v chlade. Sk nechceš robiť, tak kúp pečivo, ale nie sladké.forneti napr slane. Alebo urob doma toast. Moji by aj chlebík vo vajci zjedli.

maciatkolulu
6. júl 2021

😂😂Dva čokoládové croisanty, to je dosť teda, u nás v škole nemôžu na desiatu absolútne sladkosti. Akože to fakt, že nevadia a ty das dieťaťu na obed croissanty

h2
6. júl 2021

Keď je škôlka otvorená do 12:30, tak načo obedy? Dala by som niečo malé, čo zje na desiatu a teplý obed by som dala doma. A teda na tú desiatu je podľa mňa chlebík s nejakou nátierkou a zeleninou najlepší tip.

deti95060810
6. júl 2021

ja by som bola rada keby dcéra zjedla aspoň tie croas.

abbey1
6. júl 2021

Zabal mu zdravú desiatu( syry, ovocie, zeleninu) a obed mu daj doma.
Sladkosti sú maškrta a nie plnohodnotné jedlo.

bluka2
6. júl 2021

Ja dávam ovocie, zeleninu, orechy, ryžový alebo kukuričný chlebík, sem tam normálny chlebík.
Ale dcerin spolužiak si nosil donuty a čipsy a to mu tiež zakázali 😃

zabina27
6. júl 2021

to mas ako desiaty v skole, mozes nacvicovat 😀 aka som rada, ze je od nich na chvilu pokoj 😀 u nas posledne tyzdne isli len pecivo so sunkou, pastetou, fancuzskou natierkou a chlieb vo vajci + zelenina, pripadne syr (parenicky, nite, babybel) a sladkost (nie cokoladova, aby sa netopilo)

autor
6. júl 2021

@maciatkolulu tak asi poznám svoje decko a som rada ak vôbec niečo zje. Načo bola tvoja múdrost co si napísala?keď si nedala žiadny typ. Je tam tri hodinky zatiaľ, chodí tam týždeň. Doma za ten čas aj tak viac nezje.

nikpa
6. júl 2021

Ak má problém s jedením a si rada že vôbec niečo zje a nemôžu nosiť sladké tak skús nieco čo má rád okrem toho. Napr môj malý to isté, len sladké by jedol ale má rád chleba vo vajíčku a suche celozrnne kaiserky 🙈 takže keď začal chodiť do poldenného tábora dávala som mu dokola len to a vždy všetko zjedol. Asi na neho pozerali ako na chúďa keď vytiahol tu suchú kaiserku ale čo už 🤷

mabenn
6. júl 2021

Pokiaľ sa to nedá dať do chladničky a sama riaditeľka ti povedala že "chlieb so zeleninou" tak v tomto teple sa ani nedá nič extra vymyslieť. Súhlasím s @abbey1. Inak to čo je za zariadenie, že si máte nosiť suché obedy? Ani desiatu nemajú?

maciatkolulu
6. júl 2021

Napríklad preto som ti dala ten tip, že aj ostatné deti budú pýtať croissant a nebudú chcieť jest chlieb s niečím. Proste podľa mňa sladkosti na desiatu a obed do škôlky nepatria. Porozumela si? A keď si svoje dieťa poznáš, načo sa pýtaš, ved sama vieš, my ju nepoznáme, keď zvyknete mat na obed croissant, alebo dva a tešíte sa, že dieťa niečo zje, tak nie je v com radiť. Veľa zdaru a peňazí na zubara😂😂😂

autor
6. júl 2021

@maciatkolulu ďakujem teda za radu, presne toto som potrebovala počuť. Si veľmi milá určite máš veľa kamarátov

twwlf
11. júl 2021

Ahoj. Môj syn je v škôlke tiež do 12:30, sice, varia ale ja mu dávam vlastne jedlo. Ani by mi nenapadlo,dat mu na obed croasant,ci už v škôlke alebo doma. Ja mu dávam normálne do obedara jedlo ktoré ma rad,varené a ked nezje,tak doma pri mne spapa.
Najčastejšie robím napr. Cviklove rizoto, zeleninové, (kuskus,ryža,pohanka..striedam) ,krúpy s kyslou kapustou, palacinky na sladko alebo špenátové, cestoviny na rôzne spôsoby,občas len zeleniny na paličky a k tomu humus,ma to rad.
Na desiatu majú v škôlke vždy ovocie alebo oriešky,pripadne kvaskovy chlebík,tak to mu nebalim,ale inak by som desiatu tiež riešila ovocím až nemá deň čo deň chlieb a pecivo