Nútia vaše deti v škôlke cikať?

14. sep 2024

Dcéra mi povedala, že zakaždým, po olovrante a obede, neviem či ešte niekedy ich nútia ísť cikať. Dcéra nikdy problém s pocikaávaním nemala, práveže vydržala, dokonca sme išli na dovču 6 hodín a ani raz sa nepýtala. Ale teraz už chodieva aj doma častejšie. Ja chápem, že nechcú, aby sa pocikali náhodou deti v škôlke, ale dcéra s tým nikdy problém nemala. Vypije 2 šálky čaju pred spaním a nepočítala sa ani raz. Nechápem prečo sa ich neopytaju a kto nechce nech nejde. Ale všetci si musia sadnúť. Pýtajú sa Vašich detí, kto chce nech ide?

oriesocek
14. sep 2024

V skolke chodia deti hromadne cikat. Je to z dovodu, aby ucitelka nemusela chodit s kazdym zvlast. Ked je tam sama, tak nenecha 19 deti v triede, aby isla s jednym... A kazdych 5 minut. Idu vsetci pred tym ako idu vonku (to je logicke), pred spanim... Neviem kolko krat presne u nas chodia...

katkaseiner
14. sep 2024

ja praveze ocenujem ze poslu vsetkych. Deti su tak zahltene do hry ze aj ked im uz treba, su schopne na ten zachod neist. Takto to nie je len o par detoch, ale idu vsetci a potom vsetci idu jest, spat alebo na aktivity

iwka1984
14. sep 2024

U nás v škôlke tiež chodia cikať kolektívne, nevidím v tom nič zlé, lebo niektoré deti nejdú ani keď im treba 😁 my sme si tiež takým obdobím prešli 😁

nikaeli
14. sep 2024

A aký je problém? niektoré deti ti povedia, že im netreba a o 5 minút už v triede podskakujú, že im treba. Záchodíky máme ďalej od triedy a ak som s deťmi sama, nemá s ním kto ísť a samého ho jednoducho nepustím. To mám zase ťahať celú skupinu? najlepšie keď sa už prezliekame do pyžamka..

minenkak
14. sep 2024

Počkaj do školy,tam bude musieť vydržať

basullinka
14. sep 2024

A realita je taká, že aj keď sa všetkých deti opýtaš ci chcu cikat a odpovedia ti nie, tak za 5 minut sa ti už postupne začnu vypytovať na WC. 😅😂😂😂

autor
14. sep 2024

@nikaeli taký problém, že deti potom samozrejme chodia každú chvíľu, lebo sa netrénuje mechúr. To je všeobecne známe, že čím viac sa chodí na wc, tým menej potom každý vydrží.

minenkak
14. sep 2024

V škôlke je ale viac detí a jednoducho tam sa musí prispôsobiť

lienka.7
14. sep 2024

@autorka podstatne je, kolko ma dcéra rokov. Malé dieťa ľahko zabudne, ze ma ist cikat

barka1
14. sep 2024

Netrenuje mechur? Generacie deti chodia hromadne na WC pocas docházky do MŠ a nezdá sa, že by tu bola epidemia nedostatocne trenovanych mechurov...

tani777
14. sep 2024

Starsia to iste,doma chodila normalne,ked jej bolo treba,asi nikdy sa nestalo,zeby nestihla..v skolke chodili takto kazdu chvilu,a musela ist aj ked jej nebolo treba...velmi rychlo to dopadlo tak,ze doma zrazu kazdu chvilu na zachod,sadla,pustila 2-3 kvapky a hotovo..isli sme von,a za 15min kym sme sa vychystali,sla 2x a tesne pred odchodom este raz..pre mna to bolo na nervy..chvilu potom trvalo,kym si zvykla,ze naozaj nemusi chodit vtedy,ked jej netreba

kitycat
14. sep 2024

Uplne normalne, idu do jedalne a po ceste idu na zachod.

Doma ide castejsie? Vsak nesplachuj po nej ked je stocne drahe 😃

nikaeli
14. sep 2024

Prosím ťa, nepreháňaj. Deti idú na wc pred desiatou (alebo po nej), pred pobytom vonku, pred spánkom a po ňom. Čo je od 8ej do cca 15ej 4x. Poniektoré sa pýtajú aj častejšie, pýtame sa ostatných a opäť idú ako skupina. Nevidím v tom žiadnu katastrofu a za 20 rokov praxe som sa ešte nestretla s tým, aby to niekomu robilo problém.

katrin21
14. sep 2024

@barka1 ale ano, urolog by vam to objasnil. Je nespravme dlhodobo a denne chodit cikat ked nie je potreba. Naozaj to znizuje kapacotu mechura a skodi to nervom,ktore su zodpovedne za to,ze mozog ohlasi ze sa vam chce...

ullala
14. sep 2024

@barka1 no praveze mame tu posledne roky novy pojem "hyperaktivny mocovy mechur", co kedysi nebolo, alebo teda minimalne lekari o nom nepoculi. A je to dost neprijemna diagnoza, ktora spociva v tom, ze clovek musi utekat casto na zachod, lebo ledva udrzi 200 ml mocu, pricom by mal vydrzat podstatne viac.
Ale na druhej strane myslim, ze asi kazdy by mal pochopit preco ucitelka posiela vsetky deti pred spankom cikat.

wiccawicca
14. sep 2024

Aj u nás chodili, pred jedlom, po jedle, pred vychádzkou aj po nej a aj pred spaním, keď sa jej nechcelo tak necikala ale ísť musela.

lienka9
14. sep 2024

U nas je to rovnako,ale zas ked dcerka naozaj nechce tak si sadne na zachodik,vyskusa a povie ze jej nejde ,ju tam nenutia sediet ani cakat kym sa vycika..nemam pocit,ze by doma chodila viac,skor chodi vseobecne dost malo na moj vkus 🙂

terezka1947
14. sep 2024

Aj naši chodili a rozumiem tomu,prečo chodia.
Vedu by som z toho nerobila,veď kto nepotreboval,nevypisal sa.

autor
14. sep 2024

@ullala no a práve tomu hyperaktívnemu močovému mechúru som sa chcela vyhnúť.

matullienka
14. sep 2024

Autorka tak si dieťa nechaj doma a nemusíš sa nikomu a ničomu prispôsobovať. V škôlke naozaj nie je kapacita aby učiteľka lietala každých 10 minút s nejakým dieťaťom na wc.

ullala
14. sep 2024

Inak baby ja neviem, kde mate v skolkach zachody, ked s kazdym dietatom musi ist ucitelka. U nas ma kazda trieda svoje zachody, hned vedla triedy. Deti chodia same, ked im treba. Ale napriek tomu chodia aj hromadne pred ranajkami, pred spanim a neviem kedy este.

lenkakravcova
14. sep 2024

Je škodlivejšie zadržiavať moč (plný zvyškov, baktérií, sajrajtu..), než chodiť častejšie na wc. Zo zdravotného hľadiska.

kp7333
14. sep 2024

Cikanim sa preplachuju a cistia mocove cesty. Deti, ktore malo piju a nechodia pravidelne cikat, si zarabaju na zapal mocovych ciest.

kristinapetronela
14. sep 2024

Veď to je super že ich dávajú pravidelne cikať

pehavcek
14. sep 2024

Nemam problem, vyrobim si. Je to uplne logicke, ze ich posielaju hromadne. Nic by nespravili lebo by stale riesili cikanie a kakanie. Pri jedeni, aktivitach, vonku, pri zaspavani.Je to kolektiv a v kolektive sa treba vediet prisposobit aj v takychto veciach.

nikaeli
14. sep 2024

A potom je tu možnosť 'nenútiť' dieťa cikať, veď nechce a o päť minút má proste smolu, lebo s ním nemá kto ísť. Tak sa pociká 🤷🏻‍♀️ a maminka sa sťažuje, ako sa to mohlo stať, veď on sa doma pýta. Alebo pustím dieťa samé, niekde zakopne, ublíži si a mám problém na krku, že bolo bez dozoru. Nuž, tak či onak, vždy tu bude nejaká nespokojná, aj keby som sa na hlavu postavila 🤷🏻‍♀️ ja vždy hovorím, že nie práca s deťmi je náročná, ale s rodičmi....

Ja by som každú maminku nechala v triede pol dňa samú, nech si to vyskúša 😉

januska12323
14. sep 2024

Preháňaš, koľkokrát ide na záchod od rána do poobedia doma? V škôlke sa chodí hromadne nemôže predsa ísť sama alebo učiteľka s každým dieťaťom keď si zmyslí. Nikto ju nasilu na záchode nedrží, vyskúša a keď nejde môže vstať. Aj v škole máš každých 45 minút prestávku, trénovať mechúr môže neskôr.

nikpa
14. sep 2024

Preto sa nepýtaju lebo 17 z 20 deti povie, že nejde a potom by to vyzeralo tak, že učiteľky by len prezliekali pocikane deti a upratovačky len prezliekali periny... Chápem ta ale v škôlke kde majú 20 a viac detí toto je vec, o ktorej sa nedebatuje. Vieš si predstaviť, že učiteľka ma ísť s každým dieťaťom osobitne na WC? Keď máš takéto požiadavky, treba si zaplatiť 500e za súkromnú škôlku a možno ti vyhoveju...

nadush
14. sep 2024

Ja som práveže vďačná za to, že ich nútia ísť cikať. S dcérou doma bojujem každý deň, nech sa napije, nech ide cikať a som rada, že to robia aj v škôlke, deti totiž nepociťujú smäd a pri hre často zabúdajú, že im treba cikať.
A 6 hodín necikať? V poriadku, keď spí, ale počas dňa je to naozaj dosť.
Dcéra je sledovaná na nefrológii kvôli opakovaným zápalom močových ciest a sama dr ma dodrbkala na začiatku, že ju nenútim chodiť cikať, že vydrží.
Moč je v mechúri sterilný max 2 hodinky, potom sa začínajú tvoriť baktérie a bum, zápal je na svete.

domka222
15. sep 2024

Tak povedz učiteľke, že tvoja dcéra bude cikávať len doma,že ju trénuješ🤦‍♀️😀