Nevhodné správanie učiteľky v škôlke

kamilkak
15. dec 2020

Moja príbuzná ma dieťa v škôlke.
Učitelka nema rovnaky meter na vsetky deti.
Co by ste povedali na to,ze ak sú detičky dobre,dava im lentilky.
Tak sa mamicka spytala svojho dietata,ci dostalo aj ono lentilku.
Dieta povedalo,ze nikdy...je to velmi smutne.Chce sa mi plakat.
To vsetko iba preto,ze dieta je chytre,vsetko vie povedat.
Teda aj na ucitelky.
Viem,ze vsetko sa malym detom neda verit,ale predsa😟

obcanka123
15. dec 2020

@kamilkak My sme mali podobný problém. Malý bol veľmi chytrý a evidentne vedel viac ako pani učiteľky dokopy. Vrcholom bolo,keď malého zabudli odfotiť (nebol ani na spoločnej fotke s ostatnými deťmi) a učiteľka tvrdila že v ten deň v škôlke nebol (zaujímavé že ja som ho chystala a zaniesla a vyzdvihla z tej škôlky). Skončilo to tak, že sme zmenili škôlku a pomohlo. Takže asi tak. Neviem či to to pomôže

silvija1702
15. dec 2020

Jasné, dieťa je chytré , tak preto nedostalo lentilky. A ostatné deti sú aké? A povedala si to presne, malým deťom sa nedá všetko veriť... tak keď má mamička problém, nech sa opýta učiteliek, prečo jej dieťa nedostalo lentilky. Lebo vysvetliť si to tak, že jej dieťa je chytré, tak preto, je trápne.

anjelicek26
15. dec 2020

@kamilkak a ak v skolke nie je dobra, tak co? Ma tiez dostat nejake sladkosti? A je samozrejme, ze ucitelka nebude rovnaka ku kazdemu dietatu, lebo sa kazde sprava inak, a bez ohladu na to, ci je "chytre", moze byt aj neposlusne, papulnate, drze... kludne sa totiz tieto veci vedia pekne skombinovat. Toto nemas ale riesit ty, ale riesit mamicka s ucitelkou, za co sa davaju odmeny, za ake spravanie, u nas napriklad davaju odmenu za - pomohol bez vyzvania opakovane kamaratovi, dostanu hracku... dcera dostala uz dva krat, neskutocne bola hrda, drviva vacsina deti toto "vyznamenanie" este nedostala... to sa maju ist teraz vsetky matky stazovat, preco ona dostala hracku a ine nie? Proste si ju zasluzila...

mogaa
15. dec 2020

nejako sa mi nechce veriť že učiteľka bude "za vlastné"kupovať denne lentilky a dávať ich dobrým detičkám😉

michu_
15. dec 2020

uf, to je doslova ako "vycvik.. ci plakat, ci sa smiat.. 😔😅

asia83
15. dec 2020

@silvija1702 Mamičky si nepriznajú, že ich dieťa má nejaký problém v správaní, radšej povedia, že ich dieťa je priveľmi šikovné. Slovo "chytré" nepoznám. Hovorím totiž po slovensky. Neviem, akou mongolčtinou hovorí autorka príspevku.

karhu
15. dec 2020

kto vie kde je pravda a ako to vobec bolo......takychto "lepsich deti", ktore sa prave koli svojej "nadpriemernosti" dostavaju do problemov som uz streta vela..vsetky mali spolocne jedno - xxxxxxx rodica
1. s detmi sa da vychadzat vzdy, s rodicmi nie🙈
2. ma znama problem? nech to riesi s ucitelkou

teosebastian
15. dec 2020

@asia83 Ja zas nepoznám slovo mongolčtina, len mongolčina. 🙂

silvija1702
15. dec 2020

@asia83 slovo chytrý je spisovné slovo http://slovnik.juls.savba.sk

silvija1702
15. dec 2020

@asia83 ale inak súhlasim, veľa rodičov nevie alebo nechce reálne zhodnotiť správanie svojho dieťaťa

mpg
15. dec 2020

@kamilkak Toto môže byť, že praktizuje, kto urobí dobre, splní úlohu dostane odmenu, lentilky majú deti obyčajne obľúbené. Ľudia radi kritizujú učiteľky aj z MŠ, ale keby oni mali denne na starosti a boli zodpovední za taký väčší počet deti, tak by uvideli, že to nie je jednoduché. Keď to dieťa ešte nebolo odmenené, tak tam bude skôr problém, niečo by malo robiť ináč. Deti sa v škôlke správajú trochu inak ako doma, tak je to ťažko zistiť.

kamilkak
autor
15. dec 2020

@mpg všetko chápem,obdivujem učiteľky,ale aj tak...

derdia
15. dec 2020

Pozri môže to byť tak, že učiteľka dieťa nemusí... Z akého dôvodu to nevieme... A áno býva to tak, veľmi často. Máloktorá učiteľka si vie držať odstup a zároveň sa starať a vychovávať. Proste niektorému dieťaťu sa musíš stále prosikat.. Iné k tebe pribehne, povie, že pani učiteľka si dobra a tak to býva... Proste niektorých majú radšej a niektorých nie. Stále to tak je. Ja som vďačná, že tento problém nemusím riešiť...ale po ďalšie akokoľvek učiteľka nemá rada dieťa nemôže ho diskimnivoat tým, že mu nedá cukrík. Spýtala by som sa narovinu prečo to tak je. A už uvidíš ako sa učiteľka bude tváriť ak zostane zarazena a červená tak sa bude cítiť, že si ju prichytila pri cine a ktovie co vykokce. Možno nebude taka frajerka ako je pred deťmi, keď rozdáva lentilky. Ale zase treba slušne jednať aby si mu ešte nezhorsila postavenie tam. A po ďalšie netreba si hneď namyslat, že to dieta nemajú rady, preto, že je chutnejšie a múdrejšie ako ostatné. To si myslí mamička, ktorá si asi myslí, že ma dieťa výnimočné... Ale napr. Taka učiteľka je vie hneď zhodnotiť 1000 krát lepšie, ktoré je chytré a ktoré nechytre.

mogaa
15. dec 2020

@derdia na druhej strane, ak učiteľka kupuje tie lentilky za vlastné financie , môže ich dať komu chce😉 a určite ich nemusí rozdávať všetkým deťom😉

kamilkak
autor
15. dec 2020

@anjelicek26 je to chlapec,nie dievča....

kamilkak
autor
15. dec 2020

Nema to vyznam toto vsetko,som sklamaná

deti95060810
15. dec 2020

poznám...moja dcéra nedostala v škole na Milkuláša balíček, lebo učiteľka poučila na vlastné účely... Deti chodili do 2 tr. Boh vie koľko detí takto dopadlo - niektoré boli z Detského domova.... Keď som to povedala riad. tá len otvárala oči...

anjelicek26
15. dec 2020

@kamilkak bohuzial toto bude tak v zivote vzdy. Odmena je odmena za nejake nadstandardne spravanie, treba sa pytat, ze co za da konkretne taka odmena ziskat a motivovat dieta sa o taketo spravanie snazit - v pripade, ze mu na tom zalezi. Keby to bolo nieco, co dostavaju vsetky deti do radu - a jedno nedostane, to uz by bolo o inom.

dvnz
15. dec 2020

@kamilkak ..tak toto ma velmi mrzi :( takto to nema byt..ked uz rozdava lentilky,tak ma motivovat deti tak,aby si kazdy zasluzil rovnako..hocijakou aktivitou

kamilkak
autor
15. dec 2020

@obcanka123 vidíš,neda sa tu nic napísať,ja nikoho neobvinujem

mpg
15. dec 2020

@dvnz Je taká technika na výchovu detí, kde dobré (ktoré plnia svoje povinnosti) sú odmenený (aj keď len maličkosťou, ktorú majú deti radi) - volá sa to kognitívna-behaviorálna terapia, ono sa to môže praktizovať aj u menších detí, napr. pôjdeš cikať a budeš mať suchú plienku dostaneš odmenu, niektoré deti to motivuje.
To je niečo ako u dospelých, že nie všetci majú rovnakú odmenu aj keď robia tú istú prácu, niekto ju robí tak, že si zaslúži odmenu.

sara07
15. dec 2020

@mogaa to sa kupuje z triedneho fondu napr, sponzorské atd

sara07
15. dec 2020

@mpg ale v škôlke / škole je to iné ako doma , doma ano to chapem
na našej zš na druhom stupni, mala svoju oblubenu skupinu čo všade pchala a všetko a ty si sa mohol, snažit, učit, aj sa zabit snad aj tak to nepomohlo a doteraz ked stretneš tak sa diví že vôbec ešte žije niekto a niečo dosiahol , naučil sa 4 jazyky a tak

dvnz
15. dec 2020

@mpg ja som za odmenovanie,je to motivacia..ale tiez by som sa snazila,nejak deti podporit,myslim tie,ktore sa moc nezapajaju,aby sa hocijako zapojili a zasluzili odmenu..kazde dieta ma iny odrazovy mostik...niekomu netreba povedat nic,a uz vie co ma robit,niekomu musime viac pomahat

benit
15. dec 2020

Ja mam v triede 3 chlapcov. Velmi, velmi sikovnych, mudrych, inteligentne deti, bez debaty. Spravanie jedna katastrofa. A to preto, ze vychova tu totalne zlyhava. Tiez su mi sympatickejsie v triede ine deti, lebo su slusne a vedia sa normalne chovat. Tymito rozmaznanymi inteligentmi trpi cela trieda.
@kamilkak

jankapepe
15. dec 2020

@kamilkak takže: ty máš info od kamošky, kamoška má info od dieťaťa....
Realita bude na 90% na míle vzdialená 🙂

elizabet173
15. dec 2020

@jankapepe práve som to chcela napísať, ak by to tu dala kolegyňa tej učiteľky, alebo upratovačka, ktoré sú toho svedkom. Ale založiť tému a riešiť problém, ktorý je zo zdroja JPP neviem aký má zmysel.

mirkava
15. dec 2020

@kamilkak mudre deti ucitelky nemaju radi. Smutne ..

barborka106
15. dec 2020

Ako učiteľka v materskej škole radím, aby sa mamičky vždy pýtali učiteliek - správanie dieťaťa, komunikácia s pedagógmi/ostatnými deťmi/inými zamestnancami, aktivita dieťaťa/snaha atď. Ja využívam za dobré správanie nálepky (ako motiváciu). Nedávam ich každý deň - ale iba náhodne, dieťa si za slušné správanie vyberie nálepku (dokonca dieťa samo vie posúdiť, či sa správalo vhodne/nevhodne). Volá sa to kognitívna-behaviorálna terapia, veľmi účinná a prínosná.
Všetko je o komunikácii, opýtať sa pani učiteliek na dieťa, nakoľko každá z nás určite postrehla, že ak detičky niečo nedostanú ako ostatné deti (nevedia posúdiť prečo a dôvod), tak všetci naokolo sú zlí a "žalujú".
Prajem pekný večer 🙂

paskolinka
15. dec 2020

nas maly o skolke bud nehovori, alebo si vymysla. malokedy povie naozaj pravdu... neviem preco je to tak, ale uz sme si zvykli a ked pride rec na skolku beriem ho veeelmi s rezervou 😉 keby mi na niecom naozaj zalezalo, tak urcite sa popytam ucitelky a nie dietata. ak by som verila jemu, tak v skolke nikdy nikto nebol (ziaden jeho kamarat), kazdy den jedia male ryby a na vianocne fotenie neprisla fotografka, ale fotili ich ucitelky mobilom 😂