Netestovaný rodič na Covid a jeho dieťa v škôlke

5. nov 2020

Dobry den, maminky, ktore ste neboli na celoplosnom testovani, davate dieta do skolky? Stalo sa niekomu ze by pytali potvrdenie o testovani? Vo vynimkach pre neotestovanych je ze na cestu do skolky a naspat, ale vo formulari o bezinfekcnosti je ze neotestovany nemozu vstupit do priestorov skolky. Tak teraz neviem. V prvom kole som sa otestovat nebola dat z dovodu silnej nadchy mna aj maleho, dalsi vikend u nas testovanie nebude.

hipuska
5. nov 2020

Stále sa to mení. Tlačivo bolo vyrobené v zmysle nariadeni pre tento týždeň...kedy neoteste.nemohol. podľa nových nariadení by už mohol aj neotest.rodic. Staré sú platné do 8.11. Nové nariadenie však ešte nie je na stránke, takže treba si počkať. Budú asi dajak rozlišovať aj vzhľad na to, že nie všade bude prebiehať testivanie.

cokololadka
5. nov 2020

U nás deti netestovaných rodičov sú doma do 11.11.

zuzkaa1991
5. nov 2020

V našej škôlke pytali "papierik"rano aj poobede ak dosiel iný rodič bola som svedkom ze učiteľka odmietla vydat dieta kedze rano mamicka doniesla dieta a otec dosiel bez certifikátu ..

ckatka
5. nov 2020

Ja len toľko. Manžel mal v piatok na celoplosnom testovaní negatívny test (testoval ich zamestnávateľ). A tým pádom mohol ísť do škôlky... všade...
Lenže. V piatok v noci (a vlastne celý predosly týždeň) operoval s kolegom, ktorému v nedelu vyšiel test pozitívny a začal mať aj príznaky (kolega). Tento kolega kým si pospomínal kde a s kým posledné dni bol, obvolal svoje kontakty a pod...bol pondelok večer, niektorí sa to dozvedeli az v utorok.
Čiže asi taká je výpovedná hodnota toho certifikátu. Naše dieťa bolo v škôlke v pondelok aj utorok (a on bol poň v pondelok ako vždy). Keď sme sa o situácii dozvedeli samozrejme sme dieťa nechali doma...ale už je tam dvojdňové okno počas ktorého sa niekto s niekym mohol nakaziť.
Dneska sa manžel dával pretestovat a našťastie je negatívny...ale dalsi jeho dvaja kolegovia také šťastie nemali a ochoreli a sú vraj dosť zle na tom.
Proste ma zmysel testovanie 2x po sebe...alebo proste ta 10dnova karantena...aj keď sa to mnohým nepáči...viete koľko lekárov už je chorých len preto ze pacient ktorý prišiel napr so zlomeným clenkom alebo mocovym kameňom zatajil ze kašle? Kurnik....

maryon1
5. nov 2020

áno, u nás v škôlke odo mna pýtali potvrdenie o testovaní. rodič, ktorý sa nepreukáže negatívnym výsledkom testu, vstúpiť do škôlky nesmie.

danusskaaa
5. nov 2020

U nas dieťa netestovanych rodičov nevezmú

simca06022011
5. nov 2020

omg... Ministerstvo skolstva dalo ODPORUCANIE, ze dieta netestovaneho rodica ma ostat doma, ale nie je to nariadene. Blizsie pokyny potom k tomu dali jednostlive skoly svojim ziakom. My sme dostali, deti do skoly mozu, nemusia... Vstup rodica do skoly je nieco ine...

ludkka0407
5. nov 2020

U nas bol vyzadovany neg.test a vyhlasenie o bezinfekcnosti a zaroven boli poziadani rodicia,kt.su doma (nezamestnani,rod.dovolenka atd.),aby dieta podla moznosti nechali doma

levany81
5. nov 2020

Ja som netestovana, ale po 10 dňovej karantene a deti mám v škole a v škôlke, a pýtali sa ci sme boli na test, vravím nie,..... nebudem triediť ľudí na certifikovaných a necertifikovanych, môže to chytiť clovek aj pri testovaní tak ako aj medzi ludmi. MIER

janinah
5. nov 2020

@ckatka všetci n operačke nosíme respirátory min.FFP2je to vec menežmentu,ak ich nemajú