Nestihla som podať prihlášku do materskej škôlky

annalevy
18. máj 2024

Ahojte môžem sa opýtať? Nestihla som podať prihlášku do MS pre dcérku ma 5 rokov... Mala by ísť do povinnej predškolskej... Zoberú mi prihlášku aj po termíne? Ďakujem pekne

judit47
18. máj 2024

Zacisi od riaditelky-moze nemusi.

By ma ale zaujimalo ako sa toto neda stihnut? Ved to vies poslat postou/osobne ako sa da nestihnut?😀

krevet86
18. máj 2024

@annalevy No to sa asi treba opýtať v konkrétnej škôlke,prípadne na mestskom úrade. Ale ak nezoberú do mestskej skús súkromnú tam asi neprebieha zápis len v určité dni.

ptvw
18. máj 2024

@judit47 ja som tiež skoro nestihla, poslala som prvy den zapisu prílohou v domnení ze to je elektronicky, a riaditeľka mi deň a pol pred koncom zápisu odpísala ze to není elektronicky, tak som si od nej pýtala link kde sa to teda má vypísať elektronicky a bez odpovede lebo link teda nikde nebol a stránku sme pozerali dvaja (už len to ze stránka cez mobil nefrci ako ma , že som musela prepnúť na web rozhranie) ani cez notebook sme nenašli žiaden link takže som utekala na poštu poslať to doporučene prvou triedou, tak aj takto sa dá nestihnut možno keďže neviem ci to vlastne stihlo prísť 😅😅😅

bosorkabb
18. máj 2024

Veď stíhaš. Prihlášky sa podávajú do konca mája.

krevet86
18. máj 2024

@bosorkabb No v Žiline nie,len od 14.5. do 16.5. Teda v škôlkach ktoré patria mestu.

bosorkabb
18. máj 2024

@krevet86 nie tak je to podľa zákona. Prihlášky do MŠ sa prijímajú do konca mája. Presný dátum je na prihlášky ktoré nesies osobne. Poštou či elektronicky do konca mája.

krevet86
18. máj 2024

@bosorkabb Tak ja neviem ako je to v zákone. Ja som len vždy čítala či na webe mesta alebo konkrétnej škôlky,že prihlášky sa prijímajú len tri dni v máji. Každý rok to zverejňujú v predstihu ktoré dátumy to budú. A podľa toho som sa zariadila. Nevylučujem,že prihlášky sa dajú podať do konca mesiaca.Ale škôlky kde sme dávali mali napísané len tieto tri dni a dokonca aj rozdelené kedy majú prísť spadové a kedy iné ulice. A chceli vidieť aj dieťa. Ale napísala som autorke nech sa informuje v škôlke alebo na mestskom úrade. Ja do procesu nevidím 🙂

mircalla
18. máj 2024

Asi nepochopim, ako sa toto da nestihnut....Najma u patrocnej, co ma povinnu predskolsku. Skor mi to pride ako umysel a nasledne si sa zlakla, ze z toho moze byt problem.

bosorkabb
18. máj 2024

@krevet86 mesto ako zriaďovateľ sa musí riadiť zákonom. Takže prihlášku musia prijať aj posledný pracovný deň v máji.

mircalla
18. máj 2024

@bosorkabb A potom naco maju skolky na webstranke uvedene datumy, dokedy mozno podat prihlasku? V skolke kam chodila dcera je to do 10. maja.

https://www.zsgrosslingova.sk/a/prijimanie-deti...

mircalla
18. máj 2024

@bosorkabb

Do 31.5. je maximum kedy si moze skolka dat posledny den podania prihlasky, ale termin urcuje riaditel. Takze ak to nie je v sulade s terminom danej skolky, smola. Cize moze to byt 31.5. ak si to tak urcila dana skolka, ak si urcila napr. do 14.5. plati to.

Riaditeľ určuje aj miesto a termín podania prihlášky do materskej školy. Oficiálne sa označuje ako „žiadosť o prijatie dieťaťana predprimárne vzdelávanie“ a podáva sa v dobe od 1. do 31. mája.
Zdroj: https://www.peniaze.sk/spotrebitel/11167-prihla...

henikap123
18. máj 2024

Keď je už po termíne zverejnenom skolou,tak na tvojom mieste by som šla kúpiť dezert, kávu a ešte neviem čo, a hneď v pondelok išla osobne do škôlky s prihlaskou a aj s darčekovou taškou a veľmi sa ospravedlnila, vyhovorila sa na niečo. A uvidis. Držím palce.

bosorkabb
18. máj 2024

Ja som si to zisťovala priamo na ministerstve školstva, pretože dcéra menila meno v tom čase. Rozsudok sme už mali ale rodný list nie. Je to do konca mája proste. Stačí poslať prihlášku poštou alebo elektronicky

judit47
18. máj 2024

@bosorkabb vidis a v Petrzalke som uz 12.5 (pred 2rokmi) mala vysledok ,prijamacky boli do 8.5 vtedy…

mircalla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ptvw
18. máj 2024

@judit47 prijímačky do mš? To bolo niečo špeci?

judit47
18. máj 2024

@ptvw do MS, nasa skolka je najvacsia v Petrzalke(9 tried) a dala ako prva vysledky v Edupage,kde si to musela do par dni potvrdit ci nastupuje alebo nie… potom podla toho sa zariadili ostatne skolky😀🙂

palicka
18. máj 2024

@bosorkabb nie, nie je. Zakon hovori, ze prihlasky sa podavaju v maji (teda nie april, ani jun)- ALE- mesto, obec vo VZN urci presny termin zapisu (den, tyzden...). Len to musi byt v maji

bosorkabb
19. máj 2024

@palicka pozri si usmernenie ministerstva školstva. Tam je to dané.

mircalla
19. máj 2024

@palicka Presne tak
@bosorkabb Ale ved ja tom to pozerala , ty si to zle pochopila. To nie je ze do 31.5.
Je to obdobie mesiaca maj , ale to rozpatie ci tie konkretne dni v maji si urci zakladatel. Takze jedine, ze by si skola urcila dajme tomu 23.5-31.5
Nechapes, ze inak by to bol totalny bordel? Ak ma skola do 10.5. plati to, potom uz ziadosti vyhodnocuje.

mircalla
19. máj 2024

@bosorkabb Skolka, opravujem. Je to ako pises
@palicka a predtym som ti to uz pisala ja, len ti to zle chapes to usmernenie.

gabu_lienka
19. máj 2024

@annalevy Riaditeľ MŠ nemôže odmietnuť prevziať žiadosť od rodiča a to ani v prípade, ak ju rodič predloží po termíne určenom ako termín podávania žiadostí na príslušný školský rok.
Takže áno, prihlášku musí riaditeľka zobrať a vydať rozhodnutie.

bosorkabb
19. máj 2024

@mircalla ja som to riešila a viem ako to je.
Pre mňa za mňa si žiadosť podajte kedy kto chce.
Škôlky v našom meste prijímajú žiadosti do konca mája keďže som to riešila, tak si to museli upraviť.

mircalla
19. máj 2024

@bosorkabb Ja mam deti uz davno v skole. Mozno ti vysli v ustrety kvoli specifickym okolnostiam, normalne sa to podava v sulade s datumami na danej skolke. Inak by v tom bol totalny borde, keby toto robil kazdy

letfenixa
19. máj 2024

Keďže je to do povinnej predškolskej triedy, prihlášku ti zoberú.

palicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorkabb
19. máj 2024

@mircalla ešte raz, nechceli ale riešilo sa to dotazom na ministerstve školstva. To potvrdilo čo píšem, mesto upravilo podmienky podľa toho.